POKROK
20.9.2018
Kategorie: Společnost

POKROKOVÝ EUROOBČAN: Zrušíme Českého slavíka

Sdílejte článek:

TOMÁŠ PÍCL

Vážení soudruzi,

v naší anketě Český slavík se nám rozmohl takový nešvar. Oni nám ty lidi hlasujou pro nesprávné umělce. A nemám namysli jenom nacisticko fašisticko gestapácko esesácký Ortel. On nám tady už i ten Gott šíří konspirační teorie. A Lucka Bílá nám pak přes tisk vychovává našeho pokrokového umělce Radka Bangu. S tou naší benevolentností už jsme to prostě nechali zajít až moc daleko.

 

Tak daleko, že nesprávným umělcům přebírajícím ocenění už nám tleskají i slušňačky jako Lucka Vondráčková nebo Ewa Farna. A to nemluvím o tom, že máničky z Kabátu, kterým jsme dali po zjemnění jejich hudby, ostříhání obou kytaristů a oproštění se od buřičských textů příležitost zařadit se do slušné společnosti, se v jejich prospěch dokonce vzdávají ocenění.

Soudruzi, já nemám nic proti tomu, aby se fanoušci umělců sdružovali a dělali fankluby. Aspoň tedy fanoušci těch správných umělců. Ale nějaká agitace, to je něco, co přísluší jen orgánům k tomu určeným. Není možné, aby se nám lidé na internetu hromadně domlouvali na tom, že podpoří muzikanty, kteří šíří myšlenky, které jsou v rozporu s naším politickým směřováním. Kde jsou svazáci působící na lidi tak, aby podpořili pokrokové zpěváky a zpěvačky? Kde jsou naše stranické organizace, které mají zajistit, aby mohly veřejně vystupovat jen skupiny, jejichž hudební a textové poslání se slučuje s budováním naší eurosocialistické společnosti?

Velice mě mrzí, že se nám v naší hudební anketě umísťují nejrůznější podvratné živly, zatímco nedokážeme ocenit umělce, kteří šíří naše evropské hodnoty. Jak je možné, že se mladý angažovaný zpěvák Radek Banga dostal do první padesátky až poté, co na jeho vyzrálé politické myšlení upozornila všechna pokroková média? Jak je možné, že se žádného ocenění dosud nedočkal takový zasloužilý bard, jako je Jaroslav Hutka? Jak je možné, že Tomáš Klus vyhrál naši anketu jen jednou? Ano, i jeho tam před lety dostala píseň, ve které kritizoval politické poměry. Ale dělal to tak nějak přijatelným způsobem a nijak nezpochybňoval naše správné směřování. A navíc nakonec uznal svůj omyl a stal se nejvášnivějším obhájcem všeho, co dříve jako nezkušený kluk chtějící ukázat před holkami rebelskou tvář kritizoval. Nemůžeme ale dopustit, aby ho v pozici autora protestsongů vystřídal někdo, jehož kritika je neakceptovatelná a je za hranicí toho, co si může naše slušná společnost dovolit tolerovat.

Soudruzi, z důvodů, které jsem uvedl, jsme se rozhodli, že pro letošní rok nebudeme tuto anketu vyhlašovat. Dejme si na rok přestávku a vymysleme, jak v dalších letech ocenit jen ty správné umělce, co šíří jen ty naše správné evropské hodnoty, ať se za sebe nemusíme před vyspělými demokratickými zeměmi stydět.

POKROKOVÝ EUROOBČAN

tomas-picl72668496_0

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2019: *****

Zdenka Brancuská 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Vrchovský 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Josef Loupanec 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 172,00 Kč
Vybráno 29.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 62 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (36 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
43 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.