POKROKEUROOBCAN
16.3.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Humor

POKROKOVÝ EUROOBČAN: Zřízení funkce ombudsmana internetových seznamek

Sdílejte článek:

POKROKOVÝ EUROOBČAN

Občas podlehnu určitému druhu uspokojení, čeho všeho už se naší společnosti podařilo dosáhnout, aby se internet stal pro nás všechny příjemnějším místem bez nenávisti, hrubosti, rasismu, sexismu a dalších v moderní společnosti nežádoucích vlivů. Jsem hrdý na to, že sociální sítě, stejně jako přední světové vyhledávače, dokáží vytěsnit z internetového prostoru nežádoucí názory i s jejich uživateli.

Důležité ale je nepodlehnout uspokojení na delší dobu. Před námi leží ještě spousta úkolů, aby se internet stal lepším místem pro všechny. Dnes bych se chtěl věnovat fenoménu internetových seznamek.

Mnohokrát jsem totiž zaznamenal postěžování mých kamarádek z řad lidskoprávních a genderových aktivistek směrem k internetovým seznamkám. Stává se jim, že pošlou domnělému zájemci o seznámení svou fotografii a ten přestane reagovat. Osobně se domnívám, že internetové seznamky by měly udělat podobný krok jako sociální sítě. Zřídit funkci jakého si správce či ombudsmana, který by na online seznamkách dohlížel na to, aby k výše popsaným situacím nedocházelo a aby žádné ženy nebyly při seznamování diskriminovány kvůli svému vzhledu. A uživatel, který na základě zaslané fotografie odmítne schůzku, by tak napoprvé mohl dostat varování ve formě banu na 30 dnů. A pokud by se situace opakovala, byl by jeho profil ze seznamky vymazán. Bude samozřejmě nutná i spolupráce žen, které by správci internetových seznamek referovaly o průběhu schůzky, např. zda na dotyčném nebylo znát, že ke schůzce svolil pouze pod hrozbou uvedených sankcí.

Pojďme tedy zatlačit na provozovatele internetových seznamek, aby začali jednat. A vytvořme jakýsi black list těch seznamek, které se tohoto projektu odmítnou zúčastnit. Na takové seznamky se totiž ani já ani mé kamarádky z řad aktivistek nikdy neregistrujeme.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 764 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.