klinika120192
14.1.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Humor

Pokrokový Euroobčan: Jak jsem šel podpořit pokrokovou mládež z Kliniky

Sdílejte článek:

TOMÁŠ PÍCL

Upřímně se musím přiznat, že jako pokrokový euroobčan nemám moc rád takové to zbytečné provokující vybočování z řady. Víte, myslím si, že člověk by prostě měl nějakým způsobem existovat, věřit našemu pevnému zakotvení v evropských strukturách, NATO a příslušnosti na Západ, a pokud je to možné, nechat co nejvíce věcí na lidech, kteří tomu rozumějí a kteří to s námi myslí dobře.

Dnes bych však chtěl psát o jiné skupině lidí, která vybočuje z řady. A to proto, že vybočuje výhradně v tom nejpozitivnějším slova smyslu. Mám na mysli pokrokovou mládež z Kliniky na pražském Žižkově. Tito mladí lidé jsou poněkud extravagantní, ale když se podíváme na spektrum jejich činností, musíme uznat, že bojují za stejné hodnoty jako my, už poněkud usedlejší budovatelé zářných eurozítřků. Vědí, že soukromé vlastnictví je přežitek (a neváhají a zjednají nápravu zabavením takového majetku). Vědí, že drobné podnikání je zlo, navíc k němu inklinují lidé se samostatným myšlením, sobečtí, sledující své zájmy a nemyslící na blaho všech (a tak aktivisticky jdou a podpálí majiteli jedné řízkárny jeho auta). Vědí, že národní stát je zlo (a neváhají pustit se do jeho rozvrácení tím, že se nechají zaměstnat ve státních organizacích). Vědí, že je dobré šířit islám, proto na vlakovém nádraží pomáhají muslimům s navigací, kam se po Evropě vydat šířit ty správné hodnoty, pak stačí sledovat, jak se muslimským přátelům ono šíření daří.

Protože s těmito hodnotami naprosto jednoznačně souzním, rozhodl jsem se v minulých dnech podpořit tyto mladé lidi. Nejprve jsem se zašel podívat, jak to na Klinice vypadá. Ještě předtím, než tam začal řádit fašistický exekutor. A musím říci, že jsem byl nadšen. Bylo to nádherné, co osazenstvo Kliniky dokázalo s touto budovou udělat. Dům ekologicky zateplili. Však by to také byla ostuda, kdyby aktivisté bojující za odpovědné užívání naší planety zateplení neprovedli. Zavedli nové elektrické a vodní vedení, ostatně, mezi těmi mladými lidmi je mnoho šikovných a zdatných řemeslníků. Vybudovali čističku odpadních vod, neboť většina z nich se angažuje v ekologickém aktivismu a asi by se těžko smiřovali s vypouštěním nečisté vody zpátky do oběhu. Také okna vyměnili za nová, lépe těsnící, aby budova nespotřebovávala více energie, než je nutné. Ale co se mi líbilo nejvíce, byl ten pořádek uvnitř. Zatímco v panelácích, kde bydlí povětšinou špinavá česká lůza chodící hákovat do zbytečné práce, visí rozpisy úklidů na společných prostorách, na Klinice jako by se všichni navzájem předháněli v tom, kdo utře prach, nabílí skvrnku na stěně, která může zkazit dojem z té všudypřítomné čistoty, či umyje nádobí. Důležité je také to, jak se na své sousedy dívá jejich okolí. Také tady mohu tlumočit samé superlativy. Lidé z Kliniky se prý vyznačují tím, že jsou vždy skvěle upravení, mají na tvářích úsměvy, krásně nažehlené oblečení, krásně voní, chovají se kultivovaně a nikdy neváhají pomoci svému okolí. Jen těch brigád, co udělali, aby sebrali vajgly, prázdné flašky či plechovky z celého Žižkova.

Proto jsem byl zděšen, když jsem viděl ty zmanipulované záběry, které se pak v médiích objevily. Exekutor a sekuriťáci se opravdu nezastavili před ničím. Jako naschvál vyfotili jediné nevyměněné staré špinavé okno, které se v budově nachází. Přitom se tam každý z nás může jít podívat a obdivovat rekonstrukci, kterou klinikáři provedli. A myslíte, že bylo vyfoceno všechno to nové vybavení, které tam klinikáři přinesli? Vůbec ne. Naopak. Exekutor a sekuriťáci nechali před budovu přijet hned několik popelářských aut a odpadky roznést po celé budově. A aby byl dojem ještě horší, přinesli do budovy i pavučiny a dokonce i plíseň. Nemluvě o týden nemytém nádobí se zaschlým gulášem (už z toho můžete vydedukovat, že toto nádobí určitě nepatřilo klinikářům, neboť v takovém případě by na talíři i v hrncích byla jen brokolice, celer a ovesné vločky). A když už gorily nanášely plíseň na stěny, tak celou budovu i posprejovaly. A aby toho nebylo málo, klinikáře, kteří tam byli přitomni, svlékli z jejich slušivého oblečení, navlékli je do jakýchsi odpudivých hadrů, nastříkali na ně jakési smrdící přípravky a ještě je rozcuchali.

Proto říkám, nevěřte tomu, co vidíte. Kdyby exekutor a sekuriťáci měli víc času, určitě by na Kliniku klidně zavlekli i svrab, vši nebo AIDS.

tomas-picl72668496_0

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 572,00 Kč
Vybráno 35.97%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 382 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.