POKROKEUROOBCAN
1.10.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Humor

POKROKOVÝ EUROOBČAN: Co přineslo září 2019

Sdílejte článek:

POKROKOVÝ EUROOBČAN

Mám za sebou velice zajímavý měsíc. Řekl bych, že mé proevropské myšlenky si našlo na facebookovém profilu víc lidí než obvykle. Bylo to zejména díky dvěma událostem, které jsem na facebooku vytvořil. Bylo nesmírně fascinující a obohacující debatovat s tolika proevropsky smýšlejícími lidmi, kteří ctí evropské hodnoty a váží si našeho směřování na Západ. Ale nyní už k mým zářijovým komentářům.

Dostává se mi od vás mnoha podpůrných příspěvků, ale občas se objeví i nějaký, který mě zamrzí. Jeden diskutující o mně napsal, že bych měl jít pořádně makat. Protože mnozí mají o mých aktivitách zkreslené představy, dovoluji si sepsat vše, co už jsem stihl za pouhých 24 hodin (a to vše jsem stihl při práci stážisty v irozhlas.cz). Líný opravdu nejsem, naopak si myslím, že na sebe mohu být celkem hrdý.

  • Publikoval jsem 23 statusů na nejrůznějších proevropských stránkách, které spravuji
  • Nahlásil jsem 53 nenávistných a xenofobních příspěvků
  • Sdílel jsem 8 článků od Hatefree Culture, Člověka v tísni, think tanku Evropské hodnoty a profilu Evropského parlamentu
  • Poslal jsem facebooku ke kontrole 3 proruské stránky (jedny byly poté zrušeny)
  • Vytvořil jsem 3 facebookové události na podporu demokracie a evropských hodnot
  • Vytvořil jsem jednu grafiku poukazující na nepřijatelné chování prezidenta Zemana
  • Sdílel jsem výzvu k přispění na 2 humanitární sbírky
  • Přispěl jsem svými argumenty do diskusí pod 268 statusy pomlouvajícími Evropskou unii

Kauza kolem sochy maršála Koněva mě přiměla k obecnému zamyšlení nad sochami, jejich posláním a jejich aktuálností.

Pokud čekáte na nějaké mé obsáhlé vyjádření k odstranění sochy maršála Koněva, nedočkáte se. V době, kdy na nás ze všech stran vystrkuje rohy ruská propaganda, je přítomnost sochy jakéhokoli Rusa (včetně uvažovaného anonymního rudoarmějce) v naší zemi nežádoucí. TEČKA. Já bych se chtěl zamyslet nad sochami obecně. Všude kolem nás jsou sochy nejrůznějších historických osobností, pojmenováváme po nich i ulice a náměstí. Ale položme si otázku. Není to poněkud zpátečnické? Podle mého názoru by naše společnost měla hledět především dopředu. Proč bychom nemohli stavět sochy osobnostem, které pozitivně ovlivňují naše životy právě teď a které nám ukazují cestu? Jako výraz našich díků a jako povzbuzení do další obětavé práce. Proč by na našem náměstí nemohla stát třeba socha Věry Jourové, aktuálně nejvýše postavené Češky v orgánech Evropské unie, která svou morální velikost už dostatečně prokázala při potírání ruské propagandy, kultivaci diskuse na internetu a eliminaci názorů, které do veřejného prostoru nepatří? Proč by u nás nemohly být ulice Grety Thunberg, která se snaží naši planetu zachránit před jejím zánikem, který má přijít již za 12 let? Nic nám v tom nebrání, jen naše malost a mnohdy i závist. Pojďme se od toho oprostit a pojďme vzdát poctu těm, kteří jsou mezi námi právě teď a ukazují nám cestu.

A rovnou jsem vytvořil na facebooku událost požadující postavení sochy osobnosti, která nám má nejvíc co říci v dnešní době. Gretě Thunberg.

A ještě jednou Greta. Tato dívka je inspirující osobností, která bojuje za přežití nás všech na námi samými zpustošené planetě. Proto jsem zkritizoval organizátory jejího turné po USA, kteří její cestu naplánovali na prázdniny a nikoliv na školní rok, tudíž se její veřejné akce setkaly s hanebným nezájmem.

Nedělám to rád, ale musím se pustit do kritiky organizátorů turné Grety Thunberg po USA. Školní rok tam totiž začíná až 5.9. V tuto chvíli tam mají studenti a mladí lidé jiné starosti. Ale stačilo turné posunout o 3 dny a všechno by bylo jinak. A počty studentů a mladých lidí, kteří by rádi přišli podpořit Gretu, by se pohybovaly v úplně jiných dimenzích a šly by do statisíců, možná milionů. Až naše planeta zahyne kvůli tomu, že organizátoři klimatických protestů naplánovali demonstraci na prázdniny místo školního roku, odpovědnost padne právě na ty, kteří to tak špatně naplánovali. Úplně se mi z toho chce brečet a cloumá mnou zoufalství, když vidím tu neodpovědnost, s jakou hazardujeme s naší budoucností a vůbec s možnosti pokračování života na naší planetě.

Když jsem se dozvěděl, že Dan Přibáň, který na facebooku pravidelně přispívá jinak chvályhodnými pokrokovými názory, jezdí i v době akutního klimatického ohrožení naší planety po světě s Trabantem, rozhodl jsem se vytvořit na facebooku událost „Znemožněme Danu Přibáňovi znečišťovat svět emisemi z Trabantu“. Vyzval jsem též média, aby začala tohoto sabotéra záchrany naší planety podporovat.

My, pokrokově smýšlející občané, považujeme v době, kdy naše planeta čelí naprosté zkáze a odpočítává 12 let do svého zániku vlivem ekologické katastrofy, za naprosto nepřijatelnou glorifikaci cestovatele Dana Přibáně, který zcela zbytečně znečišťuje životní prostředí automobilem Trabant, a to nejčastěji na těch místech planety, která jsou touto hrozbou nejpostiženější a kde žijí chudí lidé, kteří se jeho arogantnímu počínání hraníčícímu s výsměchem veškerému počínání obětavých ekologů nemohou bránit.
Požadujeme od českých médií, aby přestali neekologické cesty Dana Přibáně propagovat. Dále žádáme sponzory, aby přestali na tyto zkázonosné cesty přispívat. Za největší ostudu považujeme podporu veřejnoprávní České televize, která by podle našeho názoru měla být v boji proti klimatickým změnám vůdčím médiem.

Rovněž apelujeme na Dana Přibáně, aby aspoň trochu zmírnil škody, které svým nezodpovědným počínáním způsobil, a pravidelně informoval veřejnost, kolik stromků jako odškodnění nám všem už zasadil.

Pokud nedojde do konce září ke změně a nápravě, přijdeme 28.9. (tedy na svátek Václava Havla) demonstrovat k budově České televize.

Zatímco minulý měsíc jsem Českou televizi chválil, tentokrát jsem se musel přidat k Michaelu Žantovskému, kterého rozlítilo, co zaznělo v České televizi na téma uznání Kosova.

Naprosté selhání zpravodajství České televize, které si předem neověřilo, zda pozvaní hosté zastávají názory, které by měly z obrazovky zaznít. Ještě dokážu pochopit, že mohl někdo těžko předvídat, že jindy vždy na správné straně evropských hodnot stojící senátor Jiří Dienstbier bude tentokrát na straně agresivního srbského nacionalismu a nezastane se utlačovaných muslimů v Kosovu, ale o ANO se přece ví, že i když jde o stranu ve věci prosazování evropských hodnot, multikulturalismu a islámu celkem spolehlivou, ne všichni jedinci mají názory, které by měly z ČT 24 nekontrolovaně zaznívat. Naprosto souhlasím s Michaelem Žantovským a věřím, že veřejnoprávní televize zásadně zpřísní kontrolu nad tím, jakým názorům poskytuje vysílací prostor.

Server Seznamzprávy přinesl informaci o tom, jak moc se šidí na veletrhu Země živitelka. A tento prestižní uznávaný zpravodajský server si ve své investigativní reportáži všiml, že tuto akci zahájili naši nechvalně známí prezidenti Miloš Zeman a Václav Klaus. Právě ti nesou za nepoctivé praktiky všech přítomných obchodníků minimálně politickou odpovědnost.
Občas nám, co vás neúnavně informujeme o činnosti Putinových agentů Miloše Zemana a Václava Klause, vytýkáte, že naše výhrady k oběma proruským švábům jsou příliš obecné. Proto jsem rád za investigativní činnost serveru Seznam Zprávy. Věřím, že až vám načepují na Zeměživitelce podmíráka nebo přibalí do sáčku shnilou cibuli, že pro vás negativní působení obou zmíněných rádobyprezidentů bude dostatečně konkrétní.

Dotkl jsem se také kauzy, která se rozpoutala kolem přechylování ženských jmen.

Vážení přátelé, zde znovu vidíme, jak hluboká je propast mezi lidmi, kteří smýšlejí moderně a pokrokově, a těmi, kteří setrvávají ve staromódních venkovských stereotypech. Víte, v době, jejíž neomezené možnosti nabízejí lidem vybrat si, zda chtějí být mužem, ženou či se identifikovat s jiným pohlavím, působí diskuse na téma, zda má mít příjmení gramatický tvar rodu mužského či ženského, jako pořádné retro a vypovídá o tom, jak moc někteří lidé zaspali tep doby.

Rozčílil mě status organizace Amnesty International. Od této organizace bych rozhodně nečekal, že bude dozdmýchávat xenofobii, rasismus a islamofobii tím, že se bude zastávat lidí dehonestujících islámský zvyk zahalování žen. 

Jsem trochu zklamaný z počínání organizace Amnesty International ČR. Z aktivit ombudsmanky Aleny Šabatové, celoživotní bojovnice za lidská práva, i z přednášek organizace Člověk v tísni víme, že nošení hidžábu a dalších zahalovacích oděvů je oslavou ženské svobody a odpoutání se od všudypřítomného sexismu. Proto ženu, které se Amnesty International zastává, nepovažuji za nic jiného než za osobu rozdmýchávající xenofobii, islamofobii, nenávist a rasismus. Uznávám, že 148 ran bičem a 38 let vězení je trestem přísným, ale pořád je to lepší, než aby rozdmýchávání nenávisti k islámu zůstalo nepotrestáno.

Obsáhle jsem se vyjádřil k zastavení trestního stíhání premiéra Andreje Babiše.

Přemýšlel jsem, jak se postavit k tématu č. 1 dnešních dnů, kterým je zastavení trestního stíhání premiéra Babiše. Jak jistě víte, jsem v kritice Andreje Babiše poněkud zdrženlivější, než jak by si mnozí z vás představovali. Je to tím, že ho vnímám jako výrazně proevropského politika, který si je vědom, jak důležité je pro nás např. to, že nám naši přátelé z vyspělé západní Evropy posílají dotace a umožňují nám díky tomu mít takovou životní úroveň, jakou si náš zaprděný národ čecháčků ani nezaslouží. Oceňuji, že do Bruselu dostal politiky, kteří si vždy byli vědomi toho, že naše začlenění do západních struktur a podpora našich v demokracii zkušenějších partnerů je důležitější než přízemní národní zájmy a primitivní nacionalismus. Že i jemu jde o to, aby si každý nemohl v dnešní době pouštět hubu na špacír a zpochybňovat naše směřování k multikulturalismu a evropským hodnotám, prokázal opětovným jmenováním eurokomisařky Věry Jourová, která už v minulém období prokázala odhodlání k tomu, aby nejrůznější proruské dezinformace nejrůznějších samozvanců a ztroskotanců zmizely z internetu i z veřejného prostoru a aby jejich šiřitele postihl spravedlivý trest. I přes to všechno musím říci, že SE ZASTAVENÍM TRESTNÍHO STÍHÁNÍ NESOUHLASÍM. Náš premiér by měl svou proevropskost dávat najevo nejen činy (kde nemám důvod k pochybnostem), ale měl by jít i příkladem i pokud jde o veřejnou prezentaci. A právě zde jde premiér Babiš často na ruku nerůznějším podvratným živlům a žene vodu na mlým všudypřítomné ruské propagandě. Navíc mi velice záleží na tom, co si o nás myslí naši přátelé ve vyspělé západní Evropě, a tam už je pověst Andreje Babiše značně pošramocena. Může si za to sám. V Bruselu, kde je politická kultura na vyšší úrovni než u nás, rozhodně vědí, že slušný politik veřejně nechválí Orbána a nekamarádí se s Polskem. A to vůbec nemluvím o nadstandardních vztazích s tím nenávistným starcem a agentem Kremlu, který sedí na Hradě. V naší zemi jsou prostě politici, kteří svou náklonnost k Evropské unii dokáží dávat najevo nejen činy, ale i každodenním přesvědčováním občanů, že jenom tato cesta je ta správná a neexistuje k ní žádná alternativa. Proto doufám, že premiér BABIŠ NAKONEC STÍHÁN BUDE.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Daniel Kopecký 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Zbyněk Procházka 250,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč

Celkem za měsíc: 6 550,00 Kč
Vybráno 18.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 651 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
politicon.cz
loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.