POKROKEUROOBCAN
1.11.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Humor

POKROKOVÝ EUROOBČAN: Co přinesl říjen 2019

Sdílejte článek:

POKROKOVÝ EUROOBČAN

Říjen byl měsícem, který přinesl mnoho pozitivních zpráv, takže i mé glosy se nesly v optimistickém duchu. Podařilo se zlikvidovat organizovanou recesistickou skupinu, co si tropila nejapné žerty z myšlenek Václava Havla a jeho následníků na facebooku, podařilo se rozprášit síť ruských agentů atd. K některým událostem jsem se vyjádřil na mém facebookovém profilu, kde v první linii bojuji za evropské hodnoty. Zde přináším jejich shrnutí.

Podpořil jsem, ale zároveň i korigoval vyjádření Geeny Davisové, která požaduje, aby filmové ceny Oscar dostaly ženské jméno Anna.

Občas je nám, pokrokově smýšlejícím lidem s vysokoškolským vzděláním, vytýkáno, že některé naše návrhy, kterými chceme vyvést společnost ze zastaralých společenských přežitků k modernějšímu smýšlení, jsou příliš přehnané. Já určitě souhlasím s tím, že by se cena Oskar měla přejmenovat tak, aby nesla ženské jméno. Bylo by spravedlivé, aby ženské jméno nesla po stejnou dobu, po jakou nesla to mužské. Na druhou stranu, proč by ale současní mladí muži, kteří se nijak nepodíleli na zaneřádění světa toxickou maskulinitou, měli být upozaďováni za hříchy dřívějších generací? Dorůstající generace mužů už bude vyznávat jiné hodnoty než jejich předkové. Feminismus, genderismus, ekologie, humanismus, multikulturalismus, nebudou se stydět za svou citlivou duši a ani za své slzy. Proto bych se přikláněl ke konsenzuálnímu řešení a navrhuji, aby filmové ceny nesly genderově neutrální jméno VLASTA.

Hloupý výsměch, který od buranských špindírů sklidil předseda ODS Petr Fiala za svou fotku při malování bytu, kdy se nechal u štaflí vyfotit v saku a s knihou v ruce, mě přiměl k tomu, abych se zamyslel nad tím, zda si lze i při fyzické práci zachovat úroveň.

Předseda ODS Petr Fiala je důkazem, že noblesně a na úrovni můžete působit za všech okolností. A to i při činnostech natolik přízemních a bez přidané duchovní či intelektuální hodnoty, jako je domácí zedničení či malování. Ano, můžeme bez přetvářky označit fyzickou práci za podřadnou, jistě je pravdou, že se hodí spíše pro nějakého nevzdělaného venkovského voliče Zemana či Okamury, na druhou stranu, ne vždy je někdo takový po ruce. Co si budeme nalhávat, my s vyšším vzděláním ani vztahy s těmito nižšími vrstvami obyvatelstva moc neudržujeme, neboť nás nemají ve své duševní prostotě čím obohatit. Naštěstí jde o práci tak primitivní, že si ji můžeme vykonat sami. Ale to neznamená, že se po vzoru všech těch buranů oblečeme do montérek a budeme se obalovat špínou. Ani domácí malování by nás nemělo zastavit před tím, abychom si zachovali úroveň, byli oblečení čistě a na úrovni a našli si čas i na četbu nějaké hodnotné literatury, třeba nějaké nové encyklopedie.

Rozhodnutí výrobce vložek Always, který se rozhodl odstranit z obalu tohoto výrobku ženský symbol, mě inspirovalo k vyvinutí aktivity za účelem zrušení označování látkových kapesníků za pánské a dámské.

Vytvořme tlak na prodejce a výrobce, aby přestali označovat látkové kapesníky jako „pánské“ a dámské“.
Kapesníky větších rozměrů (dnes označované jako „pánské“) vytvářejí v kapsách neforemné tvary (boule), což je nejen neestetické, ale především sexistické. Mnohé ženy jsou tak vystavovány pohledu na tyto „napěchované“ kapsy, což je pro ně pohoršující a urážející. Proto stále více mužů užívá kapesníky menších rozměrů (dnes označovaných jako „dámské“), čímž se výše uvedeným situacím vyhnou. Proto požadujeme od prodejců a výrobců látkových kapesníků, aby sexistické označení „pánské“ a „dámské“ nahradili genderově neutrálními výrazy.

K této akci nás inspiroval výrobce vložek Always, který přestal na obalu zobrazovat ženské symboly, neboť v dnešní době už samozřejmě nepoužívají vložky jenom ženy.
Za tímto účelem jsem vytvořil na facebooku událost.

Pilot formule 1 Hamilton vyzval fanoušky, aby se stali vegany a přispěli tím k záchraně lidstva. Mě jeho výzva dojala a zároveň mě přiměla k obecnému zamyšlení nad automobilovými závody.

Všichni se asi shodneme, že Formule 1 je poněkud zastaralým reliktem dob, kdy si testosteronová toxická maskulinita podávala ruku s nesnesitelným řevem motorů a se zápachem benzinu a spáleného oleje. Dnes můžeme říci, že v současné době, kdy se snažíme dbát na ekologii, gender a smysluplnější využití volného času, by neměl být pro tento typ sportovního zápolení prostor. Ale přesto můžeme říci, že i zde se blýská na lepší časy. Od stupňů vítězů i z týmových boxů mizí spoře oděné modelky, jejichž účast byla vždy vrcholnou ukázkou sexistického pohlížení na ženu, v pokrokovějších zemích už po sobě ani nejlepší tři jezdci nestříkají škodlivými alkoholickými nápoji. Závodní monoposty už mají povinné hybridní prvky a já věřím, že se už brzy dočkáme toho, že budou závodit jen elektromobily. A že hlavním principem závodů nebude porazit soupeře, ale ukázat široké veřejnosti, že právě tudy vede cesta k zodpovědnému užívání naší planety. Co ale považuji za naprosto nejdůležitější, je to, že starý testosteronový typ jezdce, který byl esencí staromódního frajerského pseudochlapství, je stále častěji nahrazován závodníky, kteří dávají najevo svou citlivost, feminismus, náklonnost k modernímu myšlení, příchylnost i k ženské stránce své osobnosti a v neposlední řadě i svou starost o to, zda se naši planetu ještě povede zachránit před globálním oteplováním.

Oslavovači toxické maskulinity mají rej, do kin vstoupil film Rambo 5. Já jsem se zamyslel, jak by měl vypadat filmový hrdina, ke kterému by mohla vzhlížet dnešní mládež.

Často mluvíme o tom, že svět bude lepší, až otěže převezme nová nezkažená generace. Tomuto vývoji však rozhodně nepomůžeme tím, že dovolíme, aby vznikaly filmy s dávno překonanými vzorci. Film (jestli můžeme tento výtvor vůbec takto honosně nazývat) Rambo 5 je koktejlem, který v sobě ukrývá xenofobii a všechny stareotypy o občanech Mexika, které jsou v USA rozdmýchávány současným prezidentem, a ukázkou zastaralého světa, ve kterém se konflikty řeší násilím. Takto chceme vychovávat novou generaci? Takový svět jim chceme na plátnech kin ukazovat? Chtěl bych se dočkat doby, kdy se budou točit filmy, kde se budou konflikty řešit dialogem. Místo souboje samopalů budou souboje argumentů. Místo nenávisti budou hlavní postavy i přes vzájemné rozpory naslouchat jeden druhému s pochopením a hledat společné řešení, které bude ku prospěchu celé společnosti. Třeba na jedné z po celém světě instalovaných laviček Václava Havla. A ten, jehož argumenty nakonec budou nejsilnější a budou propagovat multikulturní svět, evropskou integraci, pomoc lidem utíkajícím do Evropy nebo do USA za těmi správnými hodnotami, ten se stane tím pravým superhrdinou, který bude moci být vzorem pro naši mládež.

Multikulturní aktivistka Romana Schlesinger vstoupila na tenký led islamofobie a xenofobie. O morálním úpadku ženy, ke které jsme ještě před pár týdny mohli s hrdostí vzhlížet, jsem se rozepsal podrobněji.

Xenofobní a islamofobní názory občas přijdou od lidí, u kterých bych to opravdu nečekal. Lidskoprávní aktivistka Romana Schlesinger před časem odmítla vstoupit do strany Sloboda a Solidarita, neboť z této strany občas zaznívaly xenofobní názory kritické vůči muslimským uprchlíkům. To však je zapomenuto, neboť sama Romana nyní převzala náckovskou rétoriku. V Maroku měla jistě politováníhodný zážitek, když se přímo v autobuse ukájel místní muž na jejím stehně. To jistě nemusí být nic příjemného, ale je snad nutné tento případ hned zveřejňovat a nahánět tak vodu na mlýn všem xenofobním hnutím a ruské propagandě? To by ale nebylo to nejhorší. Romana sice nepodlehla pokušení reagovat na tuto událost nenávistně, na útočníka se ani nezlobí. Jenže jeho počínání připisuje rozdílné kultuře a rozdílnému temperamentu. Toto skandální vyjádření však špiní práci nás všech, kteří vytrvale přesvědčujeme nevzdělanou veřejnost o tom, že neexistuje žádné měřítko, jakým bychom měli poměřovat jednotlivé kultury. Žádná není horší než druhá a to, že by se v muslimské kultuře vyskytovalo sexuální násilí více než jinde, je hoax milionkrát vyvrácený autoritami jako Manipulátoři.cz nebo HateFree Culture. Jenže to pořád ještě není na vyjádření Romany to nejhorší. Prý v tom autobusu nevolala o pomoc, protože okolo byli samí místní muži a ženy v burkách. To znamená, že považuje všechny muslimské muže za sexuální násilníky, kteří by jí nepomohli? S takovým vyjádřením si může dát přihlášku rovnou do otevřeně nacistických stran, jakými jsou u nás SPD, Trikolóra nebo na Slovensku strana Mariána Kotleby.

Na základě zprávy, že britský princ William čeká se svou ženou již čtvrtého potomka, jsem porovnal rozdílný přístup britských princů k ochraně klimatu.

Na rodinách britských princů Williama a Harryho je dokonale vidět kontrast mezi starosvětským sobectvím a nezodpovědností vůči naší planetě na straně jedné a odpovědným pokrokovým přístupem na straně druhé. Naše poněkud přežraná západní společnost zatím bohužel nenašla odvahu k tomu, aby zabránila nadměrnému šíření genů bílého muže, který v historii napáchal na celém světě tolik zla, takže princ William může nadále plodit potomky s arogancí typickou pro někoho, kdo nepochopil, že síla britského impéria a s ním spojené přezíravé chování je dávno pryč a dnes je prostor už jen pro kajícné odprošování bývalých kolonií. Co ale udělat můžeme, je vyvinout mediální tlak na britskou královskou rodinu, aby se místo “rozsévače Williama” stal příštím králem ekologicky zodpovědný princ Harry, který před časem vyhlásil, že plánuje s partnerkou jen dva potomky, neboť plození více dětí by bylo neodpovědné vůči klimatu.

Za tímto účelem jsem vytvořil na facebooku i událost.

Podpořil jsem našeho spojence v NATO Turecko a poděkoval mu za aktivní šíření západních hodnot.

Jedním z pilířů našeho západního směřování je naše členství v NATO. Nikdo by si ale neměl myslet, že stačí být členem nějaké nadnárodní organizace a veškerá práce se udělá sama. Západní hodnoty je třeba nejen chránit a pečovat o ně, ale i šířit. Je velice smutné, že v době, kdy se stále větší část naší politické reprezentace i veřejnosti obrací směrem k brutálním tyraniím, jako jsou Rusko nebo Čína, nás v přebírání iniciativy v šíření západních hodnot zahanbuje Turecko, na které jsou mnozí méně vzdělaní občané naší země zvyklí pohlížet skrz prsty. Zatímco evropské země (o středoevropských a východoevropských nemluvě, ty jsou spíše vředem na evropské civilizaci) polevují ve svém úsilí, Turecko je jako reprezentant NATO v šíření evropských hodnot velice aktivní. Již v první den svého zásahu na území Sýrie se mu podařilo osvobodit z rukou krvelačných kurdských extremistů velké množství vězněných lidí, kteří se provinili jen tím, že chtěli na Blízkém východě svobodně šířit islámské náboženství. Svoboda šíření náboženství, jak všichni jistě víte, by měla být zaručena na celém světě. Turecko tak udělalo pro potírání islamofobie a náboženskou toleranci za jediný den více práce než celá Evropa za 5 let. Já osobně beru Turecko jako takového našeho staršího a zkušenějšího bratra v NATO. Bratra, který nás může inspirovat a od kterého se můžeme jako méně zkušená země mnohému naučit. Ale zpátky k věci. Zatímco na vyspělém Západě se pro potlačování xenofobie a očerňování islámu aspoň něco dělá, zemím V4 (a v první řadě té naší) by jedině prospělo, kdyby naše politická reprezentace požádala Turecko o pomoc s potíráním islamofobie i u nás. Věřím, že s armádou našeho západního spojence Turecka za zády by si každý moc dobře rozmyslel, jestli chce na internetu rozdmýchávat nenávist vůči islámu a jeho vyznavačům.

Porovnal jsem kvalitu zesnulého, kterého oplakávají zemanovci a další burani, a kvalitu zesnulé, kterou oplakává vzdělanější a morálnější část společnosti.

Vážení přátelé, před pár dny začalo šílenství kolem úmrtí a pohřbu Karla Gotta. Za normálních okolností by mi tento zpěvák pop music, u něhož mi víc než nějaká anticharta vadily jeho současné proruské a xenofobní názory, konspirační teorie či patolízalství k ruskému švábovi na Hradě, nestál za jediné slovo. Ale hysterie, kterou kolem toho rozpoutalo jeho méně vzdělané publikum a každé příležitosti se chopící populisté, mě přinutilo připojit se k modlitbám Tomáše Halíka za to, aby nám Václav Havel z nebe poslal nějakou pomoc, která by tuto hysterii zakryla. Naše modlitby byly vyslyšeny. Dnes zemřela Vlasta Chramostová a my, co stojíme na straně pravdy a lásky, teď máme mnohem kvalitnějšího nebožtíka než nevzdělaní burani.

Podpořil jsem vedení Prahy v jeho boji s Čínou. A připomněl, že ani my nemůžeme mít čisté svědomí, pokud jde o lpění na územní celistvosti.

Z tohoto vypovězení smlouvy, ve které bylo uvedeno uznávání územní celistvosti Číny, mám velikou radost. Ani ne tak proto, že vedení Prahy, na které můžeme být právem hrdi, uštědřilo Číně pořádný políček, který udělal pořádnou čáru přes rozpočet jejím globálním mocenským choutkám, ale spíše kvůli nám. Také v našem právním řádu totiž přetrvává podobný relikt, který každému morálně smýšlejícímu člověku musí být proti srsti. A tím jsou Benešovy dekrety. V podstatě jde o jakousi obdobu oné čínské “územní celistvosti”. Věřím, že Němci se zachovají podobně nekompromisně jako vedení pražské radnice a nebudou udržovat žádné politické a ekonomické vztahy se zemí, v jejímž právním řádu je tato zrůdnost. Snad to konečně donutí naši politickou reprezentaci Benešovy dekrety zrušit, omluvit se vysídleným německým občanům a řádně je odškodnit. Jen tak můžeme aspoň částečně omluvit všechna zvěrstva, kterých jsme se na našich německých občanech ve 40. letech dopustili.

S potěšením jsem přijal zprávu, že facebook vymazal organizovanou skupinu, která parodovala myšlenky Václava Havla a jeho pokračovatelů a zneužila k tomu hagstag #jsmetu. Ten původně zřídila organizace Člověk v tísni a sloužil k identifikaci aktivistů, kteří na facebooku pracovali na kultivování internetových diskusí a eliminaci názorů, které v moderní liberální společnosti nemůžeme považovat za žádoucí.

Mám obrovskou radost, že se slušným internetovým diskutérům podařilo dosáhnout toho, aby facebook smazal falešnou skupinu používající hagstag #jsmetu. Ta vystupovala pod názvem JsmeTu original 1984 a zabývala se tím, že narušovala diskuse takovými příspěvky, které měly zesměšňovat a parodovat názory vzdělanější části společnosti hlásící se k odkazu Václava Havla, sympatizující s organizacemi jako Člověk v tísni a mající pozitivní přístup k migraci, multikulturalismu a evropské integraci.

Já sám považuji takový typ humoru za naprosto primitivní a jsem přímo šokován tím, jak někoho může vůbec napadnout pokusit se parodovat myšlenky a vyjadřování elit naší společnosti, jako jsou Šimon Pánek, Tomáš Halík, Václav Havel, Václav Malý, Karel Schwarzenberg či Jiří Drahoš, nebo si dokonce dělat legraci z takových úctyhodných organizací, jako jsou Člověk v tísni, Hatefree Culture, Pulse Of Europe, Evropské hodnoty či dokonce z Evropské unie samotné

Takový humor považuji v liberální demokratické společnosti nejen za krajně nevhodný a neslušný, ale především za velmi nebezpečný a podvracející důvěru v naše základní evropské hodnoty. Proto věřím, že tento typ humoru nebude potírán jen na facebooku, ale že budou vypátráni a následně postaveni před lidový soud i administrátoři všech takových stránek.

animal_painting_wild_duck_icon_colored_cartoon_sketch_6838816

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Ladislav Konopka 300,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 20 399,00 Kč
Vybráno 58.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 238 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
15 komentářů