POKROK
7.2.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Pokrokový euroobčan: Co přinesl leden 2019

Sdílejte článek:

POKROKOVÝ EUROOBČAN

Vážení pokrokoví občané, příznivci Evropské unie, multikulturalismu, humanismu, pravdy a lásky a zároveň odpůrci dezinformačního ruského vlivu, xenofobie a populismu, rozhodl jsem se vás touto cestou seznámit s některými mými myšlenkami, kterými jsem zaujal postoj k některým zprávám, které v lednu proběhly naším mediálním éterem.

 

  • Facebook smazal komentář, který obsahoval pouze jediného smajlíka.

Proruská, xenofobní a protievropská scéna se podivuje nad tím, jak někdo mohl dostat od facebooku BAN za smajlíka. Víte, smajlík vyjadřuje například smích. Smát se lze věcem vtipným, lze se smát sám sobě, úsměvem lze vyjádřit i své povznesení se nad nějaký problém. Úsměvem můžete motivovat jiné lidi, vylepšit jim den a rovněž je přivést na pozitivní cestu. Ale také se lze smát věcem, které směšné nejsou. A mnozí se smějí i takovým věcem, jako jsou evropské hodnoty, multikulturalismus, ba dokonce i takovým všeobecně uctívaným hodnotám, jako je pravda a láska. Myslím, že ve slušné společnosti je výsměch takovým věcem nepřípustným a facebook dělá dobře, že i toto považuje za porušení svých morálních pravidel komunity.

Před časem jsme tady chválili rektora Masarykovy univerzity Mikuláše Beka, pokrokového člověka vyznávajícího správné evropské hodnoty. Ale dnes mu musíme adresovat i výtku. Nestačí, aby dobrý rektor měl správné názory a prezentoval je tak, aby se ta méně vzdělaná buranská část národa aspoň trochu zastyděla a obrátila se k budování evropského socialismu, multikulturalismu a integrace, ale také musí umět udělat si pořádek na vlastním pracovišti. Není přípustné, aby si na univerzitě držel někoho, kdo naše hodnoty zpochybňuje. Chce-li si Mikuláš Bek udržet důvěru našeho zřízení, musí se záškodníků, zpátečníků, samozvanců a ztroskontanců, jako je profesor Hanuš, zbavovat. Takoví lidé patří do kotelny a ne na univerzitní půdu.

Je třeba podchytit mládež, aby nevěřila nejrůznějším štvavým vysílačkám či médiím, která své informace nekonzultují se Stranou a vládou a vypouštějí do světa informace, které se neslučují s tím, jak vidí svět a jeho budoucnost naše pokroková společnost. Proto jsem rád, že mladý komsomolec Kovy přijal socialistický závazek a bude školit mladé pionýry a jiskry.

Občas čelíme výtkám nejrůznějších rasistů, xenofobů a nácků, kteří tvrdí, že se my, co to s evropanstvím a multikulturalismem myslíme vážně, nijak nesnažíme bojovat např. proti útokům aut a kamionů, co najíždějí do davů. Zde je důkaz, že pracujeme i na těchto okrajových problémech, které jsou sice ve srovnání s jinými úkoly, které před námi stojí (např. boji proti spalovacím motorům), zcela marginální a společnost tíží. Ve vlaku totiž nelze zakroutit volantem a vjet do davu, tudíž tím, že naše nově příchozí spoluobčany posadíme místo do aut do vlaků, budou podobné útoky eliminovány či zcela vymýceny.

  • Historik Michal Macháček, který byl oceněn prezidentem Zemanem, si stěžuje, že mu od té doby jeho projekty nenacházejí podporu grantových komisí, přestože dříve získával za svou práci mnoho prestižních odborných ocenění.

Na to jsem mohl říci jen toto:
Je moc dobře, že má naše demokracie mechanismy, které zabraňují, aby se lidé, jejichž názory jsou v rozporu s požadovaným úhlem pohledu a kteří se paktují s Milošem Zemanem, nedostali k prestižním vědeckým pozicím ani grantům. Nechť je to poučení pro všechny ostatní, kdo by se chtěli odchýlit od názorové linie, která je pro naši společnost prospěšná a žádoucí.

Zde jsem se musel jednoznačně postavit za aktivní novináře: Jako pokrokový euroobčan se naopak domnívám, že zaměstnanci veřejnoprávních médií by měli jít příkladem. Měli by své politické názory dávat najevo. Měli by voličům jasně říkat, které strany jsou dobré a které občané mají volit. To jsou Piráti, TOP 09, STAN, KDU-ČSL, ODS (kromě Klause a Zahradníkové), dienstbierovské křídlo ČSSD, i některé politiky z ANO (Jourová, Telička). A měli by občanům jasně říci, které strany je nepřípustné volit (SPD, KSČM, populistická část ANO, zemanovská část ČSSD). Nemůžete přece chtít, aby se redaktor choval v televizní debatě stejně třeba k Jiřímu Dienstbierovi a Jaroslavu Foldynovi. Nebo k Petrovi Gazdíkovi a Tomiovi Okamurovi. Redaktor má být morální autoritou a dát prostor k vyjádření především tomu, jehož názor by měl být slyšet. Pro občana jistě bude snadnější se rozhodnout, komu dát ve volbách hlas, když uvidí, že stejnému politikovi fandí i kultivovaný zdvořilý moderátor. Osobně považuji za správné, že zaměstnanci ČT nevnímají svou novinářskou činnost jen jako zaměstnání, ale též jako poslání a ukazují lidem cestu i ve svém volném čase.

  • Antifeministická úderka, což je spolek pravicových extremistek, zveřejnila na facebooku fotky z jedné islámské soutěže o královnu krásy. Tři nejkrásnější dívky jsou tam vyfoceny v nikábu (černý hábit přes celé tělo, takže jim jsou vidět jen oči). Antifeministická úderka se proto této soutěži vysmívá.

Já jsem vyjádřil toto stanovisko: Soutěže krásy nemusí být vždy přehlídkou povrchnosti a nejnižších pudů. Ženy můžeme hodnotit z mnoha jiných hledisek. Kultury, které na rozdíl od dekadentní euroatlantické společnosti nejsou v morálním základu, ale žijí podle svých náboženských hodnot, si to uvědomují. Naštěstí přibývají případy, kdy je i v USA nebo Německu odstraněna ze soutěží miss disciplína nejpotupnější, a sice promenáda v plavkách. Věříme, že je to první krok k tomu, abychom se i v našich zeměpisných šířkách naučili posuzovat krásu žen podle jiných kritérií, než je pouhá krása.

  • Trabantový cestovatel Dan Přibáň sebral vítr z plachet programátorovi počítačových her Danielu Vávrovi, který si stěžoval na cenzuru na facebooku. Toto mu napsal:

„Ale to právo ti nikdo nebere, ale proč si pak stěžuješ na Facebook? Ty své soukromé posty k práci používáš minimálně, pokud chceš, aby ti jel messenger, prostě nedělej věci, které mohou Facebook štvát.“
Já sám jsem podpořil Dana Přibáně těmito slovy:
Naprosto se ztotožňuji se způsobem, jakým Dan Přibáň setřel Daniela Vávru, tvůrce xenofobních počítačových her, ve kterých celému světu ukazuje svou zálibu v monokulturnosti. Víte, vždycky si představuji, jak by bylo hezké, kdyby lidé zveřejňovali jenom ty správné názory a neprudili s těmi nesprávnými. Lidé by pak nemuseli utíkat do emigrace, dramatici, kdyby své hry trochu upravili, by nemuseli uvádět své hry v bytových divadlech, ale jistě by se dočkali uvedení i na oficiálních scénách. Ani takový Salman Rushdie by se nemusel skrývat před islamisty. Jan Hus by nehořel na hranici. Petr Chelčický by se nemusel obávat o svůj život. Masaryk, kdyby necítil potřebu otvírat si hubu a zpochybňovat Rukopisy, by měl také víc klidu. Bylo by na světě prostě lépe, kdyby lidé psali jen to, co je vhodné a žádoucí. A já věřím, že se nám toho podaří dosáhnout.

Mé myšlenky najdete též na profilu www.facebook.com/pokrokovy.euroobcan

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 622 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
15 komentářů