POKROK
4.6.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

POKROKOVÝ EUROOBČAN: Co přinesl květen 2019

Sdílejte článek:

POKROKOVÝ EUROOBČAN

Zdravím všechny, kdo sdílejí můj proevropský pohled na události kolem nás. Utekl další měsíc a já jsem tady opět, abych se podělil o některé myšlenky, které jsem publikoval na svém facebookovém profilu, a zrekapituloval je. Vezmeme od novějších komentářů ke starším.

Nejvyšší stupeň zhnusení mi způsobil novinový článek „Francouzské džihádisty čeká smrt, irácké soudy se s nimi nemazlí, na verdikt stačí deset minut.“  Jsme svědky absolutního rozvratu morálních hodnot a humanismu ve Francii. Je naprosto nepřijatelné, aby vyspělý stát západní Evropy nečinně přihlížel, když jsou popravováni jeho občané. Nečinnost francouzské vlády nemohu nazvat jinak než genocidou anebo přinejmenším neodpustitelný souhlas s genocidou. Zatímco severské země v čele se Švédskem a Norskem poskytují svým traumatizovaným občanům vracejícím se z Blízkého východu zdravotní a psychologickou péči, aby se mohli znovu zařadit do jejich společnosti a být přínosem pro další vývoj těchto států, Francie se vydává na přímou cestu k fašismu, o čemž svědčí i nedávné vítězství nacistické strany Národní fronta ve volbách do Evropského parlamentu.

Někdy umím vystřelit svou kritiku i do vlastních řad, tedy do řad proevropských sil. Hnutí Starostové a nezávislí vyzvalo Andreje Babiše k vrácení stomilionové dotace. Ale nedomysleli, že takový mediální výkřik může narušit důvěru našich spoluobčanů v dotační systém a spravedlivé přerozdělování. Abych řekl pravdu, jsem v tomto sporu poněkud rozpolcený. Upřímně řečeno, moc se mi tato konkrétní aktivita STAN nelíbí. Jejich výhrada by totiž mohla být tou méně vzdělanou částí veřejnosti pochopena tak, že peníze, které nám Evropská unie štědře posílá, nejsou vždy vynakládány tak, jak by vynakládány být měly. A že Evropská unie při přerozdělování těchto finančních prostředků dokonce dělá i chyby. A já se ptám, čemu pomůže, když budou i proevropské strany upozorňovat na dotace, které nebyly uděleny tak, jak bychom si my, proevropsky smýšlející občané, ideálně představovali? Čemu pomůže, když i my, pokrokově smýšlející, budeme hledat chyby a sami narušovat důvěru v úžasný projekt sjednocení Evropy? Přesně to je voda na mlýn všelijakých zpochybňovačů, ruských agentů a dalších lidí, kteří chtějí projekt Evropské unie pošlapat. A to bychom nikdy neměli dopustit.

Jako člověk neustále zdůrazňující, že patříme na Západ, jsem se musel tvrdě ohradit proti tomu, když německý tisk označil naše hokejisty za Východoevropany. Musím se přiznat, že němečtí novináři mi označením našeho národa za “Východoevropany” přivodili značnou rozmrzelost. Samotný hokejový turnaj mě nechával chladným, neboť sportovní zápolení národů v době, kdy tvoříme jednu evropskou rodinu, mně přijde vyloženě směšné. Logiku by to dávalo snad jen v případě, kdybychom jako Evropská unie vytvořili jeden společný tým. Že některé poslední pologramotné opice v našem národě toto zápolení prožívají, obklopují se po nacistickém vzoru národními vlajkami a hulákají jako paviáni, když puk doklouže do soupeřovy sítě (přestože jde třeba o Švédsko, se kterým jsme dnes jedna rodina), mě až tak nepřekvapuje. Co mě překvapuje, je to, že se stejní lidé najdou i na vyspělém Západě, tedy v Německu. I nad tím by se jistě dalo mávnout rukou. Ale že se na této vlně primitivního národovectví svezou němečtí novináři, to už je hodně smutné. Zvláště, když nás i přes veškerá ujišťování předsedy ODS Petra Fialy o tom, že patříme na Západ, dehonestují označením Východoevropané, čímž znehodnocují veškeré úsilí, které ODS i další proevropské strany na naše zakotvení k západním hodnotám vynakládají. My patříme na Západ a ne do žádného Ruska. Na tom nezmění nic ani čeští náckové ani němečtí novináři. 

Zaradoval jsem se nad obsazením transgenderové umělkyně do role ve slavné opeře Don Giovanni. Organizace Hatefree culture přinesla článek o ženě, která ještě před časem byla mužem, ale nyní dostala roli v opeře Don Giovanni, kde celou operu ozvláštnila tím, že jako žena zazpívala svou roli mužským barytonem a dočkala se nadšených ovací. Já osobně transgenderovým osobám velice fandím. Proto mě mrzí, že HateFree Culture přináší zprávy o úspěších transgenderových osob v oblasti umění či modenlingu, ale už menší pozornost věnuje úspěchům, které tyto novopečené ženy zaznamenávají ve sportu, kde hravě porážejí jiné ženy. A to i přesto, že tolik netrénují. Vzpomeňme na úspěchy transgenderových žen v oblasti vzpírání, běžeckých disciplín či zápasnických sportů.

 

Pochválil jsem facebook za jeho bdělost nad tím, aby ve volbách do Evropského parlamentu bylo dosaženo správného výsledku. Je moc dobře, že celý štáb dává pozor na to, aby se lidé na sociálních sítích nedomlouvali na tom, že budou volit někoho, jehož zvolení by nebylo žádoucí. Už před sérií voleb v jednotlivých státech v minulých letech byly smazány všechny facebookové stránky, které nabádaly k volbě nesprávných stran, ale ukázalo se to jako nedostačující. Je velice alarmující, že lidé vyjadřují podporu protievropským stranám i na svých soukromých profilech. Domníváme se, že naše společnost by měla být na tak pokročilé úrovni, aby prostě lidem šíření podobných názorů strach nedovolil. Aby si byli vědomi toho, že šíření nežádoucích názorů bude mít dopad i na jejich kariéry a na studium jejich dětí. Je tedy vidět, že nás čeká ještě dlouhá cesta, abychom dosáhli žádoucího stavu společnosti.

Bonus na závěr

Na závěr bych se chtěl pochlubit s něčím, co mi udělalo obrovskou radost. V dubnu jsem zveřejnil status reagující na články o tom, že v muslimské Bruneji se zavádí právo šaría a homosexuálové jsou tam kamenováni. Tehdy jsem vyzval k tomu, aby se tato země se svými zvyky v našich zemích nešpinila a vyzval jsem k toleranci k islámské kultuře. V závěru jsem napsal, že v Bruneji se tedy neděje nic, co by bylo v rozporu s agendou lidských práv, jak ji známe v naší západní civilizaci. A víte, kým byl tento můj příspěvek olajkován? Ano, můj příspěvek olajkoval oficiální profil pražského pochodu homosexuálů PRAGUE PRIDE.

praguepride

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 223 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...
politicon.cz
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.