POKROK
6.8.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

POKROKOVÝ EUROOBČAN: Co přinesl červenec 2019

Sdílejte článek:

POKROKOVÝ EUROOBČAN

Přišel čas, abych se s vámi podělil o některé myšlenky, které jsem na svém facebookovém profilu  publikoval v červenci. Věřím, že vás pomohou nasměrovat k pokrokovému myšlení a k uvědomění si, co je v dnešní morálně pokroucené době správné a co nikoliv.

Stále více demokratických politiků vyjadřuje názor, že zavedení přímé volby prezidenta bylo nesprávné, neboť voliči ještě nejsou natolik vyspělí, aby vybrali správného kandidáta. Já se proto rozhodl připravit postup, který by přímou volbu zachoval, ale zároveň by bylo dosaženo toho, aby byl zvolen skutečně vhodný kandidát.

Vážení přátelé, i já jsem byl velkým příznivcem přímé volby prezidenta. Samozřejmě mě tehdy nenapadlo, že lidi budou volit kandidáta, kterého by volit neměli. Ale bylo by ode mě pokrytecké, kdybych dnes volal po zrušení přímé volby. Rezignovat na tento prvek by byla zbabělost, přemýšlejme raději o tom, jak přímou volbu vylepšit a jak dosáhnout toho, aby v ní mohli uspět kandidáti, jejichž zvolení by pro naši zemi bylo přínosem a přispělo by k rozvíjení evropských hodnot, multikulturalismu, záchraně klimatu a dalších výzev, které před námi stojí. Já bych navrhl zřízení komise, kterou by tvořily nezpochybnitelné autority, např. Tomáš Halík, Michael Kocáb, Břetislav Rychlík, Šimon Pánek, Jiřina Šiklová, Aňa Geislerová, Martha Issová, karel Schwarzenberg, Petr Pithart plus třeba některé méně známé, ale neméně morálně pevné osobnosti z řad organizací jako Člověk v tísni, nesehnutí, Hatefree Culture, think tank Evropské hodnoty nebo Pulse Of Europe. Tato komise by posoudila jednotlivé osobnosti, které projeví zájem o prezidentský úřad, a buď by jejich kandidaturu schválila, anebo zamítla. O něco podobného (zatím na bázi dobrovolnosti) se pokoušela iniciativa Kroměřížská výzva, ale její dobrá vůle nebyla méně vzdělanou částí našeho národa pochopena. Každopádně by se již před samotnou volbou zajistilo, že ve volbách budou moci uspět jen osobnosti, které nás povedou na Západ a vymaní nás ze zhoubného vlivu putinovského Ruska, Číny či izolace, ke které by nás mohlo dovést primitivní vlastenectví a nacionalismus, čímž by se ze samotných prezidentských voleb stala skutečná oslava svobody a demokracie.

Tématem číslo jedna byla v červenci zpráva o tom, že příštím agentem 007 bude černá žena. Takové téma nemohlo nechat chladným ani mě.

Asi už víte, že příští filmovou agentou 007 bude žena. Je samozřejmě pozitivní, že po těch letech, kdy ženy v bondovkách byly zobrazovány jen jako objekty, které měly slavného agenta oblbnout lacinou sexuálností, se žena stane tou postavou, která udává tón a která projeví všechny schopnosti, které byly až do této série přiznávány jen mužům.
Ale pro mě jako pokrokového euroobčana je jedna věc ještě mnohem důležitější. Že do role agentky 007 byla vybrána žena, která není zrovna typickým zobrazením sexistických choutek šovinistických mužů. Je skvělé, že tvůrci nemysleli v první řadě na to, aby vybrali představitelku hlavní role podle toho, jak po ní budou slintat sexističtí neandrtálští zpátečníci v publiku, nýbrž dali přednost jiným kritériím. Obsazení neatraktivní herečky do tak významné role znamená veliký průlom ve filmovém průmyslu. Celá série se tak může posunout směrem k náročnějšímu publiku. Ne k vyhledávačům laciné akce a testosteronových honiček, ale k přemýšlivému publiku, které zajímají témata jako gender, emancipace, feminismus a v neposlední řadě multikulturalismus a rovnost všech ras a vyznání. 
Věřím, že se stejného trendu (neobsazování prvoplánově rádobykrásných bárbín a modelek, nýbrž žen, u nichž můžeme ocenit jiné přednosti) dočkáme i v romantických filmech.

Pochválil jsem leteckou společnost, která odmítla převážet pasažérku v nevhodném a necudném oblečení.

Letecká společnost udělala správně. Věřím, že doba, ve které žijeme a ve které sdílíme náš evropský prostor se stále větším množstvím muslimských přátel, kteří mají k morálce, slušnému chování a decentnímu oblékání o poznání zdravější a nezkaženější postoj než my, je naprosto ideální k tomu, abychom se vrátili k hodnotám, které jsme už dávno ztratili. K hodnotám, kdy oblékání neslouží k předvádění extravagance a lacinému provokování lidí z kultur, které stojí na pevnějších morálních základech než dekadentní západní společnost.

Proevropská strana TOP 09 vyvěsila na svém profilu ceduli NECHCEME SLABÉHO PREMIÉRA. A já onu myšlenku rozvinul

Vyjadřuji souhlas s myšlenkou proevropské TOP 09. Potřebujeme silného premiéra. Tvrdého chlapa, co se s ničím nemaže. Drsňáka, který nikdy neuhne. Muže, z něhož vyzařuje síla a testosteron. Chlapa stojícího si vždy za svým přesvědčením. Takového, který má pevné zásady a nikdy by pro koryto nezradil své stranické souputníky. Chlapa mluvícího drsně a přesvědčivě. Takového, který když si vezme slovo, tak se chvějí okenní tabulky. Jistě máme takových na politické scéně více, ale jen jeden splňuje všechna tato kritéria na 100 %. Je jím šéf TOP 09 Jiří Pospíšil.

K zamyšlení nad tím, kam se celá naše globální společnost za 30 let posunula, mě inspiroval článek o seriálu Přátelé, ve kterém jsem se dočetl informaci, že jedna z hlavních postav Chandler měla být původně gay.

Vývoj společnosti jde stále dopředu a všechno kolem nás se mění k lepšímu. Nejlépe o tom svědčí tento případ. V USA byli v budování pokrokové společnosti vždy o krok před námi (např. v současné době už je tam nemyslitelné, aby byly na univerzitách šířeny názory, které jsou nežádoucí – a to ani profesory ani studenty). Ale jak vidíte, není tomu tak dávno, co ani v USA nebyl v populárním seriálu pro mládež realizován nápad, který by v dnešní době byl už samozřejmostí, ba dokonce základní podmínkou k jeho natočení. Dnes už by naštěstí seriál, z jehož ústřední šestice by ani jeden nepatřil k sexuálním menšinám, neprošel schvalovacím procesem. A to pomlčím o tom, že všech 6 hlavních postav je bílých. O tomto dalším nešvaru starších seriálů budu psát až někdy jindy.

Na Shakespearovských slavnostech ztvární Othella konečně herec tmavší pleti. Při té přiležitosti jsem se zamyslel nad tím, zda není načase tuto dramatickou postavu odstigmatizovat.

Shekespearovské slavnosti mám rád. A nepokazí mi je ani to, že se konají na Hradě, kde sídlí námi všemi, tedy tou vzdělanější částí občanů, nenáviděný prezident. Jsem též rád, že se role Othella zhostí herec Nari Blair-Mangat, jehož tmavší pleť dodá postavě autenticitu. Jen ale doufám, že si tvůrci pohrají i s charakterem hlavní postavy, neboť by mi přišlo velice nešťastné, kdyby Othello zůstal postavou se zápornými rysy a jeho ztvárnění exoticky vypadajícím hercem by tak podpořilo některé rasistické stereotypy.

Pustil jsem se do mírné polemiky s hnutím Greenpeace. Ti sice chvályhodně bojují za zavření všech našich elektráren kromě solárních (v tomto případě to byly Chvaletice), na druhou stranu zapomněli myslet na to, že bychom v takovém případě nechali na holičkách naše největší evropské přátele z Německa.
Abych řekl pravdu, jsem z aktivit organizace Greenpeace Česká republikatrochu na rozpacích. Na jednu stranu je musím chválit, jak bojují s jednoznačně největším a nejzásadnějším problémem dneška, což je změna klimatu. Jen díky aktivitám organizací, jako jsou Greenpeace, je na naší planetě ještě nějaký život a ne jenom velká písčitá poušť. Však si vzpomeňte na slova Al Gorea, který před nějakými 20 lety řekl, že naše planeta má jen 12 let na odvrácení totální katastrofy. A my jsme tu katastrofu odvrátit dokázali. Na druhou stranu jsem solidárně zaměřený člověk. V současné době má Německo obrovské potíže s elektrickou energií, viz tento článek.
Německo totiž nemá uhelné elektrárny a jejich větrníky a solární elektrárny na uspokojení potřeb obyvatel Německa nestačí. 
A tak si pohrávám s myšlenkou, zda bychom neměli trochu slevit z našich ideálů ekologické společnosti pro blaho našich nejbližších a nejdražších sousedů Němců. 
Dnes ode mě nečekejte žádný jednoznačný názor. Naopak mě zajímá ten váš. Co myslíte? Máme se pokusit zachránit planetu (kterou však už stejně dle Gréty čeká maximálně 10 let existence) a nechat Němce bez naší pomoci?

Vyjádřil jsem respekt všem novinářům, kteří nedávají vydechnout představitelům zla ani na chvíli. V současné době můžeme za největší ohrožení demokracie dozajista považovat britského premiéra Johnsona.

Važme si novinářů. Všech na celém světě. Samozřejmě ale jen těch skutečných novinářů, kteří bojují i za nás a bojují proti každému, kdo ohrožuje budování liberální demokracie. Na světě je spousta zla, které je zosobněno politiky, kteří se snaží rozvrátit naše zřízení a ohrozit naše směřování ke světlým multikulturním a genderově vyváženým zítřkům. Politiků, kteří se neštítí říkat lidem informace, které by se k nim neměly dostat, jen proto, aby je to vyneslo do vysokých politických pozic. Ale toho zla už je tolik, že není v lidských silách (ani těch novinářských) odrážet všechno zlo najednou. Vždyť si to spočítejme. Putin, Trump, Bolsonaro, Maduro, Duterte, Su Ťij, Asad, Orbán, Kaczynski, Salvini, Zeman… Nezlobme se na novináře, že nestíhají bojovat proti všemu zlu najednou. Hrozbou současných dnů je britský premiér Johnson. Je na nás, pokrokových občanech, angažovaných novinářích i politicích věřících v evropskou integraci, abychom vynaložili veškeré úsilí a zvrátili chybné rozhodnutí hloupější části britských voličů o brexitu. Pak se můžeme vrátit k boji proti ostatním nepřátelům.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 628,00 Kč
Vybráno 38.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 980 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
politicon.cz
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)