POKROK
3.4.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

POKROKOVÝ EUROOBČAN: Co přinesl březen 2019

Sdílejte článek:

POKROKOVÝ EUROOBČAN

Utekl další měsíc a já jsem tady opět, abych se podělil o některé myšlenky, které jsem publikoval na svém facebookovém profilu a zrekapituloval je.

Podpořil jsem paní režisérku Olgu Sommerovou, která přišla s postřehem, že velkým problémem demokracie je to, když přijde k volbám hodně voličů a ne jenom ti lepší a vzdělanější. 

Paní Olga Sommerová je obdivuhodná a odvážná žena, která dokázala trefně pojmenovat, co nás už delší dobu pálí. Je třeba si na rovinu říci, že současný volební režim se přežil a že není možné, aby hlasy všech voličů měly stejnou váhu. Já osobně bych navrhl váhu hlasu podle společenského a morálního kreditu. Je to zatím ve fázi úvah, takže ode mě nečekejte nějaké podrobné rozpracování. Každý člověk by měl určitý koeficient a ten by se na základě jeho chování buď zvyšoval nebo snižoval. Za nenávistný komentář na facebooku, kvůli kterému dostal takový člověk ban, by se z kreditu odečetlo. Za účast na demonstraci proti Evropské unii by se také něco odečetlo. Za šíření opozičních názorů rovněž. Za podepsání petice podporující Českou televizi by se ke kreditu zase něco přičetlo. Za nahlášení závadného obsahu na internetu by se také něco přičetlo. Za udání souseda, který v hospodě nadával na Václava Havla rovněž. A jaký by člověk měl kredit, takovou váhu by měl i jeho hlas ve volbách. Mohlo by samozřejmě dojít i k tomu, že někteří občané by měli kredit záporný. Což znamená, že kdyby takový člověk volil nějakou stranu (např. SPD), ta by přišla i o hlas, který jí dal někdo s kladným koeficientem (pokud by někdo takový vůbec existoval). Tím by se volby staly opravdu spravedlivými a vedly by k výsledku, který je žádoucí.

Vyjádřil jsem potěšení nad výsledky cen Český lev, kde se dostalo oceněním lidem, kteří cenu jistě zaslouží, a to zejména za své občanské postoje či za to, co zosobňují.

Z výsledků filmových cen Český lev mám obrovskou radost. Stejně jako pořadatelé této akce jsem i já přesvědčen, že tato společenská událost nemá reflektovat jen dění ve filmu, ale měla by především ocenit umělce i za jejich politické postoje a za zdravé ovlivňování společnosti a její nasměrování k budování eurosocialismu a multikulturalismu. Proto mi udělalo radost, že zvítězil film slovinského režiséra. Myslím, že to může nejlépe ukázat všem xenofobům, jakým přínosem jsou pro naši zemi cizinci. Je jen škoda, že nesoutěžil film režiséra muslimského vyznání. Velkou radost mám i z ocenění Jenovéfy Bokové, dcery známého aktivisty Johna Boka. Ten se často zapojuje do boje proti prezidentovi Zemanovi, ale i proti všem, kdo zpochybňují naše členství v Evropské unii a politické směřování. Je tedy dobře, že byl za své názory a jejich neúnavné formulování oceněn aspoň takto prostřednictvím své dcery. Za své veřejně deklarované politické postoje a tepání do všech rozvracečů a zpochybňovačů byla oceněna i Martha Issová. To mě těší o to více, že její rodokmen sahá do Sýrie. Jen je škoda, že zatím nekonvertovala k islámu, pak by se jistě i u nás s tímto skvělým náboženstvím ztotožnilo více lidí. To mě na ní pořád dost mrzí, ale věřím, že k tomu dojde. Také televizní tvorba se dočkala ocenění. Seriál Dabing Street sice neohromil kdovíjakou kvalitou a jeho humor je zaměřený spíše na méně intelektuálně zdatné publikum, ale členové Dejvického divadla, kteří tento seriál stvořili, si za svou loajalitu k našemu režimu a zdravé tepání do všech opozičních názorů určitě cenu zaslouží. Myslím, že ceny Český lev tedy dopadly moc dobře.

Václav Klaus ml. se v Novim Sadu vyfotil s aktivistkami za klima, což doplnil komentářem, který jejich aktivitu zesměšňoval a dal to na facebook. Za to se dočkal spravedlivého sepsutí od Romana Sklenáka, který má k ochraně klimatu rozhodně nesrovnatelně zodpovědnější přístup.

Naprosto se ztotožňuji s názorem Romana Sklenáka na status od Václava Klause mladšího. Žáci a studenti by měli být vedeni k angažování se. Už jenom proto, aby z nich nevyrostli lidé, kteří by pak mohli inklinovat k opozičním názorům a zpochybňovat naši příslušnost k Evropské unii a liberální demokracii. Proto bychom je všichni společně měli vést k tomu, aby se v dětství angažovali v jiskrách a v pionýru, popř. dnes už v mnohem politicky angažovanějším skautu. Tyto organizace jistě mají dostatek možností, jak dětem dostat do hlavy ty správné názory a vést je k budování společného socialismu. Pak by navázalo vstoupení do SSM, odkud už budou neomezené možnosti, kde se angažovat dále. Může to být politika, mohou to být univerzity, mohou to být média, může to být neziskový sektor. Zároveň je důležité, aby se do těchto oblastí neměli možnost dostat lidé, kteří angažovanou kolektivní výchovou v dětství a mládí neprošli. Jen tak naše ocelová pěst dopadne na hlavy všech, co nám z pozic opozice chtějí rozvracent naše světlé eurosocialistické a multikulturním zítřky.

Nic mě ale v březnu nenadzvedlo ze židle tak, jako status Amnesty International, ve kterém se tato organizace zastávala právničky Nasrín Sotudí, která v Íránu hájí ženy, které nechtějí nosit hidžáb.

Amnesty International ČR nám ZHNĚDLA. Tato kdysi prestižní organizace se rozhodla nahrát na smeč všem náckům a okamurovcům a rozhodla se jít naproti těm nejnižším pudům nevzdělaných vrstev. Její status považuji za naprosto nepřijatelný útok na islámské náboženství a jeho vyznavače. Mnohokrát bylo všem nenávistníkům vysvětleno, že hidžáb nosí muslimské ženy dobrovolně, tak jako naše babičky nosily svůj šátek. Ta žena, které se Amnesty International ČR zastává, není o nic lepší než kdejaký buranský nevzdělanec ze zaplivané vesnické čtyřky.

Aby nebylo pochyb, že neváhám kritizovat i pokrokové strany a politiky, pozastavil jsem se nad jednáním Pirátů, kteří se v jednom svém návrhu inspirovali u komunistů.

Velký pozor na Piráty. Pokud je pravda, co píše server Novinky.cz a Piráti skutečně přebírají program komunistů, pak by šlo o velmi alarmující informaci, která by znamenala, že se Piráti posouvají výrazně do prava, což se domnívám, že je pro zdravý vývoj naší společnosti nežádoucí.

A na konci března jsem se ještě vyjádřil ke skvělému nápadu vzešlému z EU, aby auta sama hlídala, zda jejich majitelé dodržují pravidla.

Moc nechápu to rozhořčení. Pravidla vznikají proto, aby se dodržovala. A čím více pravidel zavedeme, tím lépe můžeme směřovat společnost směrem, který je žádoucí. A pokud někdo pravidla nedodržuje, musí tu být něco, co mu v tom zabrání. A neplatí to jen pro auta. Pokud si Polsko nebo Maďarsko odhlasují, že nechtějí vybudovat multikulturní společnost, jsou tady naštěstí záchytné mechanismy v Bruselu, kde se snadno odhlasuje, že budování multikulturní společnosti bude povinné pro všechny státy Evropské unie. A kdo to nebude chtít dodržovat, bude sankcionován. Pokud si Maďarsko a Slovensko odhlasují, že nechtějí ratifikovat Istanbulskou úmluvu, jsou tady naštěstí orgány v Evropské unii, které ji ratifikují za všechny státy EU. Pravidla jsou pro fungování společnosti důležitá. A určitě je lepší zajistit si jejich dodržování už dopředu (jako u těch aut) nežli potom jejich nedodržování trestat. Ony ty tresty za nedodržování pravidel budou totiž stále přísnější a přísnější. A tak je to správné.

Na závěr jsem nemohl ponechat stranou svého zájmu podezřelou zprávu o tom, že grónský ledovec místo tání začal zase růst.

Velice mě překvapuje, že v době, kdy se veřejnost konečně vzbouřila proti globálnímu oteplování a do ulic vyšli všichni zodpovědní středoškoláci, přijdou novináři s takovou informací, která naprosto znevěrohodňuje snažení naší zodpovědnější a vzdělanější části lidské společnost. Mrzí mě to o to více, že s takovým článkem přichází server angažovaný, proevropský, prosocialistický a protipopulistidcký, jako je Aktuálně.cz. Mám pro to tři různá vysvětlení:

1. Zprávy o rostoucím grónském ledovci vypouští na veřejnost ruská propaganda.
2. Grónský ledovec opravdu roste, ale není to způsobeno přírodou, nýbrž nějakým absolutně neekologickým zásahem, který nařídil Vladimir Putin
3. Andrej Babiš dostal od středoškoláků ultimatum, aby globální oteplování do dvou týdnů vyřešil. Ruská a čínská lobby mu chtějí růstem grónského ledovce dát příležitost, aby se veřejnosti pochlubil, jak zase nekecal, makal a vyřešil zásadní věc.

V každém případě jsou zprávy o rostoucím grónském ledovci škodlivé a podle mého názoru by vůbec neměly být vypouštěny na veřejnost.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Jan Šmrha 100,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč

Celkem za měsíc: 10 156,00 Kč
Vybráno 29.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 349 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.