RECKO4
25.3.2020
Kategorie: Společnost

Pokračuje bitva o Řecko

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Evropské unii, respektive jejím představitelům pomalu dochází, že jejich důležitost je výrazně ohrožena. Aspoň ti v Evropské komisi tedy začínají být pomalu slyšet, jen jim nikdo po zkušenostech z minulých dní nedává moc mediálního prostoru a lidem, tedy aspoň těm přemýšlivým, jsou de facto ukradení. Úlitba v podobě zaslaných eur na náš účet je de facto pouze vrácením části toho, co jsme do EU poslali. To v době, kdy von der Leyenová vyčlenila dalších 10 mld euro tureckému sultánovi. Za co, to nikdo netuší.

Bohužel stejné pocity dorazily už i k našim umělcům, vítačům a sluníčkářům, eurofilním nadšencům, a ti po třech týdnech také vylezly z děr a začínají se ozývat. Na televizní obrazovky pronikly známé tváře, které ještě nedávno bojovaly proti zavření divadel, a nastiňují nám, jak je důležité nosit roušky. Sice chybí Jan Hrušínský, ale i těch pár, které můžeme vidět, je dostatečným důkazem, jak snadno prodejné hvězdy jsou. A je jedno, dostaly li za to honorář, či pouze národu připomínají svou existenci. Roušky už dávno nosíme všichni a nepotřebujeme být vychováváni těmi, kteří to sami mají s morálkou nahnuté. Mimo nich se začali projevovat i politici. Opozice opět zapomněla, že by to chtělo něco konstruktivního, takže slyšíme především kritiku. Navíc úplně všeho. V televizních zprávách se toho moc nedozvíme, jsou spojené pouze s epidemií koronaviru, takže nám uniká dění ve světě, a i o věcech u nás jsou zprávy kusé. Vždy slyšíme nejdříve kritiku, později vyjdou na povrch fakta, a nakonec je stejně vše jinak.

Příkladem byly zadržené roušky v Lovosicích, tajemstvím zůstává také to, kterými kanály k nám proudí pomoc, co je kšeft a je li vše skutečně v pořádku či nikoliv. Jde li opravdu o to dostat sem co nejvíce kvalitního zdravotnického materiálu a nejsou li i jiné cesty, než kterými jde vláda. Jsou zde jisté náznaky toho, že by to dokázaly i soukromé subjekty, možná i výhodněji a rychleji. O tom, kde je pravda, se buď nikdy nedozvíme, nebo až tehdy, kdy bude po všem. Jisté také je, že si kde kdo bude chtít přihřát polívčičku, takže realita a skutečnost mohou být různé. Vláda Andreje Babiše si na první pohled vede vcelku dobře. Z donedávna nenáviděného vítače migrantů ministra vnitra Hamáčka se stává hrdina ve svetru či mikině, Miloš Zeman se sice udržuje v pozadí, ale byl u prvních dodávek z Číny tou důležitou osobností, která svou aktivitou a vztahy dokázala přispět k zajištění pomoci, byť samozřejmě placené. Sice nedorazily nejvhodnější respirátory, ale i tak plná letadla potřebného materiálu jsou tu. Samozřejmě i v nynější situaci se politikaří. Pravdou je, že vláda je u zdroje a může manipulovat jak se státními penězi, tak tvořit strategii boje s epidemií. Je li náš způsob nejvhodnějším, to ukáže budoucnost. Zatím se u nás umírá méně než jinde. Zároveň se fenoménem stalo šití roušek v domácnostech, to asi na Západu musí vypadat jako zjevení. Tamní konzumní společnost už něco takového nedovede.

Nakažených máme méně než okolní země, to i přesto, že skutečná čísla nikdo nezná. Tři úmrtí spojovaná s koronavirem se týkají lidí, kteří na tom byli dlouhodobě zdravotně špatně a epidemie urychlila konec jejich života. V okolních zemích zvolili jiný přístup. V sousedním Německu se smějí našim rouškám, nadále se pohybují relativně volně a navíc tam mají své africké lékaře, kteří ostatní ,,léčí“ volným pohybem na veřejnosti, byť řada z nich v sobě koronavir má. Udržet je v zařízeních pro migranty je technicky nemožné. Francie bojuje s epidemií také po svém. Sice se nesportuje, nechodí do škol, ale řada místních to bere tak nějak jako dovolenou a prázdniny. Přestože čísla jsou děsivá, otázkou zůstává, jak celou epidemii vlastně chápat. Italové by řekli, že jde o národní katastrofu, se kterou prohrávají. Španělé mohou tvrdit to samé. Není to však způsobeno především katastrofálním stavem jejich zdravotnictví a přestárlým obyvatelstvem na jihu Evropy? Není opravdu tento zákeřný a pravděpodobně laboratorní koronavirus zveličený, nebo jde o další druh chřipky, u které se čísla nezveřejňují, přestože jsou neméně tragická? Byla vyrobena světová epidemie s nějakým záměrem, nebo jde o skutečný problém? Jsou všechna opatření opravdu potřebná, nebo se jedná o záměrnou devastaci světové ekonomiky, za kterou se skrývají jakési vyšší zájmy? Přikryje si naše vláda vlastní špatné hospodaření navýšením schodku jako prostředkem, který využila s jistou potřebou odvést část peněz jinam, nebo můžeme věřit čistotě jejích úmyslů? Těch otázek je moc a spekulací kolem odpovědí na ně neméně. Vzhledem ke všem levárnám, které na nás naši i další politici dlouhodobě vytváří, se nelze divit těmto otázkám a pochybám.

Mezitím pokračuje bitva o Řecko. Turci nepřestávají s transportem migrantů do Albánie a k vlastním hranicím. Umístění migrantů do oblastí Albánie s řeckou menšinou znamená přípravu na jejich genocidu a poté přechod přes hranice. Erdogan Řeky prostě nenávidí a chce je zničit. Je jisté, že v řadách migrantů bojují za překonání hraničních zátarasů i turečtí specialisté. EU přitom místo podpory vlastního člena dodává vojenský materiál a peníze Turecku. Údajně přispívá na boj v Sýrii, ve skutečnosti však ankarský vládce přerozděluje prostředky i techniku tak, aby Řekům co nejvíce zkomplikoval obranu hranic. V západoevropských státech nadále probíhá dovoz migrantů z Afriky, respektive dochází k překračování hranic, přestože pro Evropany jsou zavřené. To se týká Dánska a Norska. Neziskovky stále volají po přísunu dalších desítek tisíc lidí, které se nyní Řecko snaží deportovat mimo Evropu. Pokračuje boj i na moři a ve vzduchu, kdy turecké posádky vojenské techniky překračují hranice řeckých výsostných vod a vzdušného prostoru. Zároveň se do bojů zapojují chemické jednotky. Na místě jsou ostřelovači. Pokud toto není pokus zažehnout válku, pak už nic jiného za to považovat nelze. A EU jde sama proti sobě. Nepochopitelné.

Evropská unie a její vedení se staly nedůvěryhodnými již dávno, ale nyní se ukazuje, jak nepotřebnou organizací je. Eurofilové z řad politiků, umělců a neziskovek to slyšet nechtějí, jejich závislost na zdrojích plynoucích z EU je nezměrná. Nikoliv jen hmotně, ale především ideologicky. Piráti by neměli kde žalovat, část opozice by se ocitla bez morální ochrany evropských politruků, Topka a KDU- ČSL bez přátel z Landsmanschaftu. Ekošílenci u nás by byli odříznuti od Zelených podílejících se na eurounijních zvěrstvech v oblasti energetiky a dopravy, sluníčkářům by chyběli neomarxističtí liberálové. Ti všichni se nyní mohou zbláznit z čínských dodávek a ruské pomoci Itálii. Neschopnost EU je totiž natolik zjevná, že jim mizí půda pod nohama. Nečekejme, že se po odeznění krize vše nějak vyřeší. Tito lidé nabírají v zákrytu síly, sčítají možné vládní chyby a až bude po všem, zaútočí s nebývalou agresivitou a budou chtít využít všeobecné únavy a ztráty pozornosti z důvodu snahy obnovit normální život. Budeme muset zůstat ve střehu. Máme jedinečnou možnost nastavit jiná nová pravidla. Nevzdávejme se jich. Teď půjde o zachování národní identity více než kdy jindy.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 100,00 Kč
Vybráno 17.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 963 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
70 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)