27.11.2015
Kategorie: Multikulturní soužití

Poklidná švédská vesnice se díky uprchlíkům proměnila ve válečnou zónu

Sdílejte článek:

EVA VALERIE MAXOVÁ 27|11|2015

Švédská vesnice  Tärnsjö byla obohacena dvaceti uprchlickými rodinami, které brzy nastolily v poklidném místě nový řád. Létající kamení, hořící automobily, nepořádek a násilí, taková je realita Tärnsjö.

Redaktor Ulf Andersson před pár dny pro Daily Mail přinesl zpravodajství z dříve poklidné švédské vesnice Tärnsjö, mající 1 200 obyvatel. Stačilo dvacet uprchlických rodin a klid a pořádek ve vesnici vystřídaly násilnosti ze strany ubytovaných migrantů vůči místním lidem.

Dříve multikulturní Švédsko, stavící na odiv svou promyšlenou integrační politiku, začíná, zasaženo imigrační střelou, citelně krvácet. V posledních měsících do země podle serveru JewNews přichází až 10 tisíc žadatelů o azyl týdně, popularita protiimigrantské strany Švédští demokraté jde prudce nahoru a ani samotní obyvatelé Švédska už nehodlají víc mlčet!

Případ vesnice Tärnsjö je jen malou ukázkou odporu místních vůči agresivnímu nepřizpůsobivému chování běženců, kteří přišli parazitovat na švédském sociálním systému!

I přesto prý ve vesnici existují obyvatelé, kteří agresory hájí a obhajují je. Samotný radní v Tärnsjö Michael Ohman však situaci vidí naprosto neřešitelně: „Probíhají zde pravidelně bitky mezi vesničany a uprchlíky. Dříve tady spolu vycházeli v pohodě, ale to je bohužel již minulostí. Vesnice je rozdělená a nikdo tu není šťastný.“

Hovořit v tomto případě o pocitu štěstí vyznívá trochu dětinsky, zvlášť po tom, co v minulých dvou měsících bylo podle JewNews ve Švédsku protestujícími obyvateli zapáleno sedmnáct uprchlických center. Úřady dokonce hovoří v budoucnu i o možných obětech na lidských životech. Samotní Švédi jsou z nárůstu žadatelů o azyl znepokojeni a odmítají další vstřícné kroky vládnoucích politiků.

Důvodem je i to, co zmiňuje radni Ohman: „Každý nově příchozí uprchlík dostane dvě stě švédských korun týdně a zdarma bydlení. A kdo to platí? No přece švédští daňoví poplatníci.“ Napětí ve vesnici  eskaluje a může přerůst v otevřený konflikt, ochota ke smíru je minimální. Jak říká jeden z vesničanů Rasmus Leng, žijící poblíž uprchlické ubytovny: „Dopouštějí se tam všech možných vylomenin, na jaké si vzpomenete. Někdo z nich dokonce vystřelil na moje auto vzduchovkou. Každý den z těch míst slyším velký hluk. Často házejí kameny a rámus dělají i v noci. A když se ozveme, tak jsme nazýváni rasisty? Tohle místo už prostě není bezpečné…“

vesnickaswed

Švédové poprávu sklízejí, co zaseli. Trapná kauza, kterou spustila letos v létě představitelka Levice P. Dahlberg kvůli příliš světlým náplastím, které jsou vůči její pleti rasistické a následná omluva švédské sítě lékáren Apoteket s tím, že nakoupí tmavé náplasti, aby nedocházelo ke každodennímu lékárenskému rasismu, je dokladem toho, jak se lze multikulturně na půdě vlastní země nechat udolat!

Během posledních tří let Švédsko obohatilo 160 tisíc uprchlíků, kteří se měli úspěšně integrovat, vstřícní Švédové hrdí na svůj přístup a úspěchy jejich imigrační politiky zaujímali k azylové politice kladný postoj.

Sluníčkářský přístup ve smyslu, nejsme rasisti, u nás poznají naši kulturu, jazyk, zvyky, které si rychle oblíbí, pak budou rozmlouvat s místními obyvateli, jejich děti se budou úspěšně vzdělávat a naše země bude díky imigrantům, novým Švédům vzkvétat, tak na základě stávajících událostí, zdá se, přestává fungovat. Na scéně se objevuje nacionalistická strana Švédských demokratů, která otevřeně vystupuje proti imigrantům a získává si tak potenciální voliče.

Těmi jsou i obyvatelé obce Södertälje, rodišti slavného tenisty Björna Borga, kde má 40 procent obyvatelstva jiný původ než švédský, převážně jde o Íráčany a Syřany. Není tajemstvím, že po íráckém konfliktu skončila celá pětina uprchlých Íráčanů právě v Södertälje, nazývaném švédským Allepem či Bagdádem. Těžkopádná integrace uprchlíků, vznikající ghetta i nárůst kriminality a odchod původních obyvatel, i to je multikulturní Södertälje.  Místní v tom mají jasno: nově příchozí si neváží švédské pomoci, porušují daná pravidla a normy, chtějí, aby křesťané respektovali jejich islám, zatímco oni mohou páchat cokoli.

Švédský ministr spravedlnosti a přistěhovalectví Morgan Johansson je jedním z politiků, kteří trvají na přerozdělení uprchlíků mezi členské státy EU, sami to prý nezvládnou, i když vědí, že je třetina Syřanů, přicházejících do Švédska vysokoškolsky vzdělaných a tudíž přínosných.

Jeho optimismus ovšem přehlušil nedávný upřímný pláč švédské místopředsedkyně vlády Asy Romsonové, která dala najevo v přímém přenosu své emoce, když musela veřejně a upřímně oznámit: „Budu k vám zcela upřímná. Nedávno jsme ve straně podnikli složité diskuze. Ohledně vnímání reality. V posledních několika týdnech jsem byla přesvědčena, že se jedná o nejlepší způsob, jak pomoci místním zeleným politikům něčeho dosáhnout.“ Konec přijímání azylantů bylo podle Romsonové „strašlivé rozhodnutí“.  Předpokládaných více než 190 tisíc uprchlíků letos prý Švédsku stačí.

A tak zatímco místopředsedkyně vlády pláče a omlouvá se, premiér Stefan Löfven po teroristických útocích v Paříži označuje Švédy za příliš naivní vůči zdejšímu radikálnímu islamismu. Poté, co došlo k zadržení teroristy Mutara Muthanna Majida, podezřelého z plánovaného útoku v zemi a jeho následnému propuštění, musel veřejně premiér přiznat, že za Islámský stát bojuje 300 švédských občanů, přičemž se jich 120 vrátilo už zpět do vlasti.

Situace v dnešním Švédsku je vážná a dění a události v zemi, s kdysi fungující imigrační politikou, jsou dalším dokladem selhání naivního multikulturalismu a pučení radikálního islamismu v jedné z prosperujících západoevropských zemí.

Ti, kteří byli a jsou ve Švédsku dříve označováni za islamofoby, rasisty a fašisty, jsou nakonec těmi správnými, kteří se nebáli a nebojí pravdivě pojmenovat reálnou hrozbu imigrační islámské invaze. Popularita opozičních Švédských demokratů vzrůstá, stejně jako počet obyvatel, kteří považují zodpovědnou imigrační politiku za klíčovou otázku, a od politických představitelů očekávají především ochranu bezpečnosti a životů původních švédských občanů.

Stávající situace ve Švédsku je tedy dalším dokladem toho, že multikulturní, vstřícný přístup vůči imigrantům odlišné kultury a vyznání, je jednoznačně kontraproduktivním a může být následně až  sebezničujícím pro původní hostitelskou zemi!

ZDROJ: Eva Valerie Maxová

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur), Jan Slába 200,- Kč, František Kašpárek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 456,44 Kč
Vybráno 15.43%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 14 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
15 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.