613445810_2249c2d193
28.12.2015
Kategorie: Společnost

Pojmenujme problém

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAROMÍR HLUBEK 28|12|2015

To je to základní, a že těch problémů je velmi mnoho, ale jakýsi ostych nebo dokonce strach, to by bylo ještě horší, tomu  brání. Politiky počínaje a „aktivisty“ konče.

Máme problémy, o tom není pochyb. Státní rozpočet je v dluhu, ač by měl být v přebytku. V čem tkví tento problém? Oligarcha je v čele financí a vlastní významné sdělovací prostředky. O ilegálech  a pošlapání evropského právního systému ani nemluvím, protože se to nesmí.

V 89. jsme zvonili klíči za svobodu a demokracii. Dožili jsme se alespoň něčeho? Mám obavu, že ne a to je další problém. Každý to nazývá jinak, není jednoznačné, které pojmenování je správné. Někdo říká, že máme brutální kapitalismus východního typu, někdo, že máme zpět komunismus. Co tedy máme? Máme z obojího to nejhorší, jako bychom byli napůl černí a napůl bílí. O tom se taky nesmí psát, protože to zavání rasismem.  Máme jakousi směsku, ze které si každý bere to, co potřebuje.

Slovo podnikatel se stalo nadávkou, přičemž jsou to oni, kteří ztrácejí nervy, aby uživili sebe, svou rodinu a ty nenažrance nahoře.

Profesoři se chovají, zdvořile řečeno, (ne všichni, abych neurazil) jako blbci. Nesmím je jmenovat, protože cenzura. A to je další problém. Jeden, tenkrát ještě profesorem nebyl, se kterým jsem nejvíc polemizoval, mne neměl rád a já jeho taky ne. Dusil mne jak se dalo. Vše se mění, dnes profesorem je, tykáme si a myslím, že je můj kamarád. Vůbec nevím, kdo jej jmenoval, ale žádný poprask kolem toho nebyl. Ale to jsou jen takové, bezvýznamné, osobní odbočky.

Lenoch, zloděj a násilník je preferovaným, zase moderní termín, sociálně  vyloučeným. Přitom je nikdo nevyloučil, vyloučili se sami. Naše malé děti budou muset toto snášet i na základní škole. Jde mi to drsně přes pysky, protože komunisty jsem nikdy neměl a nemám rád, ale za jejich oficiální éry, takový průser nebyl. Na základku vzpomínám jen v tom nejlepším.

Studenti na VŠ studují nesmyslné obory, protože jich vysoké školy otvírají čím dál víc, jsou placeny od kusu, vše s politicky korektním podtextem a podle toho i ty kusy vypadají. Každý by si měl být vědom, že vzdělání není dar, ale výsledek vlastního úsilí a touhy po poznání. Zároveň ten první stupínek na cestě k úspěchu, a ta je velmi trnitá. Kdo uspěje je bohatý, ale zároveň nazván „podnikatelem“ a o tom jsem již psal.

Pojmenovat problém, to je to základní, pak všichni budeme vědět, že se nemusíme bát, každý vyjádří svůj svobodný názor, ať je jakýkoliv, a o tom je svoboda a demokracie. O tu nám přece především šlo, nebo že by tam byl další problém a šlo o úplně něco jiného?

Nemám sílu ani schopnosti, všechny problémy vyjmenovat, ale od toho bychom měli mít Poslaneckou sněmovnu, Senát a presidenta. No, koho  jsme si zvolili, toho máme.

Přeji všem svým čtenářům, příznivcům i odpůrcům, lepší rok, než byl ten současný.

ZDROJ: Jaromír Hlubek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur), Roman Martínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 9 389,20 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
5 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.