respiratory
6.10.2021
Kategorie: Kultura a tipy

Pojďte si vyzkoušet kvalitní české respirátory zdarma

Sdílejte článek:

Česko chrlí kvalitní respirátory. Proč kupovat ty problematické z Číny nebo jiné s nejasným původem? Nyní si máte možnost české respirátory s FFP2 dokonce vyzkoušet zdarma.

Není to tak dávno, co jsme podiveně sledovali záběry z asijských zemí, kde se respirátory běžně nosily již před koronavirovou pandemií. Nyní se staly i součástí naší reality a hned tak se jich nezbavíme. Proč taky? Nejsou jen účinnou ochranou před covid-19, ale i před dalšími respiračními onemocněními. Umožní nám zůstat zdravými, nenakazit se v práci, v obchodě či v MHD. Účinný respirátor si však musíme umět správně vybrat. Co bychom měli vědět o respirátorech?

Respirátory s neznámým původem mohou být problematické

Kdy je respirátor s neznámým původem problematickým? Předně nemusí poskytovat dostatečnou ochranu. Viry mohou respirátorem pronikat přes nevhodný materiál, ale též kolem něj, pokud maska nepadne přesně na obličej. Což může být i problém roušek určených pro asijské trhy, jež mohou být menší. Materiál roušky musí nabízet dostatečnou ochranu, ale současně nám umožňovat dýchání. Nesmí též obsahovat zdraví škodlivé látky. Ty bývají dokonce karcinogenní. Proto je dobré preferovat české roušky, které prošly přísnými testy v českých laboratořích. Naše republika je proslulá přísnými normami. Z tohoto důvodu můžeme českým výrobkům 100% důvěřovat.

TIP: Jak poznat kvalitní respirátor?

Skutečně je nutný respirátor a nestačí rouška?

Rouškou nechráníme ani tak sebe, jako své okolí před případnou nákazou z naší strany. Pokud tedy nechceme nakazit sebe, určitě potřebujeme respirátor. Ten se nazývá i filtrační polomaskou.

Jakou volit třídu ochrany?

Třída ochrany respirátorů se dělí na:

FFP1: Jde o respirátory vhodné na odfiltrování především pevných prachových částic ve stavebnictví, a to do výše 78 %. Pro ochranu před viry a bakteriemi se nehodí.

FFP2: Tyto respirátory nabízí střední třídu ochrany. Zachytit dovedou až 92 % problematických elementů ve vzduchu, včetně viru covid-19. České respirátory v třídě FFP2, které si teď můžete nechat zdarma zaslat k otestování, nabízí dokonce až 99,6% ochranu.

FFP3: Má schopnost odfiltrovat minimálně 98 % škodlivých činitelů. Hodí se k ochraně před viry, bakteriemi, sporami hub a plísní, taktéž před karcinogenními a radioaktivními látkami.

Co jiné normy respirátorů?

Na našem trhu se setkáme též s respirátory KN95, což jsou čínské respirátory a toto označení je označením čínské normy. Americké respirátory se pak označují normou N95.

Respirátor musí dobře sednout na obličeji

Ideální jsou respirátory přímo pro naši evropskou fyziognomii. Respirátor musí mít kvalitní nosní výztuž, která jej utěsní v oblasti kolem nosu, a zabrání tak netěsnosti, kvůli které by byla ochrana nízká nebo vůbec žádná.

Trh je plný falešných respirátorů

Na trhu se objevují respirátory, které neodpovídají potřebné ochraně. Jejich původ je různý. V roušce pak nejenže „trpíme“ zbytečně, ale ohrožujeme též sebe a své okolí případnou nákazou. Respirátory KN95 jsou sice v ČR a v EU povoleny, byla jim udělena výjimka, avšak nemusí anatomicky a velikostně zcela odpovídat české velikosti. Navíc z ekologického hlediska je dobré podporovat lokální výrobu. Ta zanechává menší uhlíkovou stopu a současně podporujeme českou vědu i české výrobce. Dejte si pozor na fejkové a nekvalitní respirátory i falešné experty na ochranu před covidem.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Olga Žlábková 1000,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 465,- Kč
Vybráno 46.75%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 387 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 1,80 out of 5)
Loading...