VIRROUSKA
6.8.2020
Kategorie: Společnost

Pojďme dělat, že se to nikdy nestalo

Sdílejte článek:

LU LINA

 

Když hysterické trojčení nad údajně smrtící čínskou breberkou v březnu přišlo i k nám, řekli jsme si se ženou jako spořádaní občané a epidemiologičtí laici, že tedy dobrá. Sice na ni do té doby v jeden a půl miliardové zemi umřelo celkem asi deset většinou stoletých Číňanů, ale nebudeme přece dělat vlny, když tomu nerozumíme. Tak šílený humbuk by přece média a politici nespouštěli, kdyby to byla jen taková trochu jiná chřipka.

Nasadili jsme tedy poslušně domácí roušky od babičky, přestali jsme chodit do práce a zabaleni do potravinové fólie jsme o loňských sucharech a vodě z vodovodu čekali na konec světa.

Smrtící virus z Wu – chanu

Ten ovšem nepřicházel, zato ale postupně přicházely informace a taky jsme měli spoustu času na přemýšlení. A informace plus přemýšlení jsou kombinace, kterou vlády u občanů rozhodně nepreferují ani za normálních okolností natož, když pod podivnou záminkou vypnou celou ekonomiku a uvrhnou vás do jakési hygienické  softtotality řízené zjevně šílenými epidemiologickými byrokraty nejtvrdšího ražení.

Že jsme se ocitli v rukách totálních magorů nám definitivně svitlo v druhé polovině března, když plukovník ve výslužbě Prymula, v té době de facto zastupující říšský premiér, nonšalantně sdělil médiím, že hranice mohou zůstat zavřené až dva roky.

Jak šel čas a kovidioti v médiích se stále překonávali v tom, kdo vychrlí za 24 hodin více grafů a čísel o koronaviru, aby kovidiocie posedla co největší část populace a  vláda jim zdatně sekundovala svými chaotickými příkazy připomínajícími ze všeho nejvíc Brownův pohyb, u nás doma to všechno mělo přesně opačný účinek.

A proto jsme ze stadia „tak dobrá“ poměrně plynule a nenásilně přešli do stadia „nasrat.“ Toto stadium v praxi  znamená především to, že současné kovidozprávy České televize či jakékoliv další hygienické opatření kovidiotů v boji se smrtící pandemií u nás nevyvolává očekávané posílení občanské uvědomělosti a odpovědnosti, ale hlavně salvy smíchu a sílící projevy drobné občanské neposlušnosti.

Jako velice zábavné jsme shledali i sledování naprosto protichůdných prohlášení WHO, která se měnila jako počasí zřejmě podle toho, jestli její největší sponzoři z  řad farmaceutických koncernů či Bill G. poslali či neposlali včas patřičné notičky.

V čí prospěch?

Á propos, pandemie. Stav epidemie se u nás například při chřipce, což je z hlediska průběhu a následků téměř to samé jako covid, vyhlašuje při dosažení hranice cca 1600 až 1800 nemocných na 100 tisíc obyvatel. A z tohoto vyhlášení pro nás nikdy nevyplývají vůbec žádné povinnosti, jen doporučení. K 27. březnu 2020, tedy dávno po vypnutí celé ekonomiky a nastolení bezprecedentní hygienické totality, u nás bylo podle tohoto grafu celých 19, 34 nakažených s kovidem na 100 tisíc obyvatel.

Otázka proč zrovna covid – 19, jeden jediný z miliard virů, které nás obklopují a se kterými bez nejmenšího povšimnutí hygienických paní bez problémů fungujeme způsobil to, co se tady teď děje, se přímo nabízí. A navíc při číslech, která jsou ve srovnání s jinými viry směšná. Já odpověď neznám, ale celé mi to strašně smrdí.

Jasným symbolem toho, co se tady dělo, děje a podle všech zpráv i nadále dít bude, tedy virové buzerace, je rouška. Podle expertů prý pomáhá. No, já jsem našel vyjádření i jiných expertů, kteří zase říkají, že rouška nejen nepomáhá, ale může i škodit. Vláda se z určitých důvodů rozhodla slyšet pouze ty první hlasy, inu, politika. Jestliže ale důvodem toho všeho, co se tady děje je obava o „zdraví občanů“ a symbolem této obavy je povinná rouška, pak se nabízí další otázka.

Proč nám vláda ve jménu obavy o naše zdraví nenařizuje například i povinné běhání, když na kardiovaskulární choroby umírá daleko víc lidí než na smrtící čínskou breberku a pravidelný pohyb je označován za jejich nejúčinnější prevenci?

Stát jsme my. Respektive oni

To, co se teď ve vztazích stát – občan děje kolem koronaviru, je jen další příklad toho, že moderní liberálně demokratický stát považuje většinu občanů za nesvéprávné kretény, kteří si bez jeho pomoci nedokážou ani dojít na záchod. Což u té části populace, kteří jimi nejsou, zákonitě vyvolává onen stav nyní tak často médii kreativně popisovaný jako krajně pravicový extrémismus.

Kromě záchvatů smíchu při pohledu na hlavní pražskou hygieničku, epidemiologa Maďara nebo pana zdravotního ministra, se náš současný poměr ke covidu – 19 projevuje i alergií na některá slovíčka.

Už v první fázi, tedy ještě ve fázi „dobrá,“ nás záhy začalo iritovat slovo „zplošťování“ a sousloví „první linie“ a „Česko šije.“ Posléze se přidávala slova jako „chytrá, karanténa, rouška, erouška, hygienici, trasování, počet, nakažený, stan, odběr, testy, data, armáda, epidemiolog, vakcína, profesor, ministr, klastr“ a v poslední době je naším jasným favoritem „semafor.“

A zatímco smolím tyto řádky, tak pan profesor Prymula, mezitím pro veliký úspěch přesunutý z ministerstva do jakési narychlo vytvořené trafiky, v médiích konstatuje, že jsme roušky neměli sundávat vůbec. Aha. A měly by se tedy nejspíš stát už běžnou součástí společenského dresskódu, asi jako kalhoty, dodávám já. Je to pro naše zdraví přece.

Víte co, mám nápad. Různě po světě se lidi, co myslí tak zhruba stejně jako my u nás doma, už proti kovidiotům jako je Prymula a kovidiocii, kterou vyvolávají, bouří. Naposledy už i jinak hyperukáznění Němci v Berlíně.

Což u nás ve větším měřítku asi nehrozí – zdravím tímto Ostravaky. Jsme, jací jsme. Ale co kdybychom si alespoň zkusili my všichni, co máme při sledování současného veřejnoprávního zpravodajství a jeho neutuchající propagace smrtícího viru záchvaty smíchu – nebo dávení, říct tu slavnou lidovou frázi:

Pojďme dělat, že se to nikdy nestalo.

Jinak nás zarouškují a vůbec hygienicky ukázní už navždycky, jako v případě všech těch předchozích idiotských nápadů idiotů, jejichž jedinou devizou vždycky je, že mají mnohem delší mocenské páky nebo jsou prostě jen hlasitější než všichni ostatní.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 14 083,00 Kč
Vybráno 40.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 382 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
politicon.cz
20 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.