AFGHANTALIBANLIDE
28.8.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

“Pohrdají námi,” varuje bývalý německý velitel místních afghánských sil

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Další člověk, který roky pracoval s Afghánci, potvrzuje to, co ostatní: Afghánci jsou velké bezpečnostní riziko. A je zřejmě celkem jedno, o jaké jde Afghánce. Prakticky všichni muslimové prahnou po právu šaría a samozřejmě udělají maximum pro to, aby bylo zavedeno tam, kde žijí. Nyní před Afghánci varuje další člověk, který s nimi pracoval…

Plukovník ve výslužbě Thomas Sarholz z Bundeswehru nevěří v obvyklý mediální pohled na místní síly v Afghánistánu. Přicházejí sem jen kvůli vyšší životní úrovni. “Vnitřně námi tito lidé pohrdají. Koneckonců, chtějí něčeho dosáhnout: Německa jako bašty prosperity.” A: “Stálo to za to, aby pro nás pracovali.”

.
Sarholz byl sám poslán do Afghánistánu jako voják německých ozbrojených sil: V letech 2005 a 2006 byl velitelem Camp warehouse v Kábulu, největšího mezinárodního tábora v té době, s asi 2400 vojáky z více než 20 zemí. V této funkci měl také pod palcem místní personál. “Tito mladí muži přesně věděli, jaká je situace ve společnosti kolem nich. Nesobeckost byla to poslední, co ty lidi přimělo pracovat pro nás. Tyto romanticky idealizující myšlenky jsou tam neznámé nebo se setkávají s naprostým nepochopením. Život je příliš těžký na to, abychom se vypořádali s takovými řečmi o lidech žijících v prosperitě,” zdůraznil v dopise redaktorovi německého deníku FAZ.
.

Místní zaměstnanci byli na afghánské standardy štědře placeni a podle Sarholze se k němu chovali dobře. Samozřejmě měli větší příděly jídla na oběd. “Vojáci německého kontingentu jim obvykle dali oblečení, boty a tak dále, když měnili kontingenty. Podepsal jsem desítky takzvaných “příručních certifikátů”, aby jim tyto dary nebyly odebrány, když byli Afghánci kontrolováni na strážnici.”

Plukovník ve výslužbě má jasno: “Takže stálo za to pro nás pracovat.” Je zřejmé, že sociální prostředí afghánského personálu si toho nevšimlo. Co musíte vědět je: “Afghánec se definuje výhradně svou rodinou nebo kmenovou příslušností, individualismus tam není znám. Pokud patřili k silným klanům, také z toho těžili a chránili tyto lidi.

.

Pokud byly místní síly členy slabších skupin, jejich rozmístění prospělo i dalším místním obyvatelům. Dokonce i Tálibán by z toho mohl profitovat. Protože se mohli také vyplatit, aby nebyli zabiti. Kromě toho museli Talibánu poskytnout informace. Také další podobné islámské skupiny pak byly podrobně informovány o našem počtu, vybavení, možná i o našich záměrech.”

S tím se musely vyrovnat i německé ozbrojené síly. “Dva němečtí vojáci pod mým velením, kteří mě podporovali ve vedení tábora, byli podle toho instruováni a varováni, aby byli opatrní při předávání informací.”

Pokud jde o otázku, zda existovaly také afghánské síly s větší úctou a menším pohrdáním zahraničními jednotkami, Sarholz uzavírá: “Nechci popírat, že mohou existovat výjimky. Jen jsem si jich osobně nevšiml. Ale možná jsem byl a stále jsem slepý. To však nepředpokládám.”

Kolik lidí, kteří mají s Afghánci bohatou zkušenost, bude muset ještě před jejich přijímáním do Evropy varovat? Zdá se, že nepomůže nic, vždyť z Kábulu už bylo za krátkou dobu přemístěno přes 100 tisíc údajných kolaborantů s rodinami a dovoz dalších se plánuje…

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 219 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)