apocalypse-411928_960_720
14.4.2018
Kategorie: Společnost

Pohled z Ruska: Apokalypsa se odkládá …

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,19 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

SEMJON PEGOV

Výsledkem informační hysterie se ve společnosti etablovaly názory, podle nichž hrozí tvrdý střet Ruska a USA, díky čemuž se svět řítí do jaderné války a celá civilizace zahyne.

Ti, kteří hystericky očekávají poslední souboj Ruska a USA ve stylu wagnerovského Gotterdammerungu, nedoceňují inteligenci ruských a amerických elit (ano i v USA a na Západě existuje dostatek inteligentních představitelů, kteří však nevystupují v médiích a dávají přednost řízení z pozadí). Navzdory tvrdé konfrontaci a provokacím si konfrontace mezi Ruskem a USA stále zachovává určitý stupeň adekvátnosti a existuje množství odborníků na obou stranách, kteří do hysterických eskapád nevstupují a sledují celou hysterii s mírným pobavením.

Absolutně nevěřím v to, že Trump je sebevrah a totální hlupák, kterému někdo předepisuje nekompromisní protiruskou rétoriku. A kromě toho existuje celé spektrum možností, které může Rusko a USA ve vzájemném soupeření využít a přitom nemusejí pohřbít celou lidskou civilizaci.

Já přejdu rovnou ke kategorii našich ruských hysteriků, kteří si zoufají a ptají se: “Kolik toho můžeme ještě vydržet? Proč to připustíme?” Tito lidé nejsou absolutně v kurzu. Jejich hurá-patriotismus hraničí s otevřeným hurá-idiotizmem. Třeba si jen uvědomit, veškerá hysterie Západu s Trumpem, Macronem a Izraelem by neexistovala v případě amerického úspěchu na Středním východě. My absolutně nemusíme reagovat, celá americká hysterie je jen reakcí na náš pragmatický a úspěšný postup v Sýrii.

Mnozí nám vyčítají, že vyvážíme pomocí “autobusových zájezdů” teroristy z východní Ghuty a umožňujeme jim přesun do Idlib. Fakt ale zůstává faktem – namísto náročné pozemní bojové operace, která by trvala minimálně půl roku, pomohli jsme Syřanům získat území východní Ghuty za necelý měsíc. Přitom s minimálními lidskými a materiálovými ztrátami – můžeme to porovnat například se ztrátami americké koalice v Rakka.

Co dosáhli Američané v Sýrii od roku 2011? Ztratili vliv v Sýrii a na Středním východě. Afrin jim drze vzal Erdogan, Kurdové se marně dožadují americké pomoci, Američané ztrácejí iniciativu a to je nakonec přivedlo k současnému pokusu o změnu situace. Všichni můžete spokojeně spát, jaderná válka nebude a v Sýrii jde všechno podle plánu. Vždyť i útok izraelských letadel na letiště T-4 svědčí o tom, že Američané nechtějí vstoupit do přímé konfrontace s námi a snaží se použít Izraelce, aby za ně tahali horké kaštany z ohně. Trump se snaží celý požár hasit cizími rukama. Není ani hloupý a ani naivní, velmi dobře ví, o co jde.

Široká veřejnost nemá k dispozici dostatek relevantních informací. Běžní čtenáři nemají často ani elementární představy v čem se Američané nacházejí. Nevědí ani o tom, že pokud americké vrtulníky letí z Et Tanf na jordánské základně do Al Shaddad na východě Sýrie, jsou nuceny letět přes Irák, jen proto, aby americké vrtulníky nesestřelila stále silnější Asadova protivzdušná obrana, kterou úspěšně posilují i Rusové a také Íránci (poslední sestřelen americký vrtulník se 7 mrtvými Američany je toho důkazem). Mrtví Američané vyvolávají tlak veřejnosti na amerického prezidenta, proti němuž ve vnitroamerickém zápase útočí i američtí jestřábi. V americké společnosti stále více rezonuje otázka: Proč naši chlapci umírají v Sýrii?

Nemíním se věnovat mantrám mainstreamových médií o “chemických útocích Asada vůči civilistům”. Všichni odborníci (i američtí) vědí že je to hloupost a že tuto hysterii potřebuje Západ, aby dostal vlastní společnost pod tlak. Kdo se bojí, více poslouchá, za podobnou hysterii se ukrývají cíleně jiné přešlapy.

Faktem zůstává, že Asad se nachází krok od plného vítězství nad bandami v blízkosti Damašku. Do 48 hodin autobusy odtransportují z Dumy všechny teroristy. Podle mínění ze strany Západu však “zvíře Asad” evidentně nechce snadné vítězství, proto se rozhodl použít chemické zbraně a zaútočit na teroristy. A možná se mu jen minul benzín do autobusů a nemá jak teroristy do Idlib odvážet, proto sáhl k chemickým zbraním. Pokud věří této verzi, jejich hloupost je kolosální, hlupáci však vždy tahají za kratší konec

Žádná apokalypsa nehrozí. To co se momentálně děje v OSN a v souvislosti se syrskou krizí je jen důkazem skutečnosti, že Západ už neví jak přimět Rusko, aby poslouchalo. Snaží se prověřit úroveň ruských geopolitických a vojenských ambicí, hledají slabiny u našich diplomatů. I hysterie může být součástí strategie a způsobem jak najít naši slabinu. A náš klid jejich rozběsnil stále více.

Na závěr další informace z posledních hodin, kterou si mnozí dosud možná nestihli uvědomit. Diplomatická tvrdost Ruska přinesla s sebou, výsledky, do Sýrie se přesouvá komise OPCW, která jde zkoumat informace ohledně použití chemických zbraní v Dumě. Co už, ať si letí a ať zkoumají. Upřímně je jedno, k čemuž na základě vyšetřování přijdou (elity Západu dokáží zatlačit na odborníky OPCW, aby se náhodou neopakoval stav kolem Skripalových, kdy britští chemici odmítli tvrzení Mayové), protože jak se říká v parafrázováno výroku: “Američané štěkají a Rusové si kráčejí přes Sýrii za svým cílem “.

Takže na závěr ještě jednou – žádná jaderná apokalypsa nebude žádný Putinův útěk ze Sýrie či Ukrajiny není na pořadu dne. Američané si trochu pohysterizují, my pomůžeme Syřanům osvobodit Dumu a pomůžeme Syřanům vyčistit jih na izraelské hranici v provincii Dará a el Kuneitra. A pak jim pomůžeme lze osvobodit i sever a východ Sýrie. Američané s tím neudělají nic, budou si na to muset zvyknout. Pokud jim k tomu pomůže hysterie, ať hysterizují je to jejich věc a mají na to právo.

My si jdeme po svém.

 

Autor: Semjon Pegov

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
77 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.