mimino
4.8.2021
Kategorie: Multikulturní soužití

Pohlaví by se v rodných listech už uvádět nemělo, požaduje Americká medicínská asociace

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Jeden z největších lobbyistických spolků ve Spojených státech přijal minulý týden během svého zasedání rezoluci prosazující tuto změnu.

Pohlaví by se na rodných listech uvádět nemělo – přinejmenším ne veřejně. To prohlásila Americká medicínská asociace, která na svém zasedání minulý týden přijala rezoluci, která tuto změnu propaguje. Tato vlivná asociace s jejími více než 200 000 členy je ve Spojených státech jedním z největších lobbyistických spolků a už dlouho mu dominuje pokrokářská ideologie.

„Určení pohlaví na rodném listu jako mužské nebo ženské a zpřístupnění takové informace ve veřejné evidenci posiluje přístup, že určení pohlaví je trvalé a hatí uznávání celého toho spektra genderových identit. Takový typ systému kategorizace také přináší nebezpečí zadušení individuálního sebeurčení a sebeidentifikace a přispívá v marginalizaci a vytlačování mezi menšiny,“ řekla zvolená předsedkyně správní rady AMA Sandra Adamson Fryhofer.

Avšak ta změna by se týkala jen veřejné části rodného listu, kdy pohlaví by se uvádělo jen z lékařských důvodů a bylo by k dispozici jen k lékařským a statistickým účelům. Tato asociace uvedeným krokem pokračuje ve svých předchozích snahách zakotvit zákonná práva trans-genderových lidí.

Roku 2019 schválila rezoluci, podle níž by trans-genderoví lidé měli mít právo na přeurčení genderu v dokumentech bez předchozího vyšetření a s možností identifikovat se jako nebinární.

Roku 2014 tato asociace v podobné rezoluci namítala proti potřebě před přeurčením pohlaví podstoupit nutnost chirurgické operace. To byla podmínka pro právní přeurčení pohlaví ve většině federálních států. V posledních letech ale některé státy jako Nevada nebo Colorado tuto podmínku zrušily. Uvedená podmínka se však pořád ještě liší stát od státu, kdy 48 států povoluje určitou formu změnu a 10 států občanům dovoluje, aby do dokumentů zahrnovali nebinární identitu.

Tak tomu ale není na federální úrovni, kde lze na americké pasy uvádět jen dvě pohlaví. Roku 2020 se tímto problémem dokonce zabýval americký ústavní soud jako diskriminací trans-genderových pracovníků a postavil se za jejich práva konstatováním, že proti-diskriminační zákon se vztahuje i na trans-genderové lidi.

Americká medicínská asociace je jednou z nejstarších lobbyistických organizací ve Spojených státech existující od poloviny 19. století. V minulosti se stala neblaze proslulá svým odporem k veřejnému zdravotnímu pojištění. To by některým jejím členům odepřelo pojištění u některých pojišťoven, a tudíž se kvůli tomu odvolali k soudu.

Na druhou stranu do úspěšné kampaně patří i snahy zvednout věk pro zákonné pití alkoholu na 21 let a boj proti obezitě a kouření – v případě kouření boj za zákaz reklamy na tabák. Letos se tato asociace přihlásila k vyznávání kritické rasové teorie, tj. ideologie, kterou mnozí považuji za ultralevicovou, a publikovala plán na boj s tzv. strukturálním rasismem ve Spojených státech.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 781 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (9 votes, average: 4,44 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)