tresnekscm
9.6.2018
Kategorie: Společnost

Pohádka o dvou třešničkách

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

ILJA KRAVAL

Kde bylo tam bylo, za desatero horami a desatero řekami, vyhrály volby dvě malé roztomilé třešničky. Byly to hodné třešničky a myslely to s lidmi jenom a jenom dobře. I pustily se hbitě do díla a všude, kde se dalo, začaly pomáhat obyčejným lidem.

Nejprve třešničky rozdaly levné dotované půjčky na stavby rodinných domů a lidi jim zatleskali.

Pak vydaly zákaz odvodu zisku zahraničních společností za hranice, daně rozdaly a lidi jim zatleskali.

Se snížením cen potravin byl trochu problém, trochu se cukali majitelé pekáren, ale těch bylo málo, takže teď už máme pekárny státní. Lidi tleskali ceně 2 Kč za chleba ještě hodně dlouho! To byla doba!

Samozřejmě, dá rozum, aby nebylo drahé obilí do státních pekáren, bylo třeba združstevnit, ale to už máme zkušenosti.

S nájmy, tam se trochu zacukali majitelé domů (vyděrači hnusní, kolik by za to bydlení ještě nechtěli!). Ale šlo to hladce, když máte podporu, takže nakonec rádi ty domy odprodali státu za babku. Kdo by nechtěl bydlet za 7 stovek v pětipokojovém bytě, že. Takže lidi tomu taky zatleskali.

A studentům se zaplatily všechny výlohy studia, počínaje kolejemi až do posledních skript, žádné školné. Potlesk sice už vlažnější, ale ten si nakonec dovedeme zajistit.

Doktory a léky samozřejmě všechno všem zadarmo, lékárny a nemocnice jenom státní.

A levná auta nechcete? Ano? Takže státní automobilka se státní cenou: Lidové autíčko z plastu za 50 000 Kč, no nekupte to!

A pak to začalo tak nějak skřípat. Mám, milé děti, pokračovat? Ale to už není pohádka, ale horor.

Zahraniční společnosti prý odešly, protože se u nás nedá podnikat. Ale my víme, jak to s nimi je! Jdou jen za ziskem a my se nenecháme od nich ožebračovat. Čert je vem, máme národní podniky a ty jsou jen naše!

Trochu máme malý problém s domy s nízkým nájmem, že se tak nějak rozpadají. To je sice pravda, ale přece hlavní je, že lidi mají vůbec kde bydlet! Na to nezapomínejme!

No a potom jsme zavřeli trh se zahraničím, zavedli tuzexové bony a nekonvertibilní měnu. Ono, když chcete dotovat potřebné věci pro lidi ve velkém, a to chceme, že ano, tak s tím levným dotovaným hospodářstvím otevřít se Západu, tak to bychom určitě neustáli, a to přece nechcete, že ne?

Jo a taky drobnost, uzavření hranic, jinak by nám tady z té dotované láce s levnou pracovní silou a studiem zadarmo všichni schopní utekli na Západ. To byste fakt chtěli?

Ještě abych nezapomněl na pořadníky na ta naše auta. Vždyť jsou levná. Kdo počká třebas 10-15 let, tak ho nakonec dostane. Kdo tleská víc, tak možná i dřív!

Jo a zdravotnictví,.. no…ale je zadarmo!

Měli jsme taky nějaké drobné problémy s remcaly. Takže kdo netleskal, tak byl proti nám, a bylo to. Že někteří z nich to prý nepřežili? To je ale jenom jejich chyba, vždyť přece kdo mlčel, měl se za nás dobře.

Tak milé děti, a zazvonil zvonec a pohádce je doufám už jednou provždy konečně sakra konec!!!

Autor: Ilja Kraval

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.