eurovolby
8.4.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Podvod agentur pro průzkumy volebních preferencí?

Sdílejte článek:

PAVEL DUDR

DUDRVšichni víme, že se letos parlamentní volby konat nebudou, a přesto nás agentury STEM, CVVM, Kantar, Median i SANEP pravidelně informují právě o těchto preferencích, zatímco volby do Evropského parlamentu budou již brzy, a jediný průzkum byl od CVVM ze začátku února, kdy ještě nebylo jasné, kdo bude kandidovat.

V tom je právě ta demagogie, nebo spíše podvod, protože průzkumy pro parlamentní volby se pak používají pro volby do EP, neboť jiné průzkumy neexistují, a když tam kandidují úplně jiné osobnosti a volební strany, budou tam jistě i jiné preference.. Takže tyto průzkumy potom přebírá i server europeelects.eu, viz (2, 3) nebo Parlamentní listy (4) a Echo 24 (5). A ten podvod dle mého názoru spočívá v tom, že se zde využívá toho omylu, když si lidé neuvědomí, že je podstatný rozdíl mezi kandidáty do minulých parlamentních voleb, kterých se právě tyto průzkumy týkají, a mezi kandidáty letošních voleb do EP.

V těchto průzkumech tedy nemůže figurovat třeba JUDr. Klára Samková, která kandiduje do Evropského parlamentu za APČR, a má rozhodně nejvyšší kvalifikaci pro tento post ze všech lídrů kandidujících stran. Je to vynikající právnička, která se nebojí říkat pravdu ani tureckému velvyslanci do očí, za což si vysloužila pokutu 25.000,- od České advokátní komory a zde (1) si můžete přečíst, co napsala nyní: „Rezoluce o právech Afričanů je důkazem totální právní katastrofy v celé Evropě.“ Tuto rezoluci schválili všichni poslanci zvolení za ČR s výjimkou Tošenovského a Zahradila, kteří se zdrželi a Jiří Payne byl proti.

Sice se říká, že naši poslanci v EP nic nezmohou, ale ona by mohla tuto mašinerii zostudit tak, že by náš parlament mohl třeba odmítat směrnice Evropské komise, jak to požaduje i Václav Klaus ml.

Vraťme se ale ke zmíněným průzkumům volebních preferencí do EP. Jestliže renomované agentury tyto volby ignorují, mohla by redakce Pravého prostoru zde udělat anketu volebních preferencí do EP, abychom si mohli udělat obrázek, jak si kdo stojí, a tak zbytečně nedávali hlasy těm, kteří nemají šanci dosáhnout ani jednoho procenta, čímž bychom se vyhnuli tomu, že naše hlasy spadnou do koše.
Nebyl by to sice průřez celým názorovým spektrem, ale jen průřez názory čtenářů Pravého prostoru, avšak to nemusí vadit, protože jde hlavně o to, abychom zbytečně netříštili své síly. Je zřejmé, že do EP kandidují i skupiny, jejichž jediným cílem je odčerpat nějaké hlasy skutečným bojovníkům, aby nezískali potřebných pět procent.

 

Prameny:
(1) https://cz.sputniknews.com/nazory/201904019549579-samkova-rezoluce-pravo-africane-katastrofa-evropa-nazor/?fb_action_ids=2231462946923266&fb_action_types=og.comments&fbclid=IwAR0b9PHGKSPj1kiKTbu-gbtyYloNSR6P5f8PAKePys5qXvrTO0nkLdJN0yM
(2) https://europeelects.eu/european-union/czechia/
(3) https://twitter.com/EuropeElects?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1114435548570181633&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.epshark.cz%2F
(4) https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/SANEP-Volebni-preference-brezen-2019-575658
(5) https://echo24.cz/g/SXKkL/pirati-a-ods-maji-shodne-14-procent-volby-by-vyhralo-ano-od-unora-ale-kleslo

O kom uvažujete, že budete volit do Europarlamentu? (Můžete vybrat až 3)

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč

Celkem za měsíc: 4 100,00 Kč
Vybráno 11.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 391 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
37 komentářů