workers2
24.1.2021
Kategorie: Ekonomika

Podpořme podnikání, umožněme okamžité výpovědi bez udání důvodu

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieTuto možnost by měli mít jak zaměstnavatelé, tak zaměstnanci. Pomohlo by to zpružnit pracovní trh a výrazně zlepšit podnikatelské prostředí v České republice. Je to správný pravicový přístup.

Člověk by mohl dát v práci výpověď a ihned skončit. Samozřejmě tuto možnost by měl i zaměstnavatel. No, nemuselo být okamžité, stačila by třeba týdenní lhůta. Odpadlo by i vyplácení odstupného, v případě ukončení pracovního poměru ze strany firmy by pracovník měl nárok na plat za celý měsíc, ve kterém dostal výpověď. Příklad: Pracovník by dostal výpověď desátého v měsíci, ale plat obdržel za celý měsíc.

Ve světě to není zase tak neobvyklé, možné je to v USA, které i přes současné levicové tendence, jsou pořád ideální zemí pro podnikání. Pravdou je, že ve Spojených státech není výpovědní doba zákonem stanovena, zaměstnavatelé však většinou využívají čtrnáctidenní lhůty. Týdenní minimální výpovědní lhůta z práce je zavedena v Irsku a Velké Británii. Pochválit musím v tomto ohledu i Rusko a Ukrajinu, v nichž je dvoutýdenní minimální výpovědní lhůta. Tak doufám, že zdejší rusofilové s nadšením ocení můj nápad, protože Kreml je přece nadevše. Česká republika se svými dvěma měsíci výpovědní lhůty není pro podnikání přítažlivá.

Nastal čas ke zrušení této podnikatelské brzdy. Jsem pro umožnění okamžitých výpovědí z práce bez udání důvodů. Takové opatření by pomohlo rovněž snížit nezaměstnanost, protože by se majitelé firem nebáli nabírat nové lidi. V současné době obavy mají, jelikož zaměstnance nemůžou okamžitě propustit a ještě jim musí vyplácet odstupné.

Jenomže stejně jsou v době koronavirové lidé propouštěni bez peněz navíc. Nedávno jistý prodejce oděvů sdělil svým zaměstnancům, že na výplaty a odstupné mohou zapomenout, protože na ně nemá. O propuštěné zaměstnance by se měl od první chvíle postarat za přísných podmínek stát. Tedy, pokud by dotyčný nesehnal novu práci, musel by pravidelně docházet na úřad práce a nesměl by bezdůvodně odmítnout nabídku k práci, jinak by okamžitě přišel o podporu.

Já jsem pravicový člověk, a podporuji pravicová řešení. Nestačí jen nadávat na levičáky, neomarxisty atd. a pak v praxi pravicovost odmítat. Slova je třeba podpořit i skutky.

Na druhé straně by se odbory a vedení firem mohly dohodnout na jiných podmínkách. Myslím si, že by se tato problematika měla řešit na úrovni jednotlivých společností a nikoliv centrálně.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Mirko Hampl 170,- Kč

Celkem za měsíc: 4 725,00 Kč
Vybráno 13.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 986 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 2,65 out of 5)
Loading...
politicon.cz
63 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.