hospoda11
20.3.2017
Kategorie: Ekonomika

Podnikatel politikům o EET a zákazu kouření: Investovali jsme, pracujeme i 18 hodin denně. Máme vše vyhodit a zavřít?

Sdílejte článek:

COM/PPOS

Michal Urbánek psal všem politickým stranám dopis ve znění:

“Dobrý den, píši svůj úhel pohledu k EET a totálnímu zákazu kouření v pohostinství.

Jsem zaměstnaný na hlavní pracovní poměr a jako vedlejší činnost, spíše koníček, provozuji menší music bar v Praze. Bar je po rekonstrukci 2 roky a je dělaný aby uspokojil jak nekuřáky, tak i kuřáky. Na okraji Prahy si nemohu vybírat komu vyjít více vstříc, zde je každý host, dobrý host. Nájem a všechny výdaje z něčeho člověk platit musí. Účetní si řádně platím a daně odvádím. Ale s mojí snahou ve věku dokázat něco i více, než být pořád zaměstnanec, se pomalu loučím. V poslední době přicházím o svou vizi, že je lepší pracovat více, aby člověk měl zákonitě více.

Zpátky k baru. Od listopadu máme kvůli EET pokladní systém Rychlá Pokladna od firmy OnePub, který pořád kolabuje. Náš podnik to stálo velké peníze a firma za 4 měsíce není schopná náhrady. Ale účtenky prostě poslat musíme, takže posíláme (co to jde)… Nechápu sice proč, moje výdajové faktury v účetnictví by mi stejně nedovolili šidit příjmy. Abych doma neupekl náhodou domácí bábovku a nechtěl ji hostům prodat za pár korun?

Každý náklad navíc je pro nás zátěž, ale to nikdo z hostů jen tak nevidí. Ok, ustáli jsme a holt když nevyjdou peníze z podnikání, musí člověk sáhnout na výplatu ze zaměstnání, aby se mu sny nerozplynuly a investice nevytekly kanálem. U podnikání si udržet i vztah je skoro nadlidský úkon, když pracujete 18 hodin denně.

No a pak přijde zákaz kouření… Náš bar je rozdělený. Chodí k nám jak nekuřáci tak i kuřáci a všichni spokojeni. Máme novou výkonnou vzduchotechniku. Bar je umístěn 2 patra do podzemí v rodinné zástavbě. Dokážete si představit co nastane až začne platit tento zákon? Mohu to asi rovnou zabalit, protože buď nás zavře hygiena za rušení nočního klidu po 22:00, anebo že ponecháme na černo kuřáckou místnost (kam nekuřák nemusí ani vstoupit). To budeme už jen doufat v neudělení likvidačních pokut? A to jen proto, že vy politici jste ztratili lidský způsob jednání, naslouchání a úctu k službě lidu?

Návštěvnost v pohostinství je klesající a obzvláště pak v barech. Nejsme herna ale music bar, kam si lidé chodí po práci odpočinout a popovídat si. Máme velkou škálu nealko moštů z místních regionu, třídíme odpad, k hostům se chováme slušně. Investovali jsme nemalé peníze do rekonstrukce a vzduchotechniky, byli jsme zákonem nuceni investovat dalších 12 tisíc do pokladního systému. A najednou pro výmysl nesmyslného zákona bez výjimky pro kuřácké místnosti máme vše zahodit a zavřít? Proč? Protože Vy jste ztratili s lidmi kontakt a nerozumíte jim?

Děkuji za přečtení názoru, hezký den. S pozdravem Michal Urbánek”

Poznámka: Senátoři navrhli Ústavnímu soudu zrušení zákazu kouření v restauracích nebo prodeje alkoholu z automatů. Návrh podepsalo 20 členů horní komory v čele s jejím místopředsedou Jaroslavem Kuberou (ODS) a Ivo Valentou…

ZDROJ: papayapos

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2019: *****

Dagmar Karlíková 500,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Anonymní dárce 1984,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, ing. Jan Kocura 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Dagmar Lavičková 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Švestka 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Milan Tahovský 500,- Kč, Rudolf Bláha 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Marin Vacek 500,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč

Celkem za měsíc: 11 845,00 Kč
Vybráno 33.86%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 14 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
50 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.