hospoda11
20.3.2017
Kategorie: Ekonomika

Podnikatel politikům o EET a zákazu kouření: Investovali jsme, pracujeme i 18 hodin denně. Máme vše vyhodit a zavřít?

Sdílejte článek:

COM/PPOS

Michal Urbánek psal všem politickým stranám dopis ve znění:

“Dobrý den, píši svůj úhel pohledu k EET a totálnímu zákazu kouření v pohostinství.

Jsem zaměstnaný na hlavní pracovní poměr a jako vedlejší činnost, spíše koníček, provozuji menší music bar v Praze. Bar je po rekonstrukci 2 roky a je dělaný aby uspokojil jak nekuřáky, tak i kuřáky. Na okraji Prahy si nemohu vybírat komu vyjít více vstříc, zde je každý host, dobrý host. Nájem a všechny výdaje z něčeho člověk platit musí. Účetní si řádně platím a daně odvádím. Ale s mojí snahou ve věku dokázat něco i více, než být pořád zaměstnanec, se pomalu loučím. V poslední době přicházím o svou vizi, že je lepší pracovat více, aby člověk měl zákonitě více.

Zpátky k baru. Od listopadu máme kvůli EET pokladní systém Rychlá Pokladna od firmy OnePub, který pořád kolabuje. Náš podnik to stálo velké peníze a firma za 4 měsíce není schopná náhrady. Ale účtenky prostě poslat musíme, takže posíláme (co to jde)… Nechápu sice proč, moje výdajové faktury v účetnictví by mi stejně nedovolili šidit příjmy. Abych doma neupekl náhodou domácí bábovku a nechtěl ji hostům prodat za pár korun?

Každý náklad navíc je pro nás zátěž, ale to nikdo z hostů jen tak nevidí. Ok, ustáli jsme a holt když nevyjdou peníze z podnikání, musí člověk sáhnout na výplatu ze zaměstnání, aby se mu sny nerozplynuly a investice nevytekly kanálem. U podnikání si udržet i vztah je skoro nadlidský úkon, když pracujete 18 hodin denně.

No a pak přijde zákaz kouření… Náš bar je rozdělený. Chodí k nám jak nekuřáci tak i kuřáci a všichni spokojeni. Máme novou výkonnou vzduchotechniku. Bar je umístěn 2 patra do podzemí v rodinné zástavbě. Dokážete si představit co nastane až začne platit tento zákon? Mohu to asi rovnou zabalit, protože buď nás zavře hygiena za rušení nočního klidu po 22:00, anebo že ponecháme na černo kuřáckou místnost (kam nekuřák nemusí ani vstoupit). To budeme už jen doufat v neudělení likvidačních pokut? A to jen proto, že vy politici jste ztratili lidský způsob jednání, naslouchání a úctu k službě lidu?

Návštěvnost v pohostinství je klesající a obzvláště pak v barech. Nejsme herna ale music bar, kam si lidé chodí po práci odpočinout a popovídat si. Máme velkou škálu nealko moštů z místních regionu, třídíme odpad, k hostům se chováme slušně. Investovali jsme nemalé peníze do rekonstrukce a vzduchotechniky, byli jsme zákonem nuceni investovat dalších 12 tisíc do pokladního systému. A najednou pro výmysl nesmyslného zákona bez výjimky pro kuřácké místnosti máme vše zahodit a zavřít? Proč? Protože Vy jste ztratili s lidmi kontakt a nerozumíte jim?

Děkuji za přečtení názoru, hezký den. S pozdravem Michal Urbánek”

Poznámka: Senátoři navrhli Ústavnímu soudu zrušení zákazu kouření v restauracích nebo prodeje alkoholu z automatů. Návrh podepsalo 20 členů horní komory v čele s jejím místopředsedou Jaroslavem Kuberou (ODS) a Ivo Valentou…

ZDROJ: papayapos

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur)

Celkem za měsíc: 5 156,44 Kč
Vybráno 14.73%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
50 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.