peklopodnikani
19.12.2016
Kategorie: Ekonomika

Podnikat v ČR je peklo

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

COM/KB

Víte, nemám vůbec dostatek informaci, abych se vyjadřovala k EET a ke všem zákonům apod. Uvědomuji si to. Vyjádřím se tedy jako člověk, občan. Já bych jen ráda řekla, že jsem dítě, co cinkalo klíčema na Václaváku, že nechci žít v zemi s udavačskými weby, se zákony proti lidem a jejich svobodě dosahování štěstí. Žít v zemi bez morálky, bez hrdinů, bez self-moderace a integrity jedinců. V zemi, kde je každé podnikání potrestáno po zásluze.

Jakákoliv proaktivita se přátelé stonásobně co – zdaní – čekám kdy se začne danit i úsměv. Vyděláš víc, sebereme ti víc, pač si pracoval víc než ostatní a za to dostaneš ještě na holou, babíškem. Ať žije Ltd.

Podnikat v ČR je peklo, když nejste milionář s 10 účetníma a 2 právníkama vždy připravenejma ve výtahu.

Prosím pěkně, jak mam být šťastná, když mě podezírají v hospodě, že bych mohla být bonzák? Mě to uráží, paní v Bakeshopu mi normálně vytiskla účtenku a já si je nikdy neberu, chodím tam od doby, co jsme měli na rohu Staromáku kanceláře, předtim jsem byla v Ungeltu, tak řeknu cca 10 let tam chodím. Tohle bylo poprvé v mém životě, co se někdo bál, kdyz mi prodával linecké kolečko! 

Ksakru do hajzlu co to jako je?! Chápete tu nechutnou záležitost celého tohohle “grumus merdae”? Ona se bála, že jsem si ji nevzala a nevolala na mě: Hezky den, ale… “účtenku slečno”… mám pocit, že se začínám ocitat v něčem, za co se fakt klíčema nad hlavou neřechtalo.

Přestala jsem to tu mít ráda. Tohle není o účtenkách, tohle je o národu, který chce žít takhle. My se radši necháme všichni zavřít do klece diktátu státu, než abychom přijali zodpovědnost za svobodu a nutnost s ní nějak naložit. Jinak by to snad nebylo možné – volí lidé.

Nejhorší je asi zklamání rodičů, kdy pro nás chtěli lepší budoucnost a teď na to čuměj a zažili ruský tanky… a teď máme slovenskej tank. Soudruha Babiše. Převálcuje všechno štěstí lidí jak mozkomor v partě s bandou oprcálků, co okolo něj neschopně poskakuji jako ratlíčci. V životě bych pro něj nedělala. I kdybych na jídlo neměla. ANO, zničil atmosféru v téhle zemi. Manager lidí.

Byla bych ráda, kdyby se slovo účtenka změnilo na úctenka – aby se lidi učili mít k sobě úctu, kdykoliv jsou spolu v kontaktu. Ale tohle celé je o malosti a ubohosti do všech stran.

Říkala jsem, že se odstěhuju, ale netušila jsem, jak silně to budu chtít. Prostě mi došly nervy. Ten dalajláma apod. Já vůbec nechápu, že mohou projít věci jako Pí-ča hnízdo apod. Dřív byla laťka politického bullshitu jinde…

Chci do města, kde mám furt stejnou legitku na MHD a prostě jen přijdu a doplatím si na ní kartou kdekoliv tarif, žádná ojebávka, umělé vytváření byrokratické tryzny a lingvistické tortury v podobě slova “lítačka”. Proč mám jako Češka v klidu 7 let londýnskou legitku a ne tu pražskou? Protože v Londýně se to řešilo pro lidi – aby lidi měli funkční co nejjednodušší systém a aby do něj tudíž tekly mraky peněz. Nejlépe se kolektují peníze tak, že máte spokojený lidi, kteří platí. Vybíráním represivní daně z nádechu na českém území ještě žádný manager lidí neudělal stát šťastným a funkčním.

Pardon, musela jsem si ulevit – vystačilo by to asi na knihu o lidské spokojenosti a ochotě víc dávat… Nicméně hledám si byt a kupodivu ne tady. A radši se budu dohadovat s úřadem, který chápe slovo: “Digital” a úředníci mi říkají “madam” než se dál hádat s finančním gestapem v ČR, kde na vše mají větu: ale my to máme v systému takto a co říká systém, to je pravda a tu chybu nám můžete 3 roky dokázat zpětně. Můj kamarád ostatně musel vysvětlovat, proč má 3 Porsche a nejezdi Škodovkou. Těším se, až vznikne zákon, že normální dospělý jedinec smí mít Porsche jen 1krát a to bez kol pěkně prosim…, aby s ním neodjel do zahraničí.

Prostě HATE, prosím Ježíšku, vrať mi moje doma…tu zemi, která šla dopředu a ne do prdele…

ZDROJ: Facebook K. Borovanská

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč

Celkem za měsíc: 2 400,00 Kč
Vybráno 6.85%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.