SVEDSKOGOTTEBORG
31.12.2018
Kategorie: Společnost

Podle švédského policejního experta připomíná situace v zemi válečný stav

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Policejní expert ze švédského Stockholmu, Gunnar Appelgren, popisuje Švédsko jako zemi, která je blízko válečnému stavu, kdy jen tento rok bylo v zemi zastřeleno 44 lidí.

Appelgren, který je koordinátorem policejního programu pro konflikty s gangy, říká, že situace ohledně násilí se střelnými zbraněmi připomíná nějakou formu válečného stavu. V souvislosti se střelbou švédská policie od začátku roku do konce listopadu zatkla 299 lidí, oproti pouhým 58 za stejné období minulý rok.

Policie také zabavila 825 zbraní, což je nárůst o 30 procent. Vzrostl i počet zabavených granátů. A ačkoli celkový počet přestřelek poklesl z 324 na 272, počet úmrtí narostl.

Podle policie ve Stockholmu je hlavním problémem násilí gangů. Proto se policie soustředí na sociální práci se členy těchto gangů, především v migranty obydlených předměstích. Tyto snahy jsou podle ní důvodem, proč násilí pokleslo. Nicméně podle Appelgrena je předčasné dělat závěry, což bude možné až po nějakých pěti letech.

Nicméně veškeré řeči o klidném Švédsku už dávno vzaly za své, a v České televizi se nepokoušejí předstírat, že Švédsko je model integrace. Není. Českou republiku by čekal úplně stejný osud, pokud by otevřela své hranice.

Autor: Filip Vávra

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč

Celkem za měsíc: 400,00 Kč
Vybráno 1.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 424 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
politicon.cz
1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.