BRNABICSRBSKO
8.3.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Podle stejného mustru?

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilSrbská premiérka Ana Brnabić včera oznámila, že v její zemi byl v neděli odhalen pokus o státní převrat. Měli jej prý organizovat „funkcionáři vládnoucí strany a vysoké šarže z ministerstva vnitra” ve spolupráci s cizinou.

Její slova vzápětí potvrdil i ministr vnitra Aleksandar Vulin. Do spiknutí, s cílem zkompromitovat, svrhnout a půjde-li to dobře, tak i kriminalizovat presidenta Aleksandra Vučiče, byly prý zapleteny, kromě již zmíněných politiků a plukovníků z vnitra i zločinecké organizace, mafie, některé srbské sdělovací prostředky a část soudního systému.

Mafiánská větev spiknutí, která měla za úkol presidenta fyzicky zlikvidovat odstřelovačskou puškou, byla rozkryta a pozatýkána na sklonku minulého roku. Teď došlo na druhou, sofistikovanější větev. Na tu policejně-politickou. Jejím úkolem bylo zahájit trestní stíhání presidenta a tím jej politicky odrovnat. Posloužit k tomu měly, jak je v posledních letech módou, odposlechy.

Podle ministra vnitra Vulina je ke dnešnímu dni zdokumentováno 1572 případů protizákonného odposlechu hovorů presidenta a jeho rodinných příslušníků. Policejní plukovníci, piklící proti hlavě státu, použili osvědčené finty – prohlásili presidentovy přátele za mafiány a tak získali povolení  k rozsáhlému monitorování jejich hovorů. Vytěžené výsledky pak zasílali  Zvláštnímu oddělení prokuratury pro organizovanou kriminalitu.

Nepřipomíná vám to něco? Bombastické zatýkání, šokující tiskovky o rozsáhlé trestné činnosti, nezákonném úkolování tajných služeb, o miliardách v úplatcích a desítkách kilogramů zlata…. Ano, Šlachta, Ištván a jejich policejní puč. Až po nezdaněné kabelky. A stejně jako v tom našem dokonaném puči, tak je i v srbském pokusu výrazně cítit čertovina zahraničních „služeb”

Srbský prezident Vučič se k věci vyjádřil vcelku jednoznačně: „není pochyb o tom, že se na jeho odposlechu z velké části podílel zahraniční faktor”, i když to „vymysleli především naši lidé”. Koho konkrétně tím „zahraničním faktorem” myslel, to si moudře a opatrně ponechal pro sebe. Ale podle místních zdrojů v zemi působí 55 zahraničních bezpečnostních služeb ze 40 zemí. Ale všichni znalí,  jaksi ve shodě, pošilhávají s podezřením jen po jedné z těch zemi…

A o co šlo? Co mohlo být motivem pro odstranění nepohodlného presidenta? Ale ano, samozřejmě. Kosovo. Podle Vučičova vyjádření (nekonkretizovaný) Západ zvyšuje tlak na Srbsko, aby uznalo nezávislost Kosova. A vzdalo se tak svého historického území. Posledním veřejně známým nátlakem na Srbsko byla zpráva Europarlamentu o Kosovu, schválená jeho zahraničněpolitickým výborem. Ktrýžto dokument Bělehrad letos v únoru odmítl, protože: „vyzývá nepřípustným a nemístným způsobem členské státy EU, aby jednostranně uznaly nezávislost Kosova”.

No a pak je tu ještě jedna velká a mocná země. Která má v Kosovu své specifické zájmy. Materiálně vyjádřené základnou Bond Steel. Prý největší v Evropě… A ta země má ve všech státečcích bývalé Východní Evropy své lidi. Jak v politice, tak i v policii a prokuratuře. Mnoho z nich se v té zemi dokonce přímo školilo, že Pavle Zemane a spol, na další pak její služby něco mají….

Metody a postupy, které se osvědčily, zřejmě v jistých manuálech přetrvávají. A proto se nám ledacos, z podrobností včerejšího srbského pokusu o puč, může jevit jako nepříjemně povědomé.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 556 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
21 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)