facebook23
18.4.2021
Kategorie: Společnost

Podle maďarské vlády chtějí giganti sociálních sítí vládnout našim životům a vnutit nám svoji bublinu vidění světa

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Maďarská vláda varovala před kroky oligarchů technických mamutů směřujících k dominanci nad internetovým veřejným prostorem prostřednictvím svévolného vynucování pravidel komunity, na což pohlíží jako na jakýsi „pseudo-zákonný systém.“

„Pokud nebudeme schopni kontrolovat aktivity technických gigantů, kteří budují pseudo-legální systém, tak budou vládnout nad našimi životy a vnutí nám bublinu svého vidění světa,“ varovala Judit Varga, ministryně spravedlnosti v národně konzervativní vládě ministerského předsedy Viktora Orbána.

VARGAMinistryně Varga rovněž v komentářích pro Institut 21. století zpochybňovala, „že by tato pravidla komunity byla v souladu s principy vlády zákona,“ a vyslovila varování před „kroky k omezování politického obsahu,“ na Facebooku Marka Zuckerberga, kdy se ptá, zda bude tato platforma na své uživatele uplatňovat dvojí standardy, místo aby se všemi zacházeli stejně.

Rovněž si všímala způsobu, jakým titáni sociálních médií ze svých produktů udělali „drogu,“ a teď se snaží, když tak nachytali veřejnost, ovlivňovat veřejné mínění.

Předtím maďarská ministryně spravedlnosti prohlásila, že teď už nastal čas k „boji za naši digitální svobodu,“ proti cenzuře technických společností a slíbila legislativu, která platformám sociálních médií zabrání v zakazování, v cenzuře nebo v potlačování uživatelů a obsahů, které neporušují žádné zákony.

„Dnes může být kdokoliv svévolně odpojen od internetového prostoru bez jakéhokoliv řádného, transparentního a férového řízení nebo bez možnosti nápravy,“ lamentovala spolu se sliby, že: „Ty digitální škody záměrně způsobované našim politickým nebo ideologickým zájmům v Maďarsku nezůstanou bez protiúderu!“

Středoevropskou zemí, která podle toho postupovala, se stal historický partner Maďarska Polsko, což rovněž vedlo národně konzervativní, proti masové migraci a proti multikulturalismu zaměřenou vládu k tomu, aby oznámila, že schválí nový ‚Zákon o svobodě,‘ který uživatele oprávní odvolávat se k určitému nezávislému digitálnímu soudu, pokud si myslí, že jim zcenzurovali zákonné vyjadřování.

K tomuto kroku došlo, když nastalo masové odstraňování tehdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa z platforem téměř všech hlavním společností Silicon Valley těsně před inaugurací jeho demokratického nástupce Joe Bidena, ale polská vláda řekla, že pracuje na řešení cenzury konzervativců na internetu už předtím, když viděla, že techničtí giganti už teď činí kroky proti takovým křesťanským stránkám, které dosáhly hodně velkého počtu příznivců.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 916 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
19 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)