25.6.2014
Kategorie: Kultura a tipy

Podle čeho vybrat matraci?

Sdílejte článek:

MAGDA P. 25|06|2014

Od kvality matrace se odráží kvalita vašeho spánku. Matrace je totiž oporou pro vaše tělo. Pokud nefunguje správně, nemůže si tělo během spánku odpočinout, a tak nenačerpá energii do dalšího dne. Výsledek toho je jediný – vaše únava a podrážděnost. Změnit to můžete jen jediným způsobem – správným výběrem matrace.

 

Matrace a volba rozměrů

V první řadě je potřeba dobře si změřit postel a zjistit rozměry matrace. Asi nejčastěji se setkáte s rozměrem matrace 90×200 cm. Většina výrobců nabízí i další rozměry a někteří dokonce i výrobu matrací na míru pro atypické rozměry postelí nebo kvůli individuálním potřebám zákazníka. Koupit je možné i matraci na dvojlůžko. Zajímat se je dobré o výšku matrace – ta by měla být okolo 20 cm. Při volbě výšky pamatujte na to, aby se vám z postele dobře vstávalo. V poloze v sedě byste měli pohodlně dosáhnout na zem. Výběr matrace podřiďte vaší váze – sledujte nosnost.

 

 

 

Zón by mělo být ideálně 7

Moderní matrace do postele mají zóny. Jejich význam je v tom, že každá zóna přináší optimální oporu pro danou část těla. Ideální jsou matrace se 7 zónami, které v různé intenzitě přinášejí oporu pro šíji, ramena, záda, kyčle, stehna, lýtka a kotníky.

Tuhost a materiál

Pro kvalitu vašeho spánku je extrémně důležitá tuhost matrace. Vybírat je možné matrace měkké, středně tvrdé až tvrdé. Volba je jen na vás. Vyplatí se, pokud si na matraci poležíte alespoň několik minut. Některé obchody nabízejí možnost vyzkoušení si matrace přes noc, této nabídky rozhodně využijte. Co se týče materiálu, zde není možné říci, který je ten nejlepší. Nejvíce populární jsou nyní matrace z líné pěny, která se dokáže přizpůsobit tvaru lidského těla. Vysoký komfort nabízejí i matrace gelové, pružinové či latexové.

TIP – pokud chcete koupit kvalitní matraci za dobrou cenu, neomezujte se jen na výběr v kamenných obchodech. Vybírejte i na internetu můžete narazit i na výhodnou nabídku matrace 1+1 zdarma!

 

(Visited 34 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 2,75 out of 5)
Loading...