brick-wall-3170274_1280
27.11.2020
Kategorie: Kultura a tipy

Podle čeho se volí vhodná technologie sanace zdiva?

Sdílejte článek:

Plísně v domácnosti, odlupující se omítka, vlhký a těžký vzduch i v létě, když větráte. Přesně tohle jsou jasné ukazatele toho, že vás trápí vlhké zdivo. Není nač čekat, situaci byste měli řešit co nejdříve. Život v takovém prostředí totiž není vůbec zdravý, navíc vás provoz vlhkého domu stojí zbytečně moc peněz.

Vlhké zdivo byste měli řešit především kvůli sobě a své rodině. Dlouhodobý pobyt ve vlhkém období, kde se vyskytují plísně a houby, není pro organismus dobré. Mnohonásobně se zvyšuje šance na vznik různých chronických onemocnění nebo alergií. Kromě toho zbytečně plýtváte penězi. Vlhké zdivo je výborným vodičem tepla, takže když v zimě topíte, teplo vám zbytečně utíká ven. Pomoc je přitom jednoduchá: sanace zdiva.

Sanace zdiva se dá provést u rodinného domu, školy i jiných budov

S vlhkostí mají problém mnohé starší budovy, rodinné domy, školy, památky, církevní i jiné stavby. Všude má své řešení, stačí jen zvolit vhodnou metodu.

Dnes existuje vícero technologií sanace. Ta správná se volí podle rozsahu zdiva určeného k sanaci, cenových požadavků i vážnosti situace. Je důležité, jak moc je zdivo vlhké, jaký je jeho stav a složení, jak se dá ke stavební konstrukci přistupovat.

Nejčastěji se mluví o těchto technologiích

Jestliže jste se někdy o sanaci zdiva aspoň trochu zajímali, jistě vám utkvěly v hlavě tyto pojmy:

Podřezání zdiva: V dobách dávno minulých se vybourávaly části zdiva, vkládala se vodotěsná izolace, pak se daná část vyzdívala a doklínovala. To bylo velmi pracné a dnes tuto techniku nahradilo podřezání zdiva řetězovou či lanovou pilou. Ve zdivu se prořízne spára a do té se dá plastová folie. Technika je vhodná pro zdivo betonové, kamenné i cihly bez omezení tloušťky.

Elektroosmóza: Elektroosmóza vysouší zdivo na elektrofyzikálním principu. Potřebujete k ní generátor vlnění, který v objektu vytváří elektromagnetické pole.

Chemická injektáž: Do zdiva se napustí injektážní látka, která vytváří překážku vlhkosti.

Která z nich bude vhodná pro vaše potřeby? Vyplatí se vám více elektroosmóza, či chemická injektáž? Zeptejte se odborníků. Zkuste zadat online poptávku třeba pro firmu Izolace Hróz a počkat, co vám poradí. Hlavně záležitost neodkládejte, žít ve vlhkém prostředí není zdravé.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč

Celkem za měsíc: 18 716,00 Kč
Vybráno 53.47%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 195 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...