FIALAODS
12.8.2021
Kategorie: Politika

Podivná “pravicová” realita Petra Fialy

Sdílejte článek:

DANIEL VÁVRA

V souvislosti s posledním volebním průzkumem, který vypadá, že volby vyhraje ANO a dá dohromady podobnou koalici jako teď, jen bez socanů (třikrát sláva), takové malé zamyšlení. Někteří mí přátelé jsou celí na větvi z předsedy ODS Petra Fialy. Vzdělaný člověk, co napsal knihy o tom jak se to má správně konzervativně a pravicově dělat a když o tom mluví, tak to zní všechno tak krásně. Spása této země!


No a pak je tu realita.

Zbavil se Klause, ale choval si jako cvičenou opici Novotného, protože měl asi pocit, že mu to přinese nějaké body u vexláků, nebo nevím u koho. Tím zavdal vznik Trikolóře, čímž se připravil minimálně o pár procent pro ODS.

Spojil se s TOP09, což je asi tak pravicová a konzervativní strana jako Piráti a ještě jim přenechal kandidátku v Praze. Tím znechutil tak polovinu potenciálních voličů. Kdyby to neudělal, možná bych uvažoval o volbě ODS, takhle ani omylem.

Místo aby se ohrazoval vůči ultralevicovým plánům EU, označí to jako hotovou věc a jako “správný konzervativec” pak ještě řekne něco v duchu, že aspoň musíme nahrabat co nejvíc dotací na ty kraviny. Představuji si Reagana, nebo Thatcherovou, kterak čerpají zásadově dotace z Brusele a budují tím tržní kapitalismus. Asi ne co? Takhle se člověk s vizí a zásadami nechová.

Je mi vcelku jedno, jestli je něco “hotová věc”, pokud je to špatná věc, tak prostě je špatně scvaknout podpatky a zanořit se do prdele toho kdo to vymyslel jen proto, že z něj mám strach.

Všeobecně na mě nepůsobí jako lídr. Je vidět, že drtivou většinu věcí v kampani dělá jen jako panák PR manažerů a říká to co mu řekli, že má říkat. Ze “spontánních” fotek s Pekarovou na kolotočích se mi dělá lehce nevolno. Posmívaný Šlachta je proti němu jak Tom Cruise na autogramiádě a asi tak 100x lepší rétor, taky mu to podle toho roste.

Je jasné, že všichni tak nějak čekají, že bude koalice s Piráty. Mám pocit, že v ODS mají plán, že to nakonec nedopadne, ale už jen to, že se pravicová konzervativní strana dopředu vůči Pirátům se špatně maskovanou rétorikou extrémní levice moc nevymezuje, mě značně irituje.

No a pak tu jsou ty starý fotky s Helmutem, Habsburgem a Panevropská unie Bohmen und Mahren, které předsedal.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 16 033,00 Kč
Vybráno 45.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 779 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,86 out of 5)
Loading...
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)