3831
23.12.2016
Kategorie: Multikulturní soužití

Podezřelý atentátník z Berlína byl právě zastřelen v Itálii (aktualizováno)

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (13 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

REC

Podle agentury Reuters Anis Amri, muž podezřelý ze zabití 12 lidí najetím kamionu na vánoční trh v Berlíně, byl právě údajně zabit v Itálii. Reuters také uvedla, že Amri byl zabit v přestřelce.

Podle italského listu La Repubblica se incident odehrál ve městě Sesto San Giovanni poblíž lombardské metropole Milán. Došlo k němu ve tři ráno. Dva policisté požádali muže o doklady, ten je ale za křiku “Alláhu akbar!” napadl. Amri vytáhl zbraň a začal střílet na policisty. Jednoho z nich trefil do ramene. Policisté ho proto zastřelili.

mistocinu

Místo přestřelky

Italský ministr vnitra na úvod tiskové konference potvrdil, že zastřeleným je Tunisan Anis Amri. Poté poděkoval zasahujícím policistům. „Byl to nejhledanější muž v Evropě. My jsme ho dokázali identifikovat a neutralizovat. Znamená to, že naše bezpečnostní složky pracují skvěle,“ sdělil.

Do Itálie se Amri podle italské policie dostal v pátek v jednu hodinu ráno z Německa vlakem přes Francii. Podle šéfa italského protiteroristického útvaru Alberta Nobiliho vyšetřovatelé malezli v batohu Amriho jízdenku na vlak. Do italského Turína dorazil z Chambéry v jihovýchodní Francii. Pak nasedl na vlak do Milána. Z hlavního milánského nádraží pak vyrazil do Sesto San Giovanni, kde jej po cestě o dvě hodiny později policisté zastřelili při kontrole.

Po upřesnění informací  – terorista nebyl kontrolován při silniční kontrole, ale při podezřelém pohybu v místě incidentu. Při přestřelce s policií Amri použil stejnou zbraň, jakou zastřelil polského řidiče kamionu při útoku v Berlíně. Italská média uvádí, že Amriho zastřelil devětadvacetiletý policista Luca Scatá. U policie je prý nováčkem.

Média v Německu zase informují o tom, že německé úřady v září a říjnu údajně od marocké strany dostaly varování, že Amri chystá útok

Thomas de Maizière, ministr vnitra Německa, na tiskové konferenci poděkoval italským i německým policistům. „Děkuji všem, kteří se účastnili této operace,“ prohlásil. Úspěšné pátrání podle něj není koncem celého vyšetřování. Nyní se musí odkrýt pozadí celého útoku. Německu i nadále hrozí nebezpečí.” 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč

Celkem za měsíc: 2 890,00 Kč
Vybráno 8.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.