babiszemanvirrousky
1.4.2020
Kategorie: Politika

Podceňování protivníka

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dneska budu parafrázovat jistou americkou novinářku, jejíž slova se mi hrozně líbila.  Krásně a jednoduše vysvětlila rozdíl mezi konzervativci a liberály a podle mě je její popis přenositelný i na naši situaci a naší dobu.

Svým způsobem je to vlastně hrozně jednoduché.

 

Pokud diskutujete s kamarádem, známým, nebo někým koho si vážíte, především ho nechytáte za slovo. Není nijak divné, že ho neberete doslova, protože skoro nikdo to doslovně nikdy nemyslí. Každý používá metafory, připodobnění a jiné možnosti lidské řeči. Navíc ne každý je nadán schopností precizní vědecké formulace a i většina vědců má problém se na veřenosti vymáčknout tak, aby to někdo pochopil.

Když vám ale někdo rozumný něco říká, berete to vážně. Je tu člověk, který má co říct, který v životě ušel kus cesty, ledacos zvládl, ledacos pokazil, z chyb se dokázal poučit a znovu postavit na nohy, rozumí své práci, má osobitý pohled na svět. Není třeba mu věřit, není třeba ho brát doslova, ale je velmi vhodné ho brát vážně a snažit se porozumět důvodům, proč říká co říká.

Do těchto kritérií se bez problémů vejde Babiš, Zeman i další veřejní činitelé. Něco dokázali, někam se prodrali, uměli včas odhadnout trendy, stáli ve správnou dobu na správném místě, uměli se vyšvihnout na vrchol společenské či byznysové pyramidy. Nemusím je mít rád, nemusím každé jejich slovo brát jako slovo Boží, ale je zcela na místě je brát vážně ve všem co řeknou. Disponují spoustou schopností a možností, kterými my nedisponujeme.  Když něco říkají, je třeba naslouchat, přemýšlet i dávat bacha.

Většina pražské kavárny i kupříkladu náš Scallop to dělají přesně obráceně. Oni své politické soupeře vážně neberou. Považují je za póvl či odpad, který je na svém místě vlastně jen nedopatřením. Pro ně je Babiš, Zeman a další jen potvrzením rčení, že když se štěstí unaví, i na vola sedne. Stejně posuzují Trumpa, Putina i další. Podle nich se na vrchol nedostali díky svým schopnostem či všehoschopnostem, ale jen kolosální náhodou. Jak by řekl Targus, mleli hovna a náhodou jim to vyšlo. A když se to ukáže neudržitelným, tak se udrželi kvůli Fake news a díky hlouposti lidí, co je volili. Mimochodem… tohle neplatí ani o Kimech v KLDR. I oni tam umějí něco, co nám uniká, jinak by se ani tam neudrželi.

PAL ale každé Babišovo či Zemanovo, či Trumpovo, či Putinovo slovo berou zcela fundamentalisticky. Hnidopišsky doslovně. Všimněte si, jak dokonale toto ztělesňuje náš Scallop. Nikdy nás nebral vážně, jsme pro něj jen nerozumná masa vidláků, ale zato je schopen dělat totéž co web Demagog či analytik Vrábel – rajtovat na doslovném znění a vítězoslavně argumentovat, že ten či onen toto přesně a doslovně řekl. Scallop je tady asi jediný, kdo přetiskuje naše staré diskuse či články a dokazuje naše omyly a lži tím, že se neplní doslovné znění toho co si tu píšeme.

Nejde vůbec o hodnoty, které PAL ztělesňuje. Dokonce nejde ani o ty Evropské hodnoty či Člověky v tísni. Jsem dalek tvrdit, že pražská kavárna je jedna masa lidí, ze které nevzešlo nikdy nic dobrého. To prostě a jednoduše není pravda. Stejně i ten Šimon Pánek občas někomu ve světě pomůže. Kromě toho otevřené hranice v Evropě nebo jednotná pravidla nejsou v principu nic špatného. Problém je v tom, že se Eurohujeři, chvilkaři a podporovatelé Drahoše dostali do situace, kdy své protivníky podceňují, neberou je vážně a pak se strašně diví.

Všimněte si, že na naší politické scéně není zase tak moc kašpárků, které bychom my tady u nás podceňovali a nebrali je vážně. Napadá mě profesor Fiala… toho já osobně nějak vážně brát neumím. Před měsícem bych do kategorie kašpárků zařadil i Hamáčka, ale teď už ho vážně beru. Ve všem co dělá. A vůbec si nemyslím, že všechno dělá dobře a že pracuje výhradně altruisticky pro veřejné blaho. Mám dost důvodů být ve střehu, ale rozhodně ho beru vážně. Ten chlap v poslední době dokazuje, že má dosti nebezpečné schopnosti.

V politice je hodně lidí se kterými bytostně nesouhlasím, ale i takový Kalousek či Benda se dokázali v křesle udržet, uměli včas pochopit situaci, uměli se zorientovat a nějak uniknout hrobníkovi z lopaty. Je třeba je brát vážně. Nemusí se mi to líbit, ale umějí, vědí a mají určité dovednosti, které je stále drží na místě.

Pokud nebudeme brát své soupeře vážně, prohrajeme. Tak jako prohrává PAL. Prohrávají na každém kroku jednoduše díky podceňování svých protivníků. Podceňují Babiše, podceňují Zemana, podceňovali Trumpa, podceňují voliče. Všichni jsou pro ně jen hloupá skupina, která má jen štístko a reaguje na fake news. Ne, není to štístko Drahošovi neprohrály prezidenta řetězové maily. Prostě protivníci jsou schopní až všeho schopní, jsou organizovaní, nadáni inteligencí i intuicí, jsou pracovití a tvrdí. Proto vyhrávají a PAL prohrává.

Proto také PAL prohraje i teď, až koroňáček skončí. A já si vůbec nejsem jistý, jestli se mi ten nový svět bude líbit. Nejspíš nebude.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 721,00 Kč
Vybráno 36.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 211 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 3,82 out of 5)
Loading...
loading...
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.