novakova-678x381
7.4.2019
Kategorie: Humor

Pod Novákovou se kýve židle. Babiš zvažuje, zda vyjde levněji vyměnit židli, nebo ministryni

Loading...
Sdílejte článek:

STRACH.CZ

Na ministerstvu průmyslu a obchodu bylo veselo. Pan Chung-I Wang pozorně poslouchal projev paní ministryně Novákové o jejích plánech dostat Českou republiku na špici světového kosmického výzkumu a o novém Apple Storu na Křivoklátu. Pan Wang byl, stejně jako ostatní hosté, pozván na setkání zahraničních diplomatů se zástupci českého ministerstva průmyslu a stejně jako oni se dobře bavil. Utíral si slzy smíchu a plácal se do kolen. Když tu mu najednou někdo zaklepal na rameno.

„Vy jste z toho Tchaj-wanu?“
„Ano, jsem tchajwanský velvyslanec.“
„Budete muset odejít.“
„To je omyl. Mě sem pozvala paní ministryně.“
„Ta si to právě rozmyslela. Tak padej.“
„Můžu vám ukázat můj diplomatický pas.“
„A já ti můžu ukázat, kde máme dveře.“
„Jste stejní jako Čankajškovi vojáci. Ti měli ještě kulomety.“
„I to se dá zařídit.“
„Ale…“
„Drž hubu a usmívej se. Čínský velvyslanec se dívá.“

Tento rozhovor slyšelo několik diplomatů a ti potvrdili jeho autenticitu. Před ním se pak odehrál ještě jeden dialog, pouze mezi čtyřma očima:

„Paní ministryně.“
„Moment, prosím, pane čínský velvyslanče.“
„Okamžitě!“
„Už běžím. Co se děje?“
„Co to má znamenat? Jak to, že je zde zástupce Tchaj-wanu?“
„To je pan Wang. Vždycky tady chodí.“
„Už tady nebude chodit. Zařiďte to hned.“
„Ale Tchaj-wan u nás hodně investuje. Víc, než Čína.“
„Vy se opovažujete mi odporovat? Toto je přímý telefon na českého prezidenta a toto je přímý telefon na čínského prezidenta. Oba pochopitelně Huawei. A já jim teď zavolám, že se dubnová návštěva Zemana v Číně ruší a řeknu jim, kdo za to může. Máte poslední hodinu ve funkci.“
„To je vydírání.“
„To je politika jednotné Číny!“

Konflikt se neobešel bez pozornosti ostatních diplomatů. Pan Wang, personálem potupně vlečen ke dveřím, si vysloužil výkřiky obdivu i kopanec od čínského velvyslance. Situace využili vyslanci arabských států a nečekaně se vrhli na skupinku diplomatů z Izraele. Japonci se pustili do Číňanů a Pákistánci do indické výpravy. Jedna část ruských diplomatů obsadila kuchyň s tím, že Ruská federace potřebuje přístup k vodovodu, zatímco druhá část Rusů vytláčela ukrajinské vyslance od společného stolu až k oknům. Do tohoto zmatku česká ministryně líčila Českou republiku jako bezpečné místo pro investice. Po skončení akce se všem omluvila, že situace lituje, ale nakonec je ráda, že zabránila diplomatické roztržce.

Celý incident měl před veřejností zůstat utajen, což se opravdu na několik vteřin povedlo. Jako první vystoupil s požadavkem na odvolání právě čínský velvyslanec Čang Ťien-min. Ve své žádosti uvedl, že velice trpěl a že prakticky došlo k ohrožení bezpečnosti Čínské lidové republiky. Na tuto žádost odpověděl přímo prezident Miloš Zeman prohlášením, že Česká republika je suverénní stát a bez výhrad se podvoluje požadavkům čínského velvyslanectví. Paní ministryně bude odvolána do příštího úplňku. Jako kompenzaci za Tchaj-wan nabídl Moravskoslezský kraj. K požadavku čínského velvyslance se přidali zástupci opozičních stran, čímž překvapili především sami sebe.

Exministr Daniel Herman a jeho kamarád dalajláma naopak vyzvali ministra zahraničí, aby čínského velvyslance vyhostil. Ten se nejprve poradil s ministrem obrany, kolik má Česká republika k dispozici vojáků a poté usoudil, že vyhoštění není na pořadu dne. A svou troškou do mlýna přispěli i Piráti historkou primátora Hřiba, podle kterého požadovali zástupci Číny vyhodit tchajwanského diplomata už na silvestrovském večírku. Tehdy ještě pod záminkou, že je se svými 150 centimetry příliš vysoký a čínský velvyslanec nevidí dobře na ohňostroj.

V současné době se pod ministryní Novákovou kýve židle. Předváděla ji premiérovi Babišovi, ale ten ji odmítl podržet a dal od ní ruce pryč. A novou židli ji odmítl koupit, jsou příliš drahé. „Kdyby si ministři pořizovali více židlí, mohly být levnější,“ posteskla si tehdy Nováková v bilančním rozhovoru na serveru Sputnik.

ZDROJ: strach.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč


Celkem za měsíc: 11 847,60 Kč
Vybráno 33.84%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 185 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.