novakova-678x381
7.4.2019
Kategorie: Humor

Pod Novákovou se kýve židle. Babiš zvažuje, zda vyjde levněji vyměnit židli, nebo ministryni

Sdílejte článek:

STRACH.CZ

Na ministerstvu průmyslu a obchodu bylo veselo. Pan Chung-I Wang pozorně poslouchal projev paní ministryně Novákové o jejích plánech dostat Českou republiku na špici světového kosmického výzkumu a o novém Apple Storu na Křivoklátu. Pan Wang byl, stejně jako ostatní hosté, pozván na setkání zahraničních diplomatů se zástupci českého ministerstva průmyslu a stejně jako oni se dobře bavil. Utíral si slzy smíchu a plácal se do kolen. Když tu mu najednou někdo zaklepal na rameno.

„Vy jste z toho Tchaj-wanu?“
„Ano, jsem tchajwanský velvyslanec.“
„Budete muset odejít.“
„To je omyl. Mě sem pozvala paní ministryně.“
„Ta si to právě rozmyslela. Tak padej.“
„Můžu vám ukázat můj diplomatický pas.“
„A já ti můžu ukázat, kde máme dveře.“
„Jste stejní jako Čankajškovi vojáci. Ti měli ještě kulomety.“
„I to se dá zařídit.“
„Ale…“
„Drž hubu a usmívej se. Čínský velvyslanec se dívá.“

Tento rozhovor slyšelo několik diplomatů a ti potvrdili jeho autenticitu. Před ním se pak odehrál ještě jeden dialog, pouze mezi čtyřma očima:

„Paní ministryně.“
„Moment, prosím, pane čínský velvyslanče.“
„Okamžitě!“
„Už běžím. Co se děje?“
„Co to má znamenat? Jak to, že je zde zástupce Tchaj-wanu?“
„To je pan Wang. Vždycky tady chodí.“
„Už tady nebude chodit. Zařiďte to hned.“
„Ale Tchaj-wan u nás hodně investuje. Víc, než Čína.“
„Vy se opovažujete mi odporovat? Toto je přímý telefon na českého prezidenta a toto je přímý telefon na čínského prezidenta. Oba pochopitelně Huawei. A já jim teď zavolám, že se dubnová návštěva Zemana v Číně ruší a řeknu jim, kdo za to může. Máte poslední hodinu ve funkci.“
„To je vydírání.“
„To je politika jednotné Číny!“

Konflikt se neobešel bez pozornosti ostatních diplomatů. Pan Wang, personálem potupně vlečen ke dveřím, si vysloužil výkřiky obdivu i kopanec od čínského velvyslance. Situace využili vyslanci arabských států a nečekaně se vrhli na skupinku diplomatů z Izraele. Japonci se pustili do Číňanů a Pákistánci do indické výpravy. Jedna část ruských diplomatů obsadila kuchyň s tím, že Ruská federace potřebuje přístup k vodovodu, zatímco druhá část Rusů vytláčela ukrajinské vyslance od společného stolu až k oknům. Do tohoto zmatku česká ministryně líčila Českou republiku jako bezpečné místo pro investice. Po skončení akce se všem omluvila, že situace lituje, ale nakonec je ráda, že zabránila diplomatické roztržce.

Celý incident měl před veřejností zůstat utajen, což se opravdu na několik vteřin povedlo. Jako první vystoupil s požadavkem na odvolání právě čínský velvyslanec Čang Ťien-min. Ve své žádosti uvedl, že velice trpěl a že prakticky došlo k ohrožení bezpečnosti Čínské lidové republiky. Na tuto žádost odpověděl přímo prezident Miloš Zeman prohlášením, že Česká republika je suverénní stát a bez výhrad se podvoluje požadavkům čínského velvyslanectví. Paní ministryně bude odvolána do příštího úplňku. Jako kompenzaci za Tchaj-wan nabídl Moravskoslezský kraj. K požadavku čínského velvyslance se přidali zástupci opozičních stran, čímž překvapili především sami sebe.

Exministr Daniel Herman a jeho kamarád dalajláma naopak vyzvali ministra zahraničí, aby čínského velvyslance vyhostil. Ten se nejprve poradil s ministrem obrany, kolik má Česká republika k dispozici vojáků a poté usoudil, že vyhoštění není na pořadu dne. A svou troškou do mlýna přispěli i Piráti historkou primátora Hřiba, podle kterého požadovali zástupci Číny vyhodit tchajwanského diplomata už na silvestrovském večírku. Tehdy ještě pod záminkou, že je se svými 150 centimetry příliš vysoký a čínský velvyslanec nevidí dobře na ohňostroj.

V současné době se pod ministryní Novákovou kýve židle. Předváděla ji premiérovi Babišovi, ale ten ji odmítl podržet a dal od ní ruce pryč. A novou židli ji odmítl koupit, jsou příliš drahé. „Kdyby si ministři pořizovali více židlí, mohly být levnější,“ posteskla si tehdy Nováková v bilančním rozhovoru na serveru Sputnik.

ZDROJ: strach.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč

Celkem za měsíc: 17 966,00 Kč
Vybráno 51.33%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 252 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
1 komentář