novakova-678x381
7.4.2019
Kategorie: Humor

Pod Novákovou se kýve židle. Babiš zvažuje, zda vyjde levněji vyměnit židli, nebo ministryni

Sdílejte článek:

STRACH.CZ

Na ministerstvu průmyslu a obchodu bylo veselo. Pan Chung-I Wang pozorně poslouchal projev paní ministryně Novákové o jejích plánech dostat Českou republiku na špici světového kosmického výzkumu a o novém Apple Storu na Křivoklátu. Pan Wang byl, stejně jako ostatní hosté, pozván na setkání zahraničních diplomatů se zástupci českého ministerstva průmyslu a stejně jako oni se dobře bavil. Utíral si slzy smíchu a plácal se do kolen. Když tu mu najednou někdo zaklepal na rameno.

„Vy jste z toho Tchaj-wanu?“
„Ano, jsem tchajwanský velvyslanec.“
„Budete muset odejít.“
„To je omyl. Mě sem pozvala paní ministryně.“
„Ta si to právě rozmyslela. Tak padej.“
„Můžu vám ukázat můj diplomatický pas.“
„A já ti můžu ukázat, kde máme dveře.“
„Jste stejní jako Čankajškovi vojáci. Ti měli ještě kulomety.“
„I to se dá zařídit.“
„Ale…“
„Drž hubu a usmívej se. Čínský velvyslanec se dívá.“

Tento rozhovor slyšelo několik diplomatů a ti potvrdili jeho autenticitu. Před ním se pak odehrál ještě jeden dialog, pouze mezi čtyřma očima:

„Paní ministryně.“
„Moment, prosím, pane čínský velvyslanče.“
„Okamžitě!“
„Už běžím. Co se děje?“
„Co to má znamenat? Jak to, že je zde zástupce Tchaj-wanu?“
„To je pan Wang. Vždycky tady chodí.“
„Už tady nebude chodit. Zařiďte to hned.“
„Ale Tchaj-wan u nás hodně investuje. Víc, než Čína.“
„Vy se opovažujete mi odporovat? Toto je přímý telefon na českého prezidenta a toto je přímý telefon na čínského prezidenta. Oba pochopitelně Huawei. A já jim teď zavolám, že se dubnová návštěva Zemana v Číně ruší a řeknu jim, kdo za to může. Máte poslední hodinu ve funkci.“
„To je vydírání.“
„To je politika jednotné Číny!“

Konflikt se neobešel bez pozornosti ostatních diplomatů. Pan Wang, personálem potupně vlečen ke dveřím, si vysloužil výkřiky obdivu i kopanec od čínského velvyslance. Situace využili vyslanci arabských států a nečekaně se vrhli na skupinku diplomatů z Izraele. Japonci se pustili do Číňanů a Pákistánci do indické výpravy. Jedna část ruských diplomatů obsadila kuchyň s tím, že Ruská federace potřebuje přístup k vodovodu, zatímco druhá část Rusů vytláčela ukrajinské vyslance od společného stolu až k oknům. Do tohoto zmatku česká ministryně líčila Českou republiku jako bezpečné místo pro investice. Po skončení akce se všem omluvila, že situace lituje, ale nakonec je ráda, že zabránila diplomatické roztržce.

Celý incident měl před veřejností zůstat utajen, což se opravdu na několik vteřin povedlo. Jako první vystoupil s požadavkem na odvolání právě čínský velvyslanec Čang Ťien-min. Ve své žádosti uvedl, že velice trpěl a že prakticky došlo k ohrožení bezpečnosti Čínské lidové republiky. Na tuto žádost odpověděl přímo prezident Miloš Zeman prohlášením, že Česká republika je suverénní stát a bez výhrad se podvoluje požadavkům čínského velvyslanectví. Paní ministryně bude odvolána do příštího úplňku. Jako kompenzaci za Tchaj-wan nabídl Moravskoslezský kraj. K požadavku čínského velvyslance se přidali zástupci opozičních stran, čímž překvapili především sami sebe.

Exministr Daniel Herman a jeho kamarád dalajláma naopak vyzvali ministra zahraničí, aby čínského velvyslance vyhostil. Ten se nejprve poradil s ministrem obrany, kolik má Česká republika k dispozici vojáků a poté usoudil, že vyhoštění není na pořadu dne. A svou troškou do mlýna přispěli i Piráti historkou primátora Hřiba, podle kterého požadovali zástupci Číny vyhodit tchajwanského diplomata už na silvestrovském večírku. Tehdy ještě pod záminkou, že je se svými 150 centimetry příliš vysoký a čínský velvyslanec nevidí dobře na ohňostroj.

V současné době se pod ministryní Novákovou kýve židle. Předváděla ji premiérovi Babišovi, ale ten ji odmítl podržet a dal od ní ruce pryč. A novou židli ji odmítl koupit, jsou příliš drahé. „Kdyby si ministři pořizovali více židlí, mohly být levnější,“ posteskla si tehdy Nováková v bilančním rozhovoru na serveru Sputnik.

ZDROJ: strach.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2019: *****

Ladislav Matoušek 100,- Kč, Miroslav Hlousek 100,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Roman Vašíček 2000,- Kč, Pavel Šubrt 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Helena Novotná 400,- Kč, Jiří Dobruský 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiřina Gyárfásová 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Bohumil Loucký 1000,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Marie Kouklíková 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ludmila Karská 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Milan Tahovský 1001,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. František Žmolil 1000,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Petra Rohlíčková 400,- Kč, Pavel Šána 200,- Kč, Nezn. dárce 220,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Mužík 2000,- Kč, Jana Pejosová 500,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Petr Šantrůček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 19 254,00 Kč
Vybráno 55.01%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 024 times, 3 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (10 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
1 komentář

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.