vakcinaastrazeneca
24.3.2021
Kategorie: Společnost

Pod hvězdou AstryZenecy

Sdílejte článek:

ALEXANDER TOMSKÝ

Anglická média informují, že šéfka Komise Ursula von der Leyen dokonce pohrozila, „že v nouzové situaci (článek 122) může „duševní práva i patenty pominout a firmu převzít”. Kdo sledoval surrealistické dění a fantastické výpovědi okolo nešťastné vakcíny, jistě ho její výrok nepřekvapí. Podle smlouvy AstryZenecy s Bruselem prý patří „dvě fabriky Zenecy na území Británie pod kuratelu Unie”.

Od začátku roku, když se ukázalo, že má v očkování Spojené království tří měsíční předstih vyhlásila Komise, „Evropskou zdravotnickou unii”, ale místo akčního jednání se držela principu předběžné opatrnosti, čekala na schválení a vymýšlela stejná pravidla pro všechny. Evropští politici se jako malé uražené děti vyjadřovali o vakcíně uznanou nejvyšší lékařskou autoritou v Evropě (EMU) negativně, v podstatě ji pomlouvali. Prezident Macron ji nazval „kvázi-neefektivní”, němečtí úředníci ministerstva na tiskové konferenci prohlásili, že starším lidem nepomáhá, kancléřka (66) na to řekla, že by si ji píchnout nedala, hodí se prý pouze pod věkovou hranici 65 let. Čtvrtina zdravotníků v Německu ji odmítla. Objevily se zprávy, že vakcína může způsobovat sraženiny krve a přestože EMU odmítla riziko jako naprosto zanedbatelné, 13 států ji zakázalo. Politici si zřejmě neuvědomili, že svým chováním poškozují důvěru v očkování vůbec. A ve skladech se nachází více než milion nepoužitých vakcín, Itálie dokonce export nepoužité AstryZenecy do Austrálie zarazila. Jak si vysvětlit konflikt Komise s Británií? Připomíná starý židovský vtip, „Ta hospoda nestojí za nic, špatně tam vaří, dlouho se čeká a ty malé porce, no hrůza”.

Do dnešního dne se EU podařilo naočkovat pouze 12 procent obyvatel, opatření se zpřísňují, nákaza stoupá nebo stagnuje. Ve Spojeném království jen za minulou sobotu naočkovali 844 284 osob a více než polovina obyvatel už má první vakcínu za sebou. Počet nově nakažených klesl na zanedbatelné denní minimum (včera 5 000) a lidé se hlasitě domáhají ukončení karantény.

Pandemie Covidu-19 vyjevila, jakou strašlivou krizi může způsobit centrální moc a jednání nadnárodní byrokratické vlády. Genialita evropské civilizace spočívala v konkurenci mnoha států. Pamatuji dávné spory o vstup do Evropské Unie s nadšenci, kteří tvrdili, že je daleko lepší, budou-li republiku řídit schopní úředníci z Bruselu než naše otřesné vlády. Češi si vládnout neumí. Na potupné tvrzení nelze odpovědět, jedno je ale jisté, lokální chyby národního státu páchají lokální škody a politiky je možné ve volbách potrestat. Evropská komise smrtelně poškodila celou západní Evropu, dnes zuří a chová se nepříčetně.

Výjimečná situace vyžaduje výjimečně rychlé a nebyrokratické jednání, jakého úřední moloch 27 států není schopen z principu. Má totiž jediné poslání, vymýšlet pravidla integrace.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč, Anonym 673,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Suchý 500,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Karel Jeřábek 163,- Kč

Celkem za měsíc: 15 364,00 Kč
Vybráno 43.89%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 995 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...
politicon.cz
11 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)