Beze jména
8.7.2018
Kategorie: Politika

Poche – pijavice z ČSSD

Sdílejte článek:

NS

V posledních dnech o něm všichni mluví, ale nikdo neví, co je vlastně zač. Miroslav Poche, který má být ministrem zahraničí, je podle ČSSD vhodným kandidátem, protože „hovoří několika jazyky“. Po Sobotkovi je to určitě pokrok, jinak bychom se ale nejspíš měli začít bát.

Začneme zlehka, od toho nejmírnějšího. Miroslav Poche PRACOVAL PRO MILIARDÁŘE ZDEŇKA BAKALU, který z miliard vyvedených z OKD financoval (kromě štědrých příspěvků na kampaně ODS a TOP 09) časopis Respekt nebo Knihovnu Václava Havla. Je také známé, že ostravským horníkům slíbil, že si budou moci odkoupit své nájemní byty z majetku OKD, ovšem místo toho bytový fond z firmy vyvedl a i s nájemníky prodal britské společnosti Round Hill Capital.

Způsob, jakým se OKD dostalo do majetku Zdeňka Bakaly je vyšetřován soudy (kde byl vyslýchán i bývalý premiér Bohuslav Sobotka), celou kauzu zkoumá i sněmovní vyšetřovací komise a prezident Miloš Zeman Bakalu opakovaně nazval „druhým Viktorem Koženým“, „lidskou hyenou“ a „gaunerem“.

Další Bakalovou „hračkou“, kterou platí z peněz vyvedených z Ostravy, jsou cyklistické týmy. Bakala financoval mezinárodní tým Quick Step Floors a také společnost D-Continental Team, kterou spravoval přes rodinný svěřenecký fond.

Poche v Bakalově firmě fungoval jako člen dozorčí rady od roku 2012 až do roku 2017, kdy byla z obchodního rejstříku vymazána. Poche k tomu tvrdí, že Bakalu za těch pět let nikdy neviděl, ale pochválil ho, že se podporou českého cyklistického týmu předvedl jako dobrosrdečný mecenáš. „Tím, že činnost cyklistického týmu financoval, vracel peníze do České republiky,“ řekl Poche serveru Seznam.

Může být hůř? Ano, může …

Není to jediný kostlivec v šatníku tohoto pána. Poche vzešel z klientielistického prostředí pražské komunální politiky, a rozhodně v tomto zapáchajícím rybníce nebyl nějakou „čudlou“, ale jedním z nejvyžranějších sumců.

Komentátor serveru Info.cz Petr Holec o něm dokonce napsal, že v roce 2014 byl ČSSD do Evropského parlamentu víceméně uklizen, protože jeho pověst v Praze už byla tak hrůzná, že ohrožovala celou stranu.

Miroslav Poche vystudoval obor „Evropská agrární diplomacie“ na České zemědělské univerzitě (ano, něco takového se dnes opravdu studuje) a politologii a mezinárodní vztahy na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy.

Od roku 2002 až do roku 2014 byl členem pražského zastupitelstva, tedy i v nejdivočejších časech koalice ODS- ČSSD za primátora Béma. Jak dnes přiznává třeba i server IDNES.cz, získal si za tu dobu pověst „šíbra“.

„Spolu s Petrem Hulinským a KARLEM BŘEZINOU Poche dlouho tvořil pražskou svatou trojici ČSSD, jež psala politicko-podnikatelské noty Prahy,“ vzpomíná komentátor Holec. Poche prý patřil k nejvýkonnějším „sběračům“ funkcí a peněz, navíc podle něj v roce 2010 sám přiznal, že peníze z firem přes nejrůznější fiktivní dárce posílá na „KRMENÍ BESTIE“, jak se (jak víme už z odposlechů Davida Ratha) přezdívalo v ČSSD stranické pokladně.

Při vysvětlování kauzy se ČSSD chtěný nastávající šéf diplomacie blýskl opravdu mimořádnými vyjadřovacími schopnostmi:

„To je jednoduchý, protože já to prostě… když to napíšete anonymně, tak budu mnohem radši… nebo rozumíte… já jsem ten dar rozepsal na nějakých deset členů tak, aby se z toho nemusela platit daň. Protože když dám dvě stě tisíc straně, tak ta z toho zaplatí patnáct procent daň. Kdežto když to rozepíšu mezi deset svých členů na obvodě a oni zaplatí padesát tisíc jako členský příspěvek, tak se z toho daň neplatí,“ vysvětloval tehdy novinářům z webu IHNED.cz, poté co jim nechtěně prozradil, že statisíce ze svých příjmů posílá do stranické pokladny ČSSD.

Bude to veselé, až toto předvede ostatním ministrům zahraničí…

Ale pokračujme v Pocheho kariéře. V roce 2010 se mu po dvou neúspěšných pokusech podařilo dostat do zastupitelstva Prahy 3 (v Praze patří toto „zdvojování“ funkcí na obvodě a „velkém magistrátě“ k běžným zvyklostem), na které není tak vidět.

Deset milionů pro pijavice…

Třetí obvod byl navíc známý jako „divoký Žižkov“. Média psala, že právě tento obvod je Pocheho „revírem“. Tam měl pod palcem veškeré investice a rozpočet. Na celopražském magistrátě dělal paralelně předsedu klubu zastupitelů ČSSD.

„Je znám svým žižkovským slovníkem a řečí těla prodavače ojetin,“ vzpomínal na jeho tehdejší léta komentátor Holec (tato slova z jeho komentáře později zmizela).

Podle médií si komunální léta Poche „zpříjemňoval“ množstvím funkcí v městských podnicích: „Předseda představenstva Pražské energetiky Holding a.s., předseda dozorčí rady Pražských služeb, a.s., místopředseda představenstva Správy zbytkového majetku MČ Praha 3 a.s. či člen představenstva Investiční a rozvojové Praha 3 a.s.“.

Podle obvykle dobře informovaného ekonomického novináře Miroslava Motejlka si jenom z Pražské energetiky a jenom z průběžných „tantiém“ přišel na přibližně DESET MILIONŮ. Na jednorázových odměnách mu pak přitékaly další miliony. A to byla jenom jedna z firem, ve které seděl. Motejlek jej za to neváhal nazvat „PIJAVICÍ Z ČSSD“.

Po všech těchto skandálech se v roce 2014 Pochemu podařilo „uprchnout“ do Bruselu, když jej Sobotkovo vedení dosadilo na vysoké místo kandidátky a nakonec mandát v Evropském parlamentu získal, i když voliči dali najevo, co si o něm myslí, a získal mnohem méně preferenčních „kroužků“ než kandidáti pod ním.

Bereme velké dotace, tak udělejme humanitární gesto a přijměme uprchlíky

V Bruselu pan Poche rychle načichl tamními názory a neváhal se s nimi veřejně chlubit. Například v roce 2015, když do Evropy proudily miliony běženců, napsal článek nazvaný „NEOTÁČEJME SE K UPRCHLÍKŮM ZÁDY“. V něm vyzýval Českou republiku, aby dodržovala princip evropské solidarity a nevyhýbala se přijímání běženců. Také psal, že pokud přijmeme 525 „zoufalých“ imigrantů, bude to „symbolické humanitární gesto“.

„Česká republika je velkým příjemcem dotací z EU, za evropské peníze stavíme dálnice a silnice, školy a školky, vybavujeme nemocnice, provádíme rekvalifikace nezaměstnaných a mnoho a mnoho dalšího přínosného pro naši zemi. Ale logika, solidarita i základní slušnost mně říká, že nelze ruku natahovat. Proto se osobně přikláním k tomu imigranty v České republice přijmout a poskytnout jim prostor pro nový život,“ napsal tehdy Poche. Teď tvrdí, že „moje vnímání migrace se v průběhu let vyvíjelo“.

V prezidentských volbách Poche, nyní už jako seriózní bruselský europoslanec, podporoval Jiřího Drahoše. Za sebe i za pražské sociální demokraty před prezidentskou volbou řekl, že podporují kandidáta, který „nerozděluje společnost, nerozdmýchává nenávist a ctí Ústavu a zákony“. A pro hloupější dodal, že TAKOVÝM KANDIDÁTEM JE PRO NĚJ JIŘÍ DRAHOŠ.

Komentátor Holec si ale myslí, že pokud se Poche stane ministrem čehokoliv, jeho SKANDÁLNÍ MINULOST jednou doběhne celou ČSSD. Tuší to prý i Jan Hamáček s Jiřím Zimolou. „Udělat z Pocheho s jeho minulostí ministra, je jako rozsvítit si doma při náletu. Něco špatného vás určitě nemine,“ napsal komentátor Holec.

A proč vlastně vedení ČSSD na Pochem tolik lpí? Novináři se shodují, že hlavním důvodem je fakt, že pražská ČSSD, kterou Poche po léta ze zákulisí ovládá, dodala na sjezdu při volbách předsedy KLÍČOVÉ HLASY JANU HAMÁČKOVI.

A teď za to chce svou odměnu.

ZDROJ

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 136 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...