green-new-deal
18.7.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Po zelené do kriminálu

Loading...
Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL 

vylicilNově zvolená šéfka evropské komise, Uršula von der Leyenová, se přihlásila k hlavnímu evropskému proudu. Tak zvaný boj s klimatickými změnami považuje za jednu z rozhodujících priorit svého mandátu.  V kandidátské řeči před europoslanci to řekla přímo, natvrdo a nedvojsmyslně: “Chci, aby byla Evropa prvním klimaticky neutrálním kontinentem”. 

Hodlá toho dosáhnout snížením emisí tak zvaných skleníkových plynů k nule do roku 2050. A myslí to vážně. Svůj plán chce přijmout jako závazný evropský zákon hned v prvních 100 dnech svého úřadování. Protože: „Evropa by se měla stát globálním lídrem environmentální politiky a ke stejným závazkům přesvědčit i další světové mocnosti.” Tak narýsovala naši budoucnost von der Leyenová.

Co nás čeká? O detailech jejího plánu toho zatím moc nevíme. Ale můžeme si vypomoci analogií zpoza oceánu. Ona totiž Amerika, myšleno USA, a Evropa jsou dvě spojité nádoby. Jakákoli hloupost, kterou pokrokáři v USA vymyslí, se dříve či později tlačí do Evropy. Včetně environmentálního šílenství. Proto se podívejme na jedem nedávno odtajněný a publikovaný plán „na záchranu klimatu”. Na New Green Deal amerických demokratů.

Jeho tváří je mladá, jurodivá demokratická senátorka Ocasio-Cortez. Jí předložený plán na „opravu amerického způsobu života”, jak to sama označuje, si můžete přečíst třeba zde. Je psán pateticky, vznešenými slovy. Ale pokusme si ho přeložit do normální češtiny běžného člověka. Tak třeba:

  • „Modernizace každé rezidenční a průmyslové budovy pro nejmodernější energetickou účinnost, pohodlí a bezpečnost” můžeme chápat, jako plán postupné likvidace vlastnického bydlení v USA. Protože náklady (časem pokrokovými zákony nekompromisně vyžadované), na přestavbu každého domu na pasivní, budou nad finanční možnosti jakéhokoli vlastníka ze střední a nižší třídy. Nemáš na pasivitu třídy xxy? Tak prodej pod cenou a šup do nájmu. Do králíkárny, jak jsme říkali kdysi….
  • „Instalace „národní, energetické inteligentní sítě. ” Znamená vše na elektřinu. S inteligentní sítí, která dokáže vypnout a odpojit konkrétního uživatele. Tedy – zlobils? Měl jsi blbé řeči? Nesvítíš a netopíš. Pro dnešek. A bude-li se to opakovat, pak máš ty a tvá rodina energetický ban na měsíc…
  • „Eliminace emisí skleníkových plynů z výrobního, zemědělského a jiného průmyslu, jakož i z americké dopravní a infrastrukturní sítě”.  Tedy opět, vše na elektřinu. Ovšem jen tu čistou, rozhodně ne z uhlí, plynu či jádra. Takže očekávejme energetický hlad, časem přechod na příděly, propad výroby a následně i spotřeby. V zemědělství pak zeleným revolucionářům nejde jen o čmoudící traktory, jak by si někdo myslel. Ocassiové a spol usilují o víc. O postupný zákaz masa. Neb krávy, vepři a ovce prdí, a to ten strašlivý metan, další skleníkový plyn. Proto je veganství jediným myslitelným řešením záchrany Země.  No a ta poslední zmínka o dopravě pak, jak jistě všichni tušíte, znamená konec individuální dopravy. S bonusem zákazu létání k tomu. Jako kdysi, za feudalismu. Žádné svévolné hemžení, žádný přesun od obce k obci jen tak, bez povolení vrchnosti. Přehled bude…

A pro toho, kdo by stéle ještě váhal, kdo by si stále nebyl jistý, že tu vidíme pokus o novou revoluční diktaturu, tak ještě odstaveček: Green New Deal bude „….zmírňovat hluboce zakořeněné rasové, regionální a genderově podmíněné nerovnosti v příjmech a bohatství, zajištěním toho, aby federální a jiné investice byly spravedlivě rozděleny do historicky zbídačených, nízkopříjmových, deindustrializovaných nebo jiných marginalizovaných komunit.” A také „…bude zahrnovat další opatření, jako jsou programy základního příjmu , univerzální programy zdravotní péče a všechny ostatní…”

Šílené? Nerealizovatelné? Ale kdepak. Věřte nevěřte, už dnes existují komunity, které tímto progresivním způsobem života žijí. A to i u nás. Prakticky necestují. A když občas, výjimečně musí, tak pouze organizovaně a hromadnou dopravou. Bydlí pod střechou, která jim nepatří. Téměř vše, co používají, moderně „sdílejí”. Jejich stravu, ubytování, zdravotní péči… vlastně celé „sociální zabezpečení” zajišťuje stát. Za dodržení zásad naprosté rovnosti.

Takovéto komunity najdeme ve velkých městech, na jejich okraji, ale i na některých romantických místech v přírodě. Třeba v Ruzyni, na Borech, nebo na malebném hradě Mírov…. Ano, věznice. Tam je ta pokroková, zelená, revoluční idea uváděna v život už dnes.

S nárůstem vlivu Zelených v europarlamentu, kterým jde nová šéfka eurokomise vyloženě na ruku, se máme na co těšit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč


Celkem za měsíc: 12 847,60 Kč
Vybráno 36.71%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 109 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.