green-new-deal
18.7.2019
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Po zelené do kriminálu

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL 

vylicilNově zvolená šéfka evropské komise, Uršula von der Leyenová, se přihlásila k hlavnímu evropskému proudu. Tak zvaný boj s klimatickými změnami považuje za jednu z rozhodujících priorit svého mandátu.  V kandidátské řeči před europoslanci to řekla přímo, natvrdo a nedvojsmyslně: “Chci, aby byla Evropa prvním klimaticky neutrálním kontinentem”. 

Hodlá toho dosáhnout snížením emisí tak zvaných skleníkových plynů k nule do roku 2050. A myslí to vážně. Svůj plán chce přijmout jako závazný evropský zákon hned v prvních 100 dnech svého úřadování. Protože: „Evropa by se měla stát globálním lídrem environmentální politiky a ke stejným závazkům přesvědčit i další světové mocnosti.” Tak narýsovala naši budoucnost von der Leyenová.

Co nás čeká? O detailech jejího plánu toho zatím moc nevíme. Ale můžeme si vypomoci analogií zpoza oceánu. Ona totiž Amerika, myšleno USA, a Evropa jsou dvě spojité nádoby. Jakákoli hloupost, kterou pokrokáři v USA vymyslí, se dříve či později tlačí do Evropy. Včetně environmentálního šílenství. Proto se podívejme na jedem nedávno odtajněný a publikovaný plán „na záchranu klimatu”. Na New Green Deal amerických demokratů.

Jeho tváří je mladá, jurodivá demokratická senátorka Ocasio-Cortez. Jí předložený plán na „opravu amerického způsobu života”, jak to sama označuje, si můžete přečíst třeba zde. Je psán pateticky, vznešenými slovy. Ale pokusme si ho přeložit do normální češtiny běžného člověka. Tak třeba:

  • „Modernizace každé rezidenční a průmyslové budovy pro nejmodernější energetickou účinnost, pohodlí a bezpečnost” můžeme chápat, jako plán postupné likvidace vlastnického bydlení v USA. Protože náklady (časem pokrokovými zákony nekompromisně vyžadované), na přestavbu každého domu na pasivní, budou nad finanční možnosti jakéhokoli vlastníka ze střední a nižší třídy. Nemáš na pasivitu třídy xxy? Tak prodej pod cenou a šup do nájmu. Do králíkárny, jak jsme říkali kdysi….
  • „Instalace „národní, energetické inteligentní sítě. ” Znamená vše na elektřinu. S inteligentní sítí, která dokáže vypnout a odpojit konkrétního uživatele. Tedy – zlobils? Měl jsi blbé řeči? Nesvítíš a netopíš. Pro dnešek. A bude-li se to opakovat, pak máš ty a tvá rodina energetický ban na měsíc…
  • „Eliminace emisí skleníkových plynů z výrobního, zemědělského a jiného průmyslu, jakož i z americké dopravní a infrastrukturní sítě”.  Tedy opět, vše na elektřinu. Ovšem jen tu čistou, rozhodně ne z uhlí, plynu či jádra. Takže očekávejme energetický hlad, časem přechod na příděly, propad výroby a následně i spotřeby. V zemědělství pak zeleným revolucionářům nejde jen o čmoudící traktory, jak by si někdo myslel. Ocassiové a spol usilují o víc. O postupný zákaz masa. Neb krávy, vepři a ovce prdí, a to ten strašlivý metan, další skleníkový plyn. Proto je veganství jediným myslitelným řešením záchrany Země.  No a ta poslední zmínka o dopravě pak, jak jistě všichni tušíte, znamená konec individuální dopravy. S bonusem zákazu létání k tomu. Jako kdysi, za feudalismu. Žádné svévolné hemžení, žádný přesun od obce k obci jen tak, bez povolení vrchnosti. Přehled bude…

A pro toho, kdo by stéle ještě váhal, kdo by si stále nebyl jistý, že tu vidíme pokus o novou revoluční diktaturu, tak ještě odstaveček: Green New Deal bude „….zmírňovat hluboce zakořeněné rasové, regionální a genderově podmíněné nerovnosti v příjmech a bohatství, zajištěním toho, aby federální a jiné investice byly spravedlivě rozděleny do historicky zbídačených, nízkopříjmových, deindustrializovaných nebo jiných marginalizovaných komunit.” A také „…bude zahrnovat další opatření, jako jsou programy základního příjmu , univerzální programy zdravotní péče a všechny ostatní…”

Šílené? Nerealizovatelné? Ale kdepak. Věřte nevěřte, už dnes existují komunity, které tímto progresivním způsobem života žijí. A to i u nás. Prakticky necestují. A když občas, výjimečně musí, tak pouze organizovaně a hromadnou dopravou. Bydlí pod střechou, která jim nepatří. Téměř vše, co používají, moderně „sdílejí”. Jejich stravu, ubytování, zdravotní péči… vlastně celé „sociální zabezpečení” zajišťuje stát. Za dodržení zásad naprosté rovnosti.

Takovéto komunity najdeme ve velkých městech, na jejich okraji, ale i na některých romantických místech v přírodě. Třeba v Ruzyni, na Borech, nebo na malebném hradě Mírov…. Ano, věznice. Tam je ta pokroková, zelená, revoluční idea uváděna v život už dnes.

S nárůstem vlivu Zelených v europarlamentu, kterým jde nová šéfka eurokomise vyloženě na ruku, se máme na co těšit.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 000,00 Kč
Vybráno 34.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 197 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.