VIRVAKCINA
2.1.2021
Kategorie: Společnost

Po roce tápání a strašení zvítězili výrobci vakcín – očkování populace po padesátiprocentním promoření zamete zbytky stop po tom co se stalo

Sdílejte článek:

TOMÁŠ GUTTMANN

guttmanMainstreamový názor, podporovaný všemi politiky světa, téměř všemi novináři, všemi hypochondry a „náhodou“ také farmaceutickými firmami, je že úspěch v boji proti covidu-19 závisí na tom, aby se nechalo dobrovolně očkovat co nejvíce lidí, nejlépe všichni. Pokusy bránit se proti vražednému covidu-19 bez očkování prý všude pohořely. Jakékoli diskuse či připomínky je třeba zesměšnit jako „rýmičkářské“ a konspirativní. Lze číst i názory, že kdo se nenaočkuje, ohrožuje životy ostatních. Ve Španělsku dokonce začali vytvářet seznamy odpůrců očkování, které budou předány do evropských databází.

Jako biochemik podporuji každé užitečné očkování, ale jako stoupenec vědy a demokracie jsem proti ostrakizování jakékoli diskuse. V mainstreamových postojích mně chybí přiznání, že když kromě vakcín proti covidu-19 nic nepomáhá, tak různá exotická opatření proti covidu-19 aplikovaná po celém světě po celý rok byla směšná a škodlivá. Chybí mně přiznání politiků, že ochromení společnosti a hlavně zdravotního systému způsobilo mnoho úmrtí. Chybí mně uznání, že Švédsko, které nepropadlo hypochondrickému ochromení, dopadlo lépe než mnoho států s hysterickými opatřeními, včetně Česka (861 zemřelých na milion ve Švédsku oproti 1066 v Česku koncem roku). Politikové si covid-19 přivlastnili do svých karierních plánů, a prostí občané včetně prostých novinářů na jejich plány jako vždy skočili. Strašit je vždy účinné a smrtí obzvláště. A farmaceutickým firmám nelze vyčítat, že chtějí co nejrychleji lidem pomoci.

Druhý největší výrobce léků, firma Pfizer, získala na západě jako první povolení svou vakcínu použít. Když se Pfizeru podaří prodat vakcínu pro 3 miliardy lidí, obdrží 120 miliard dolarů. Připomeňme si největší úspěchy této firmy v minulosti: jde například o Lipitor, lék na snižování tuků v krvi, který vydělal firmě přes 150 miliard dolarů, nebo o Zoloft, lék proti depresi, který vydělal přes 125 miliard. Stinnou stránkou těchto úspěchů je fakt, že Lipitor k prodloužení lidského života nepřispívá (zde) a že Zoloft náladu nezlepšuje více než placebo (zdezde). K důležitým úspěchům firmy lze přičíst Viagru, lék proti sexuálním problémům, k neúspěchům pak mnoho zemřelých, jejichž příbuzní firmu žalovali, například po použití léku Celebrex (zde), a také mnoho pokut za ilegální prodej neschválených nebo neúčinných léků (zde).

Ponechme stranou otázku, o co je covid-19 nebezpečnější než chřipka (pravděpodobně o nic) a zamysleme se, k čemu je dobré očkování celé populace. Celkově se věří, že epidemie se zastaví, když 60-70% lidí budou imunní. Z toho se vyvozuje, že je třeba proočkovat alespoň takovou část populace. To ale nebere v úvahu fakt, že část lidí již infekcí prošla a podle všech vědeckých zjištění se tak stali imunními (zdezde). Počet dosud infikovaných lze zhruba odhadnout jako desetinásobek počtu pozitivně testovaných; jde o odhad, o němž se opakovaně zmiňuji již od jara (např. zde), jeho potvrzení lze nalézt například v žurnálu Nature z 21. prosince (zde). Je-li počet pozitivně testovaných v Česku kolem 700 000, pak podle uvedeného odhadu je dvě třetiny občanů v Česku již imunizovaných; přesnou hodnotu neznáme, protože čeští politikové se starali více o svou kariéru než o změření tohoto důležitého parametru, stejně jako politikové v ostatních státech.

V každém případě je počet imunizovaných již větší než 50%, takže stačí přidat k nim 20%. Kdyby se před očkováním zjišťovala přítomnost protilátek v krvi a očkovali by se jen negativní (což by byl správný postup), pak by se očkovalo méně než 50% lidí pro dosažení úplné imunizace obyvatel anebo zhruba 20% pro dosažení 70% imunizace (50% promořených + 20% očkovaných). Je-li tedy jen 50% lidí ochotno se očkovat, zcela to stačí a netřeba dávat odpůrce na černou listinu a vyhrožovat jim. Objednala-li vláda v Česku vakcíny pro 9 miliónů lidí, jde nejen o nesmyslné očkování již imunizovaných, ale i o vyhazování peněz do kanálu. Zatím jsme předpokládali, že vakcína je účinná a zcela neškodná, ale není vyloučeno, že bude málo účinná (jako jsou většinou vakcíny proti chřipce) nebo že u části lidí vyvolá negativní reakce, jak varoval tvůrce vakcíny firmy Pfizer, Drew Weissman, ve svém článku před třemi lety, kdy netušil, že vakcína bude předčasně povolena (zdezde).

Nejsem příznivec konspiračních teorií a proti dezinformacím jsem systematicky vystupoval (zde), ale historie jasně ukázala, že potlačování diskuze a zákaz určitých názorů vždy spíše škodily než pomohly. Je třeba se spolehnout na co největší počet lidí, kteří jsou vystaveni co největšímu počtu názorů. Nedělám si iluze, že pravda a správný názor se mermomocí musí ve volné diskuzi prosadit, ale pravděpodobnost, že se správný názor prosadí se určitě s rostoucím útlakem snižuje. Víme, že politikové někdy lžou, a není důvodu se domnívat, že noviny, které jsou v jejich rukou nebudou občas také lhát. Proto se nelze divit, že se mohou vyskytnout nedůvěřivci, kteří někdy odmítnou třeba i správný názor, který mezi politiky a novináři zrovna panuje (například ohledně různých opatření nebo očkování).

Proto by se mělo dát co největšímu počtu odborníků slovo a ne jen těm, kteří hájí určité zájmy. Především diskuse mezi odborníky, kteří jsou stoupenci různých názorů, srozumitelná pro širokou veřejnost, by pomohla rozptýlit jak směšné fantazie lidí bez vzdělání v daném oboru, tak i účelové lži zájmových skupin. Zrovna v tak důležitém okamžiku, kdy se jedná o proočkování celého lidstva narychlo připravenou vakcínou firmy, která nemá nejčistší historii, taková diskuse kupodivu zcela chybí.

Po roce tápání budou populace, které již byly z 50% promořeny, očkovány a již nebude možné zjistit, kdo byl imunizován virovou nákazou a kdo očkováním. Nebude jasné, zda epidemie odezněla díky promoření obyvatel nebo díky očkování, ale všechen kredit si samozřejmě přivlastní politikové.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 733 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (32 votes, average: 4,72 out of 5)
Loading...
87 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)