cikaniosada
24.8.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Po příchodu 350 Romů do městečka Horn se pro jeho občany všechno změnilo

Loading...
Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Po nečekaném masovém příchodu více než 360 Romů z Rumunska a Bulharska do městečka Horn v Severním Porýní-Vestfálsku hrozí, že situace tam bude eskalovat. Zastupitelstvo už vyslalo oficiální výzvu o pomoc adresovanou ministerskému předsedovi zemské vlády. Odpověď zatím nepřišla.


360 Romů je v městečku oficiálně přihlášených. Město jim dává sociální podporu, přídavky na děti a platí jim byty. Téměř všechno jsou to rodinné veľkoklany s četnými dětmi.

Ingo Barz z městského zastupitelstva říká, že se nedrží žádných pravidel a vůbec nerespektují domácí občany, jejich zvyky a jejich tradice. Situace ve městě je velmi napjatá – už nic není jako bývalo dříve. Lidé se znali navzájem a si důvěřovali. Kriminalita byla neznámým pojmem.

Před týdnem se konalo největší mimořádné zasedání městské rady v historii, na které přišlo více než 300 občanů. Něco takového tam ještě nebylo. Celé dvě hodiny přednášeli lidé své starosti, obavy a problémy – vše se týkalo romských novopřistěhovalců. Občané vznesli četné stížnosti: Všude ve městě je smetí a různý odpad, zejména v blízkosti domů, kde Romové bydlí a najednou se ve městě s jejich příchodem objevila i prostituce.

Jeden gastronom si stěžoval, že jednomu hostu bylo před dveřmi restaurace ukradené kolo. K jinému jeho hostu přišlo romské děcko a ukradlo mu z talíře zákusek. Jedna občanka, matka dvou malých dětí, se rozhorčovala, že na dětských hřištích jsou velmi často houpačky, pískoviště, či malé dětské kolotoče celé hodiny blokovány a obsazeny nejen nesnesitelně hulákajícími romskými dětmi, ale i dospělými Romy a že je nebezpečné je požádat o to, aby je uvolnili i pro děti občanů. Další desítky podobných stížnosti si muselo zastupitelstvo poslechnout.

Ingo Barz skončil slovy, že to vše byly problémy, které občané Hornu neznali a když, tak jen z novin, které psali o velkoměstech jako Duisburg nebo Dortmund.

Německá města po řadě upadají – chaos a nepořádek v nich v posledních letech exponenciálně narůstá, především díky nepřizpůsobivými a neintegrovatelným exotům z cizích kultur.

Autor: Roman Bednár

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2019: *****

Jiří Kubát 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,11 Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Eva Pilařová 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, ing. Jiří Nevrkla 300,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč

Celkem za měsíc: 9 390,11 Kč
Vybráno 26.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 936 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (50 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
82 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.