cikaniosada
24.8.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Po příchodu 350 Romů do městečka Horn se pro jeho občany všechno změnilo

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Po nečekaném masovém příchodu více než 360 Romů z Rumunska a Bulharska do městečka Horn v Severním Porýní-Vestfálsku hrozí, že situace tam bude eskalovat. Zastupitelstvo už vyslalo oficiální výzvu o pomoc adresovanou ministerskému předsedovi zemské vlády. Odpověď zatím nepřišla.


360 Romů je v městečku oficiálně přihlášených. Město jim dává sociální podporu, přídavky na děti a platí jim byty. Téměř všechno jsou to rodinné veľkoklany s četnými dětmi.

Ingo Barz z městského zastupitelstva říká, že se nedrží žádných pravidel a vůbec nerespektují domácí občany, jejich zvyky a jejich tradice. Situace ve městě je velmi napjatá – už nic není jako bývalo dříve. Lidé se znali navzájem a si důvěřovali. Kriminalita byla neznámým pojmem.

Před týdnem se konalo největší mimořádné zasedání městské rady v historii, na které přišlo více než 300 občanů. Něco takového tam ještě nebylo. Celé dvě hodiny přednášeli lidé své starosti, obavy a problémy – vše se týkalo romských novopřistěhovalců. Občané vznesli četné stížnosti: Všude ve městě je smetí a různý odpad, zejména v blízkosti domů, kde Romové bydlí a najednou se ve městě s jejich příchodem objevila i prostituce.

Jeden gastronom si stěžoval, že jednomu hostu bylo před dveřmi restaurace ukradené kolo. K jinému jeho hostu přišlo romské děcko a ukradlo mu z talíře zákusek. Jedna občanka, matka dvou malých dětí, se rozhorčovala, že na dětských hřištích jsou velmi často houpačky, pískoviště, či malé dětské kolotoče celé hodiny blokovány a obsazeny nejen nesnesitelně hulákajícími romskými dětmi, ale i dospělými Romy a že je nebezpečné je požádat o to, aby je uvolnili i pro děti občanů. Další desítky podobných stížnosti si muselo zastupitelstvo poslechnout.

Ingo Barz skončil slovy, že to vše byly problémy, které občané Hornu neznali a když, tak jen z novin, které psali o velkoměstech jako Duisburg nebo Dortmund.

Německá města po řadě upadají – chaos a nepořádek v nich v posledních letech exponenciálně narůstá, především díky nepřizpůsobivými a neintegrovatelným exotům z cizích kultur.

Autor: Roman Bednár

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 4 179 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (50 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
82 komentářů