africaninvadersspain-850x550MIGRANTI
29.12.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Po covidu nás čeká další peklo. Agresivní migranti

Sdílejte článek:

PL/DAVID BOHBOT

Myslíte, že covidem všechno skončí? Vůbec ne. Naopak! Následky pandemie zasáhnou hlavně ty nejohroženější sociální skupiny. A s nimi nastane rozčarování i u přistěhovalců, kterým se nebudou realizovat jejich sny o létajících pečených kuřatech.

Už nyní západní společností opovrhují, ale pak ji budou z duše nenávidět. Jsme na to připraveni? Pandořinu skříňku otevírá — vizi nedaleké budoucnosti — bezpečnostní expert rabín David Bohbot. Připomíná také, že v Izraeli již začalo očkování — v první řadě jde o vrcholné představitele státu a pak denně 60 000 občanů. Všichni a zdarma. Židovský stát zakoupil vakcínu od více výrobců včetně ruského Sputniku.


Jak se díváte na vývoj v České republice? Jsme na tom ve srovnání s rokem 2019 lépe, nebo hůře? Vidíte nějaký pokrok?

Ptáte se přímo a k věci. Odpovím vám stejně. Podle mě uplynul jen další zbytečný rok plný řečí a bez jakéhokoliv pokroku. Jsme na tom hůř než loni, ve skutečnosti jsme nikdy nebyli v horší situaci.

Bojím se dne, kdy skončí covid. Mor zasáhl nejvíce nejslabší, chudé lidi, kteří pracovali v konkrétních jednoduchých zaměstnáních, zejména přistěhovalce, ale nejen je. Stavebnictví, doprava, úklid, prodej suvenýrů nebo rychlého občerstvení, jako je kebab, směnárenství a zejména cestovní ruch. Většina těchto pracovních míst už neexistuje nebo jsou v bezprostředním ohrožení. Bohaté organizace a lidé, kteří této skupině dříve pomáhali, již tak jako dříve pomáhat nemohou. „Váleční“ migranti budou agresivní, přivezli jsme — nebo jsme nechali přijít k nám lidi, kterým jsme pošetile slíbili dobrý život. Ti nyní zjistí, že zůstanou bez práce, bez podpory a jejich situace se bude dále zhoršovat. Nejsou to lidé, kteří jsou zvyklí tiše to akceptovat. Budou naštvaní a agresivní, začnou se organizovat. Čekají nás velké problémy. Jsme na ně připraveni?

Stav policie a informačních služeb je stále horší. Nutně potřebují školení a výcvik, mají zastaralé technologie, nevyhovující a zastaralou metodologii a koncepci. Armáda schopná bránit ČR stále neexistuje. Je schopna řešit pouze účast v misích, a ne se starat o naše hranice a města. Počty boje schopných vojáků jsou hluboce pod potřebným minimem.

Takže zase jsme jen poslouchali sliby, ale progres byl nulový. Bezpečnost stále nebereme vážně, význam ČR na mezinárodní scéně je minimální, nemáme dlouhodobé, transparentní a loajální partnery a nemáme ani vlastní transparentní a stabilní názory na mezinárodní témata.

Přinesl nám rok 2020 z pohledu bezpečnosti vůbec něco nového? Čemu nás naučil? V čem vidíte potenciální mezinárodní hrozby pro ČR?

Rok 2020 určitě nepřinesl větší bezpečnost. Přinesl nám pandemii covidu-19 a s ní varování před křehkostí a nestabilitou naší společnosti. Ukázal nám, jak rychle se může zhroutit a zmizet vše, na co jsme byli zvyklí, jak rychle a radikálně se může změnit náš život. Ukázal nám, že nejsme připraveni na krizové situace. Lidé ztrácejí pocit bezpečí a optimismu, které stále dokola okecávají politici, kteří vůbec nerozumějí tomu, co je bezpečnost a co nám skutečně hrozí.

Rok 2020 také přinesl nové války a neukončil ty staré. Pokračuje masivní migrace z Afriky a Středního východu do EU. Turecko začalo nepokrytě prosazovat územní nároky vůči Řecku, angažuje se v Sýrii a navíc vyhrožuje, že umožní přijít do Evropy milionům běženců z Libye. Migraci do Evropy navíc otevřeně podporují i některé arabské státy, například Katar.

Írán pokračuje v podpoře mezinárodního terorismu i ve snahách vyvinout jadernou zbraň. V tom je nebezpečnější než Severní Korea. Pokud se mu to podaří, nepoužije jadernou zbraň sám, ale dá ji k dispozici teroristickým jednotkám, jako je třeba Hizballáh. Jejich odpálení teroristy zcela zničí i ty poslední prvky mezinárodního bezpečnostního systému a zavládne absolutní strach. Tomu musíme zabránit.

Rostou i hrozby ze strany Číny. Česká republika by měla být vůči ní víc ostražitá.

Mluvíte o Turecku, Íránu a Kataru. To jsou rizikové státy, jimiž se zabýváte už tradičně. Proč tentokrát i Čína?

Ano, i Čína. Že se Číně nedá věřit, se ukázalo, když lhala a nesdílela otevřeně informace o covidu-19. Horší je, že rozšiřuje svůj vliv po celém světě. I v ČR už víme, že jde o nezakrytou invazi. Číňané nakupují důležitou infrastrukturu a ovládají stále víc strategických podniků. Jejich 5G technologie jim může zajistit neomezený přístup k informacím, mohou přes ni ovlivňovat média, ale také rušit komunikaci, nebo ovládat určité zbraňové systémy. Vidím v tom velké riziko. Ačkoliv masivní migraci a ztrátu identity západních zemí vidím pořád jako největší hrozbu, růst moci Číny a její zrychlující se celosvětová expanze jsou hned za ní.

Doslova před pár týdny skončil konflikt v Náhorním Karabachu. Ázerbájdžán zvítězil a Arméni museli odejít. Myslíte si, že porážka Arménie může být poučná i pro ČR?

Úspěšné použití dronů ze strany Ázerbájdžánu prokázalo zničující účinek, který může mít tato technologie i na velkou pozemní sílu. Ázerbájdžánské jednotky s využitím nových izraelských dronů hromadně likvidovaly konvenční vojenskou techniku sovětského původu. Tanky, vrtulníky i obyčejní vojáci se stali obyčejnými terči místo toho, aby účinně bojovali.

Je evidentní, že současné bojiště se mění. Dnes nevítězí ten silnější, ale ten chytřejší. Už dlouho víme, že do příchodu střelných zbraní rozhodovala síla mužů. Dnes vládnou chytré technologie a umělá inteligence.

Spolupráce mezi Ázerbájdžánem a Izraelem je pochopitelná, když víte, že Ázerbájdžán byl jediný muslimský stát, který dlouhá léta spolupracoval s Izraelem i proti vůli Arabské ligy a muslimského světa. Spolupracuje s Izraelem v boji proti Íránu a terorismu a prodával Izraeli ropu, když ostatní odmítali. Osobně si ale myslím, že i když je loajalita vůči dlouholetému partnerovi důležitá, Izrael dnes musí myslet i na arménský lid a používat svého vlivu na Ázerbájdžán, aby jednal o zastavení palby.

Má obyčejný voják vůbec nějakou šanci tváří v tvář nejmodernějším technologiím? A co policisté? Potřebujeme je vůbec?

Je chyba srovnávat vojáky a policisty. Vojáci jsou dnes pro některé mise už méně důležití. Ale ačkoliv chytré technologie toho můžou udělat hodně, dobří vojáci stále jsou a budou potřební.

Policisté mají úplně jiné úkoly. Především musejí udržovat pořádek a bezpečnost. Bez policie vládne chaos a vzniká bezpečnostní vakuum, v němž získávají navrch špatní lidé, kriminální živly i teroristé. V ČR podle mého názoru velice chybí program modernizace policie a cílené investice do této oblasti. Je potřeba investovat i individuálně, každý policista je extrémně důležitý.

Snažil jste se vstoupit do politiky. Budete v tomto snažení pokračovat?

Samozřejmě. Hovořil jsem o tom, jak špatná je situace bezpečnostních sil v ČR. Myslíte, že to můžu akceptovat? To prostě nejde. Musím zkusit něco udělat, dokud můžu. Neznám nikoho jiného, kdo by mohl věnovat svůj čas jediné věci — připravit nás na nadcházející technologickou revoluci, na změny v demografii, na terorismus i řešení klimatických problémů. Tolik věcí musíme udělat a beze mě se prostě nic nezmění. Nic!

ČR potřebuje a zaslouží si někdo, kdo vidí i ošklivé věci ve světě a ví, co se musí udělat, abychom nebyli zničeni. Je tady mnoho expertů, ale já jsem jedinečný. Moje znalosti, způsob myšlení a kontakty jsou jedinečné. Nemám na vybranou, musím udělat vše, co půjde, a doufat, že dostanu šanci změnit a zvýšit naši bezpečnost.

Domníváte se, že je až tak důležité stát se součástí politického establishmentu?

Ano, věci musíme měnit zevnitř. Léta slyšíme plané kecy od lidí, kteří slíbili, že věci změní a zajistí pro tuto zemi bezpečnost. Melou stále dokola to samé, zatímco negativní změny pokračují, nepřátelé sílí a my jsme na tom stále hůře.

Bojím se toho, co nastane, až zmizí koronavirus a začnou se dít špatné věci. Nejsme na to vůbec připraveni. Ano, ostatní západní státy jsou na tom hůř, ale my jsme součástí Evropy. Pokud se „něco“ stane ve Francii, ve Švédsku a zvláště v Německu, bude to mít zásadní vliv i na nás, změní to i náš život, a to navždy. Musíme to pochopit a připravit se na „den poté“, kdy už některé státy ztratí kontrolu a začne boj mezi ideologiemi, mezi bohatými a chudými, kteří nemají co ztratit, a mezi námi a státy, které budou chtít využít vzniklé bezpečnostní vakuum a naši slabost, aby zásadně posílily svůj vliv u nás.

My nejsme Izrael. Nejsme ani izolovaní, ani jednotní, ani silní. To vyvolává problémy a já vím, že je to jen otázka času. Proto je mi líto, že jsem neuspěl ve snaze dostat se do Senátu a do jeho výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost.

V Izraeli začíná plošná vakcinace obyvatel. Co si o tom myslíte? Dáte se očkovat?

Chci říci, že to je jasná ukázka izraelské mentality, kterou mám i já. Nemluvíme, ale konáme. Holokaust nás naučil tři základní pravidla, jak se chovat tváří v tvář problému: reagovat, reagovat a zase reagovat! Nenechat věci jen dít a čekat na zázrak. A přesně to je podle mě správné jednání.

Operaci vakcinace v Izraeli považuji za skvělou věc. Konečně máme šanci porazit tuto nemoc a ano, nechám se očkovat hned, jak to bude možné.

Vím, že vakcinace přináší i rizika, ale mnohokrát menší než nenechat se očkovat a dostat covid. Funguje to jako bezpečnostní pásy v autě. Můžou vás i zabít, ale statisticky je mnohem bezpečnější jezdit připoutaný než bez nich.

Je pravda, že nová mutace koronaviru může způsobit problémy a možná budou komplikace. Je ale jasné, že jediná možnost, jak porazit tuto nemoc, je bojovat a hledat účinnou vakcínu. Ne ležet a čekat tupě na smrt.

Nakoupili jsme vakcíny od nejrůznějších výrobců — například z Ruska půldruhého milionu. Ale největší množství je od Pfizzeru a velká část také od Moderny. Koneckonců její vývoj také probíhal v židovských laboratořích. Každý den bude u nás naočkováno 60 000 občanů, samozřejmě celá populace to má zdarma. Bude se tak dít ve čtyřech největších státních zařízeních v zemi, která mají ale řadu poboček. Jako první byl naočkován předseda vlády Benjamin Netanjahu a podstatná část vlády. Každý očkovaný dostane zelený průkaz, který bude umožňovat po ukončení lockdownu se pohybovat po celém státě a časem jistě i cestovat.

… problém bude u ultraortodoxních Židů, že?

S tím máme určitý problém, ale oni nakonec poznají, že vakcína je ta správná věc. Podle mých informací už Pfizzer i Moderna zkoumají účinky vakcinace na novou mutaci z Velké Británie i jižní Afriky a výsledky jsou velmi optimistické.

Co byste vzkázal občanům ČR? Máte pro nás nějaká doporučení?

Pandemie covid-19 ukázala, jak rychle se náš dokonalý svět může změnit, jak jsme křehcí a že jistota vlastně neexistuje. Musíme na to reagovat, připravit se a dostat naše bezpečnostní služby na mnohem vyšší úroveň. Prosím všechny, aby investovali do lepší přípravy příštích generací. My, dospělí, musíme zkusit víc držet při sobě, neignorovat ty, kdo potřebují pomoc, víc vnímat okolí, a tím omezovat krádeže, kriminalitu, agresivitu a škody na životech a majetku. Přeji si, abychom rok 2021 začali silnější, více spolupracující a lépe připravení na budoucnost.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 16 471,00 Kč
Vybráno 47.06%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 178 times, 4 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 3,90 out of 5)
Loading...
politicon.cz
101 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.