prahanabrezi
9.6.2020
Kategorie: Společnost

Po Číně a Rusku vypověděl primátor Hřib válku Pražanům?

Sdílejte článek:

MICHAL MALÝ

michalmalyPamatujete na dočasně umístěná spojenecká vojska na našem území? Tehdy se říkalo, že dočasně znamená na věčné časy mínus jeden den. Stejným stylem šel zřejmě primátor Hřib na „dočasné“ uzavření Smetanova nábřeží, které se uzavřelo „dočasně“ betonovými zátarasy přes odpor opozice. Logické by bylo, pokud by se toto provizorium měsíc dva otestovalo, pak vyhodnotilo a pak se rozhodlo, jak dál. Zahrádky s občerstvením těsně u tramvajových kolejí se očividně neujaly.

Inu, kdo by si šel dát kávu a popovídat si těsně vedle rámusícího třicetitunového monstra tramvaje a čuchat čmoudíky z aut, stojících na červenou. Pseudozahrádky zůstaly prázdné, a tak lidé očekávali, že se věc vrátí do původního stavu a zábor vozovky se zruší. Opak je pravdou, na Smetanově nábřeží se z provizoria stává definitivum. Namísto betonových zátarasů přijdou květináče a stavebně se rozšiřuje chodník. Denně se květináče zřejmě budou v noci odstraňovat a ráno instalovat, protože v době od 22h do 06h zase po „chodníku“ mají jezdit auta. To nevymyslíš.

Schválilo tento krok zastupitelstvo, nebo alespoň rada? Nic takového jsem na webu magistrátu nenašel, ale možná jsem špatně hledal. Co je ale podstatné. Nešlo o opravu stávajícího stavu, ale o jeho zásadní změnu prostřednictvím stavebních úprav – rozšíření chodníku na úkor vozovky. To myslím nelze realizovat bez stavebního povolení. Nu, v Praze čeká investor (stavebník) na stavební povolení minimálně tři roky a mnohdy i déle, protože se k povolení musí vyjádřit desítky odborů a institucí.

Jak vidno, primátor Hřib to ale zvládl za pár dní, anebo se staví „načerno“. No a pokud „načerno“ nedá se předpokládat, že sám sobě nařídí odstranění černé stavby. Hoch to vzal po Pirátsku a to doslovně. Co na tom, že Pražané věc hodnotí většinově negativně? Prostě koalice se dohodla a na lidi kašle. Ti ji budou zajímat až těsně před volbami a tak jim zase něco naslibuje a Piráti zase budou vozit lidi rikšou, až se bude hroutit další most, nebo je převážet přes Vltavu lodičkama. Historičtí piráti kašlali na ostatní lidi a ti současní v tom očividně pokračují.

Tak, už jen čekám, kdy Hřib nechá zavřít jeden směr Nuselského mostu a zřídí tam vyhlídkovou restauraci a z druhého udělá cyklostezku. Nebo letišti Ruzyně zabere jednu z ranvejí na kavárničku milovníků letadel. Ještě zbývá vyvlastnit, nebo alespoň vyvlastnit byty a Praha bude skutečný ráj. Ze světa se tam lidé budou jezdit dívat jako na exotickou ZOO. Myslím, že Hřiba je nutno odvolat a poslat odkud přišel. Dřív, než bude pozdě, nebo bude kavárnička i na té ranveji v Ruzyni. A nejen ta.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 2 016 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (26 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
62 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)