google-dont-be-evil
31.7.2021
Kategorie: Politika

Po cenzuře zavádějí „giganti“ povinné očkování

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonO tom, že západní svět ignoruje svobodu a demokracii a že tak zvaní „giganti“ započali s její cílenou likvidací, je dostatek důkazů. Ruší se účty politickým soupeřům a po zaměstnancích se vyžaduje povinnost očkování.

Tři velikáni světového digitálního průmyslu – společnosti Google, Facebook a Netflix – oznámili, že po svých zaměstnancích (prozatím v USA) začnou vyžadovat a budou kontrolovat vakcinaci proti koronaviru. V Česku se něco takového zatím nechystá.

Zatím platí toto nařízení v USA. V praxi to znamená, že pokud se zaměstnanec Google nenechá očkovat, nebude moci od září nastoupit do práce, bude mu „laskavě“ dovoleno pracovat z domova. Zatím se tedy propouštění z práce neplánuje. Zatím. To zaměstnanci nemocnice v Texasu nedávno prohráli soudní spor o povinnosti nechat se očkovat proti covidu a zaměstnavatel je tak má právo propustit z pracovního poměru.

Dočetl jsem se o „zastrašování lékařů“ v Bělorusku, kterým také hrozí vyhazov. Pod titulkem „Běloruský režim likviduje nepohodlné zdravotníky. Proočkovanost v zemi vázneLidé, kteří se ocitli v předních liniích boje proti pandemii koronaviru, nadále končí v horším případě celách a v lepším bez práce. Týká se to jednak těch, kteří v minulosti otevřeně kritizovali brutální zásahy policie proti demonstrantům – byť třeba jen v komentářích na sociálních sítích. A jednak těch, kterým vadí reakce běloruské vlády na pandemii. Může mi prosím někdo vysvětlit, jaký je rozdíl mezi propuštěním z práce v USA či Bělorusku, když zdravotníci odmítají oficiální státní politiku?

V Česku vláda „upravila“ povinnost nošení roušek v dopravních prostředcích a uvnitř budov s tím, že jde o „standardní opatření“, které se využívá všude na světě (dodal bych zejména v USA a Francii). Nechal jsem se očkovat s tím, že už nebudu muset nosit roušku proto, že se mi mlží brýle. Přitom podle izraelských dat je přenos nemoci z očkovaných lidí na neočkované naprosto marginální a přesto mě vládní nařízení stále nutí roušky uvnitř budov nosit. A lidé už to začínají houfně porušovat, protože je to v současnosti již nesmyslná buzerace. Česká vláda všude prosazuje očkování a přitom se obává umožnit nám, naočkovaným, roušky nenosit. Je to absolutní nedůvěra k nám, občanům. Chápal bych, kdyby roušky či respirátory byly dnes ponechány jako doporučení zejména pro ty, kteří nejsou očkovaní.

V USA se Joe Biden pokouší zastrašovat federální zaměstnance stejně, jako Emmanuel Macron ve Francii. Vyhrožuje, že neočkovaní budou muset podstupovat minimálně dva testy týdně na covid. V situaci, kdy „pečliví Japonci“ povolili start našemu plážovému volejbalistovi s pozitivním testem na covid. Zastrašování, či naopak „motivace“ dovolenou (u nás na návrh Andreje Babiše), je absolutně celosvětový problém. Nejvíce si za této situace mnou ruce výrobci vakcín, kterým rostou zisky o desítky procent. Tak proč bychom se netěšili, když za nás dělají špinavou práci vlády.

Je čas proti této politice zásadně vystoupit a podpořit politiky, které chtějí faktický návrat k normalitě a rozhodování o tom, zda se nechám očkovat či ne či zda budu nosit roušku či ne na každém z nás. Všechna „mimořádná opatření“ je možné bez rizika zrušit, jak ukazuje příklad Velké Británie. Další strašení obyvatelstva je cestou do politické nesvobody a diktatury.

Místo závěru – palcovými titulky se dnes oznamuje, že v Česku se utopí dvakrát tolik osob co v přímořských státech v přepočtu na obyvatele. A přitom je řešení tak „snadné“ – zákaz koupání. To by bylo, abychom tímto opatřením nezachránili životy těch, co by se jinak utopili. Že je to nesmysl? Samozřejmě, naprosto stejný, jako zákazy proti covidu v dnešní situaci.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 11 094,- Kč
Vybráno 31.69%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 816 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 4,48 out of 5)
Loading...
48 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)