1pes
5.9.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Po čem psi touží? Mimo jiné po kvalitní stravě

Sdílejte článek:

Snad každý chovatel má někdy pochybnosti o tom, zda svému čtyřnohému příteli skutečně poskytuje vše, co potřebuje. Je jídelníček vašeho hafana takový, jaký by měl být?

Víte vůbec, jak by měla vypadat strava vašeho pejska? Samozřejmě by měla být vyvážená a bohatá na veškeré živiny, vitamíny a minerály, bez kterých se neobejde.

Maso je základ

Spousta majitelů pro krmivo chodí do různých kafilerií a svého mazlíka krmí tzv. zbytkovým masem. Tomu se vyhýbejte širokým obloukem. Základem jídelníčku každého psa, ať již malého či velkého plemene, by sice mělo být maso, ale kvalitní. Tedy z kvalitního chovu. Bez růstových hormonů i antibiotik.

Dbejte na přírodní živočišné tuky, vlákninu i vitamíny!

Ty jsou pro zdravý růst psa nesmírně důležité. Jsou jednak hlavním zdrojem energie psa, ale především se v nich rozpouští důležité vitamíny. Nepodceňujte ani vlákninu a vitamíny obsažené v ovoci a zelenině, které mají stejně jako u člověka příznivý vliv na pejskův trávicí systém.

Jak správně krmit psa

Zatímco jeden veterinář vám jako nejlepší krmivo doporučí syrové maso a kosti, druhý vám jeho teorii například kvůli přítomným parazitům vyvrátí. Pak na řadu přicházejí kvalitní granule a konzervy pro psy dostupné v běžné obchodní síti. A zde je na místě být na pozoru.

Jak poznat kvalitní granule

V hledáčku vašeho zájmu by samozřejmě měly být kvalitní granule s minimálním množstvím chemie a co největším zastoupením masa. Granule také vybírejte podle věku psa – většina výrobců věk psa zohledňuje již při výrobě. Na trhu tak jsou granule pro štěňata, dospělé psy i seniory stejně jako pro malá i velká plemena. Zohlednit byste samozřejmě měli i případné onemocnění psa či alergie. V tomto případě stravování psa konzultujte s veterinářem.

Jak vybrat kvalitní masovou konzervu?

Zde opět doporučujeme sahat po produktech s co nejvyšším množstvím masa a zároveň minimálním množstvím chemických přísad. Velmi kvalitní masové konzervy vyrábí například společnost Falco, jež receptury sestavuje ve spolupráci s veterinářem. Obsah masa v jejich konzervách MAX dosahuje plných sto procent. Jedna konzerva například obsahuje ze tří čtvrtin celé kuře a ze zbylé čtvrtiny hovězí svalovinu. Nenajdete v nich žádnou chemickou přísadu ani náhražku. 100% masové konzervy MAX zkrátka splňují všechny atributy kvalitního krmiva pro psy. Pokud chcete svému pejskovi dopřát skutečně to nejlepší, dopřejte mu konzervy MAX. Odvděčí se vám za to svým zdravím a vitalitou. 

Pokud chcete udělat vašemu mazlíčkovi radost navštivte Prymus.cz.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2019: *****

Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Mgr. Jana Lavičková 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Rliko 200,- Kč, Vlastimil 800,- Kč, Jan Rada 500,- Kč

Celkem za měsíc: 7 066,00 Kč
Vybráno 20.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 14 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.