1pes
5.9.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Po čem psi touží? Mimo jiné po kvalitní stravě

Sdílejte článek:

Snad každý chovatel má někdy pochybnosti o tom, zda svému čtyřnohému příteli skutečně poskytuje vše, co potřebuje. Je jídelníček vašeho hafana takový, jaký by měl být?

Víte vůbec, jak by měla vypadat strava vašeho pejska? Samozřejmě by měla být vyvážená a bohatá na veškeré živiny, vitamíny a minerály, bez kterých se neobejde.

Maso je základ

Spousta majitelů pro krmivo chodí do různých kafilerií a svého mazlíka krmí tzv. zbytkovým masem. Tomu se vyhýbejte širokým obloukem. Základem jídelníčku každého psa, ať již malého či velkého plemene, by sice mělo být maso, ale kvalitní. Tedy z kvalitního chovu. Bez růstových hormonů i antibiotik.

Dbejte na přírodní živočišné tuky, vlákninu i vitamíny!

Ty jsou pro zdravý růst psa nesmírně důležité. Jsou jednak hlavním zdrojem energie psa, ale především se v nich rozpouští důležité vitamíny. Nepodceňujte ani vlákninu a vitamíny obsažené v ovoci a zelenině, které mají stejně jako u člověka příznivý vliv na pejskův trávicí systém.

Jak správně krmit psa

Zatímco jeden veterinář vám jako nejlepší krmivo doporučí syrové maso a kosti, druhý vám jeho teorii například kvůli přítomným parazitům vyvrátí. Pak na řadu přicházejí kvalitní granule a konzervy pro psy dostupné v běžné obchodní síti. A zde je na místě být na pozoru.

Jak poznat kvalitní granule

V hledáčku vašeho zájmu by samozřejmě měly být kvalitní granule s minimálním množstvím chemie a co největším zastoupením masa. Granule také vybírejte podle věku psa – většina výrobců věk psa zohledňuje již při výrobě. Na trhu tak jsou granule pro štěňata, dospělé psy i seniory stejně jako pro malá i velká plemena. Zohlednit byste samozřejmě měli i případné onemocnění psa či alergie. V tomto případě stravování psa konzultujte s veterinářem.

Jak vybrat kvalitní masovou konzervu?

Zde opět doporučujeme sahat po produktech s co nejvyšším množstvím masa a zároveň minimálním množstvím chemických přísad. Velmi kvalitní masové konzervy vyrábí například společnost Falco, jež receptury sestavuje ve spolupráci s veterinářem. Obsah masa v jejich konzervách MAX dosahuje plných sto procent. Jedna konzerva například obsahuje ze tří čtvrtin celé kuře a ze zbylé čtvrtiny hovězí svalovinu. Nenajdete v nich žádnou chemickou přísadu ani náhražku. 100% masové konzervy MAX zkrátka splňují všechny atributy kvalitního krmiva pro psy. Pokud chcete svému pejskovi dopřát skutečně to nejlepší, dopřejte mu konzervy MAX. Odvděčí se vám za to svým zdravím a vitalitou. 

Pokud chcete udělat vašemu mazlíčkovi radost navštivte Prymus.cz.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Pavel Klika 222,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Silvia Ambrogini 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vladimír Votřel 1000,- Kč, Anonym 0,01 BTC, Pavel Burget 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Ludmila Kárská 250,- Kč, Zdenka Brancuská 500,- Kč, Karel Zangl 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Teplý 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, MUDr. Iva Neimcová 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Anonym 150,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Hana Hoffmannová 666,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Petr Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč

Celkem za měsíc: 16 271,00 Kč
Vybráno 46.65%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 26 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.