BLATNYBABIS
12.1.2021
Kategorie: Politika

Po blamáži s epidemií rozjíždí vláda další blamáž s očkováním

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

FLASKAPostupem času, kdy jeden ministr něco vyhlásí, druhý to popře a nakonec to premiér vetuje, aby vyhlásil něco opačného, protože odborníci radí, ti to pak popírají … a jsme na vrcholu světového ledovce v pandemii.

A totéž nám už vláda začíná předvádět s očkováním, což je momentálně bohužel asi jediné světlo na konci tunelu, které je momentálně na stole. Pan premiér o víkendu optimisticky ohlásil: „V pondělí přijde dodávka 20 000 vakcín od Moderny. Ta je směřována do Moravskoslezského kraje. A příští týden zase by mělo přijít asi 70 plat.

Jenže pak se ukázalo, že tento týden přijde těch dávek jen 8000. Důvod nebyl oznámen. Redaktor Událostí se 11.01. večer zeptal hejtmana Moravskoslezského kraje Ivo Vondráka (ANO) zda to pro kraj není zklamání. A pan hejtman odpověděl že to zklamání není (jak jinak – pozn. autora). Podívejte se na jeho odpověď (stopáž 5. minuta): „No pro nás až to takové zklamání není, protože mi v pátek telefonoval právě pan ministr Blatný s tím, že těch 8000 dávek půjde právě do toho Moravskoslezského kraje….“.

Takže asi ministr Blatný měl v pátek přesnější informaci, než premiér o víkendu. Nebo se premiér ještě nenaučil pořádně počítat, když národu před necelým týdnem na svém Twitteru sdělil: „Já jsem pro zajímavost v práci, počítám dodávky vakcíny a očkování, moje rodina je v Průhonicích.“ Dodávám, že to je úžasná, potřebná a adekvátní práce pro premiéra země. Ale je vidět že mu to počítání asi ještě opravdu moc nejde.

Takže aby toho nebylo málo, sdělil ministr Blatný, že pokud budou vakcíny, zvládneme naočkovat až 100.000 lidí denně. Jsem ohromen. Pokud vláda dopředu považuje za úspěch, že se podaří proočkovat 60-70% populace (zbytek asi očkování odmítne), tak by to znamenalo 7.000.000 očkovaných, což by při tempu pana ministra znamenalo 70 dnů, tedy něco málo přes dva měsíce.

To tempo by sice ještě nebylo na úrovni Izraele, ale překonali bychom zase všechny Evropské země. Také tomu po tom všem věříte?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2021: *****

Daniela Frumarová 500,- Kč, Milan Kvasnička 500,- Kč, Petr Šerák 2500,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč

Celkem za měsíc: 8 150,- Kč
Vybráno 23.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 736 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (17 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)