alnustrateror
1.6.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Plodná spolupráce s nepřítelem

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilNěkteré agentury dnes přinesly zprávu, že zástupce britské MI6, Jonathan Powell, se před pár dny setkal s vůdcem teroristické organizace, nazývané „fronta al-Nusra” (Hay’at Tahrir al-Sham).  Schůzka měla proběhnout na Turecko – Syrském pohraničí, poblíž hraničního přechodu Bab al-Hawa.

Setkání se prý neslo v přátelském a konstruktivním duchu. “Britská strana navrhla, aby skupina Hay’at Tahrir al-Sham oznámila plány na ukončení podvratných aktivit proti západním zemím a navázala s nimi úzkou spolupráci.” Že za tu ochotu „něco formálně vyhlásit” obdrží ještě větší finanční podporu, než doposud. Navíc se prý Britové zavázali, že když budou teroristi fakt vstřícní, tak se celou vahou  Velké Británie zasadí o to, aby byla fronta al-Nusra vyškrtnuta ze světového seznamu teroristických organizací.

Na závěr jednání prý bylo dosaženo dohody o „zachování stálého komunikačního spojení” mezi teroristy a MI6…. Takže to máme černé na bílém. Zahraniční rozvědka Velké Británie (MI6), která má na starosti : „sběrem a analýzou informací, získaných od lidských zdrojů (HUMINT) podporovat národní bezpečnosti Spojeného království” je v přátelském kontaktu s teroristy, islamisty a bojovníky za chalífát. Platí je, pomáhá jim, jak může a hodlá v tom nadále pokračovat.

Co je to vlastně za spolek, ta al-Nusra?  Ve zkratce, jde o islamistické vládce oblasti (velikosti zhruba našeho kraje) okolo syrského Idlíbu. O ty nejtvrdší salafistické, džihádistické válečníky, bojující proti syrským vládním silám. Jejichž oficiálně deklarovaným cílem je nastolení chalífátu, řídícího se právem Šaríja. Nejdřív v Idlíbu, pak po celé Sýrii. Když Alláh dá.

Nejde o zdaleka první kontakt al-Nusry se „západem”. Už dříve pomáhala západním tajným službám s přípravami provokací s tak zvanými „chemickými útoky” bídáka (řádně zvoleného presidenta) Assada. Určitě si vzpomínáte. Vždycky, když Assadova strana vyhrávala a bylo potřeba proti ní obrátit veřejné mínění, zavést další sankce a podpořit skomírající džihád, provedli jeho vojáci „útok na civilisty”. Chemický, zcela nesmyslný a v zásadě bez viditelných ztrát. Zato s barvitými obrázky pro média. Jimž dominovaly (jako) zasažené děti, neb Assadové zásadně útočí pouze na školky a nemocnice…

Hlavním režisérem a majoritním hercem těch podivných videí byly samozřejmě tzv. Bílé přilby. Ale al-Nusra, ve spolupráci se západními rozvědkami dodávala informace, stanovovala časy a místa a zajišťovala, skrze své západní pasáky, že videa Bílých přileb nezapadnou a najdou své (západní) publikum. Poslední podobnou akci, podle ruských zdrojů, nedávno. Před presidentskými volbami, aby Assadovi trochu zavařila. Ale neklaplo to.

Řekli byste si, že se nás to netýká. Že holt ten islamizovaný Západ spolupracuje s džihádisty, na svém vlastním zničení. Že tamější rozvědka, která má chránit původní obyvatelstvo, věnuje svou péči a podporu jeho nepřátelům. Že místní policie, která má chránit občana před terorem, chrání (potencionální a budoucí) teroristy před „nenávistnými slovy” znepokojené majority… Že je to sice smutné, ale co se dá dělat. A je to daleko.

Omyl. Fronta al-Nusra (Hay’at Tahrir al-Sham) ovládá oblast Idlíbu. A teď schválně – kdepak asi působil, po celou syrskou válku, Pánkův Člověk v tísni? Ano, správně, taky v Idlíbu. Na území nejtvrdších džihádistů. A přitom vcelku bezproblémově…. A jako z udělání – kousek od hranic této, džihádisty ovládané provincie, objevila syrská armáda typicky české pancéřovky RPG 75, v opuštěných skladech ISILu. Takové, jaké měly svého času vybuchnout v jednom ze skladů ve Vrběticích.

Náhoda? Možná. Ale o spolupráci Pánkovy organizace se „službami” Západu, zejména s tou největší, si už dlouho cvrlikají i vrabci na střeše. A jestliže vidíme, jak všechny tyhle „západní” služby aktivně spolupracují na islamizaci svých zemí, máme velmi silný důvod ke znepokojení i my.

Ostatně soudím, že politické neziskovky musí být zničeny.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 13 127,- Kč
Vybráno 37.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 677 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)