LETNAMILION
17.11.2019
Kategorie: Společnost

Plno lidí na Letné chybělo

Sdílejte článek:

J3K

Je 17.listopad 2019 a mimo kulatého výročí připomínající nám pád komunismu v Čechách, které řada lidí oslaví procházkou po Praze či připomínkou toho, co dělali před 30ti roky, máme za sebou i trochu rušnější sobotu organizovanou těmi, kteří v té době ještě na světě nebyli. Jaký paradox, když hlavní tváří letenské akce je mladík s plackou Občanského fóra na klopě, přičemž v době její symboliky ještě ani necucal mámino mateřské mléko. A o to smutnější je, když vedle něj postávají umělci, pro které byl komunistický režim katapultem k popularitě, případně trosky, jejichž chvíle slávy jsou krátkou epizodou v jejich jinak promarněném životu. Dav před pódiem poté podléhá agitaci parlamentních stran, které prošvihnuly možnost ovládnout volby, a tím se dostat k moci. Neschopnost zaujmout voliče nahrazují podněcováním k nenávisti vůči vládě sestavené vítězem volem a těmi, kteří byli ochotni jej doplnit a podpořit.

Nejdříve je třeba říct, že nespokojenost s vládou Andreje Babiše je oprávněná. Zvyšují se daně, jejich výběr se stal natolik velkou prioritou, že Finanční úřady porušují zákony a terorizují podnikatele, přičemž řada sporů končí u soudu. Navýšení platů různým skupinám státních zaměstnanců je vykoupeno schodkovým rozpočtem, rozprodejem části zbývajících státních rezerv, nedostatečnou údržbou dopravní infrastruktury. Rozhazování peněz směrem k sociálnímu prostředí je doplněno nesmyslnými pokusy, například slevami na jízdném. Snaha splnit aspoň část předvolebních slibů stojí nynější vládu nemalé prostředky. I přesto pokračují dotační programy, nadále plyne obrovské množství peněz do politických neziskovek, pokračuje inkluze a indoktrinace ve školách. Není řečeno důrazné NE migraci a podvolujeme se nadále Evropské radě, čemuž napomáhá i neochota vládních stran a opozice vzepřít se bruselské zvůli.

Důkazů neschopnosti řady ministrů bychom našli více. Samotný předseda vlády je kontroverzní osobou, která v politice nesmí vůbec existovat. Elitní podnikatel s neskutečným problémem v podobě střetu zájmů, který nikdy nedokázal překročit, nemůže být zároveň zodpovědný za tok státních peněz a další činnosti, ze kterých může získávat osobní prospěch. Jenže na to Ústava ČR nikdy nebyla připravena a vstupem do politiky, který je ostatně důsledkem špatné práce politiků z jiných stran, Babiš způsobil nejdříve výsměch a později zděšení nynějších politických oponentů. Jsme tedy svědky toho, že ANO vyhrálo demokratické volby a předseda vítězného subjektu logicky dosedl na křeslo předsedy vlády. Opoziční strany se poslední dvě volební období nezmohly na nic jiného, než na program Antibabiš, navíc se v jejich čele usadily osoby, nikoliv osobnosti. Doby, kdy by se Babišovi postavili skuteční političtí rváči, je dávno pryč. Nyní jen brečí a zneužívají jakéhosi nedostudovaného studenta k propagaci vlastních zájmů, fotí se na jeho demonstraci a zobou mu z ruky, protože samotní by na Letnou dostali tak partičku dvaceti zvědavců. Je smutné, když mladík Minář na setkání s lídry Pirátů, ODS, Top 09 a STAN diktuje podmínky. Pokud takto vypadá demokratická budoucnost naší země, pak Bůh nechť ochraňuje Českou republiku.

Na demonstraci zazněly útoky na polskou a maďarskou ztrátu demokracie. Tyto dvě země po svobodných volbách, jejichž vítězové odmítli nechat své země v područí bruselských drábů otročit a předsunuli národní zájmy před pokus nadnárodních korporací a liberální politické fronty ovládnout jejich země, tvoří určitou protiváhu nynějšího směřování Západu k neomarxismu. Pokud tedy někdo zkoušel pošpinit jejich vlády, jde o jasný signál, kam chtějí účastníci z Letné směřovat. Nejde jim jen o odchod Babiše a Zemana z vedení státu, ale zároveň se tím hlásí k tvrdému jádru prounijních zastánců, pro které je prioritou zůstat za KAŽDOU cenu přisátí k pomyslnému bruselskému prsu. Přestože mléko z něj tekoucí je zkažené a kyselé, pro některé znamená životadárnou tekutinu, na které jsou závislí. Bojí se samostatného uvažování, hospodaření i rozhodování. Kolik z těch údajných 200 000 účastníků demonstrace na Letné si to uvědomuje? Tady nejde organizátorům o Babiše a Zemana, tady jde o mnohem více. Hraje se o českou příslušnost k Visegrádské čtyřce, o národní zájmy a uvědomění, o náš přístup k migraci, ekoterorismu a bezpečí.

Na Letnou se dostavilo dost lidí ochotných podpořit vše, co vypadá protibabišovsky a antizemanovsky. Tedy bez ochoty se zamyslet nad tím, jestli náhodou není něco z činnosti obou pánů pro nás dobré. Jestliže u Babiše se to hledá někdy hůře, pak Zeman má své názory srovnané a většina z nich nepostrádá logiku. To si naštěstí stále plno lidí uvědomuje, proto mimo relativně plné Letenské pláně bylo narváno i jinde. Jestliže se necelá jedna padesátina obyvatel této země sešla na jednom místě, pak zbývajících 49 padesátin bylo jinde. Podle plných parkovišť u obchodních center je vcelku jasné, kde. Jde samozřejmě o nadsázku.

I tak je třeba Milionu chvilek a komediantům za něco poděkovat. Právě díky jejich akci bylo o 200 000 Čechů méně v obchodních prostorách, a i přes značné potíže se podařilo všem zaparkovat. Návštěva kina, například novinky přibližující dobu, kdy byla auta ještě krásným koníčkem a jejich existence nikomu nedokázala přivodit pupínky, tedy vzpomínka na legendární vítězství Fordu GT40 v Le Mans, byla rozhodně lepším způsobem trávení sobotního podvečeru, než stádovou podporou něčeho, co připomíná shromáždění při dávných proslovech proslulého německého diktátora. Má li dojít ke změnám, je třeba vyčistit celý politický chlívek. Začít u Andreje, nevynechat kanceláře Pirátů, Topky, STAN, doufat v sebereflexi a rezignaci velké části ODS. ČSSD a KSČM by měly požádat o zrušení. Jde samozřejmě o nereálné přání, takže pokračujme demokratickou cestou a pomocí voleb si příště zvolme tak, abychom nemuseli být svědky povyku kdesi na Letné. A dejme hlas těm, kteří zruší veškeré dotace do politického neziskového sektoru a divadel. Kdo vyčistí Českou televizi od parazitů a začne bránit národní zájmy, a ne upřednostňovat EU. Lze se jen domnívat, že pokud se někdo takový najde, bude Letná opět plná. Ten, kdo tam včera byl, má totiž úplně jiné priority.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Vítězslav Nováček 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 19 771,00 Kč
Vybráno 56.48%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 944 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (31 votes, average: 4,77 out of 5)
Loading...
politicon.cz
168 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.