sobotkababisbakala
5.5.2017
Kategorie: Politika

Plánuje Sobotka „výhru“ ve volbách tím, že „nechá“ zavřít Babiše?

Sdílejte článek:

MICHAL MALÝ

Vždycky když něco čtu či slyším z medií, neřeším jako první, co říkají, ale zejména proč to říkají. Co má ta zpráva vyvolat, či signalizovat… Všechno se vším souvisí a myslím, že demise Sobotky a zatýkání „ve sportu“ v jeden den není jen souhra náhod.

Nedávno v jednom pořadu o bezvýznamné reklamní agentuře, která vykazovala zázračné obraty a nakupovala reklamu za nesmyslné peníze promluvil i JUDr. Jansta a vylíčil, jak a proč se to děje. Jinými slovy, jak se perou peníze, legalizují úplatky a tak se „vyvádějí“ peníze například ze státního rozpočtu. Vytřeštil jsem oči a zalapal po dechu. To že se tak děje je obecně známo. Tedy, že nejvíce se krade prostřednictvím IT zakázek, rekultivací a sanací (prostě „životním prostředím“) a sportu. Po dechu jsem lapal proto, že byly buď dvě možnosti – Jansta nevěděl, jak se vyvádějí peníze ze sportu, nebo to věděl a pochlubil se. Oboje mi připadalo těžko uvěřitelné, ale stalo se.

Představme si čistě hypoteticky obrovskou polostátní firmu, defacto monopolního dodavatele čehosi. Bez toho čehosi nemůžeme prakticky existovat jak my, tak průmysl, prostě nic. No a tato firma si objedná reklamu u PR agentury v řádech miliard korun. Ta PR agentura se dle zákona zúčastní výběrového řízení, které logicky vyhraje, protože jeho kritéria jsou jí nastavena prakticky na míru. Nač potřebuje monopolní výrobce (dejme tomu, abych nebyl sejmut) vzduch reklamu v řádech miliard, když ten vzduch stejně všichni musí a chtějí dýchat, reklama nereklama? Odpověď je jednoduchá, stačí sledovat další tok peněz, další klienty PR agentury, vlastnické vztahy a vazby.

Podle mého značná část těchto prostředků putuje dál, skončí na účtech kmotrů, politiků a nateče zpět do pokladen politických stran jako sponzorské dary. Navíc je třeba u poslušných politiků dodržet slovo a za přiklepnuté vládní zakázky zaplatit provizi. Není nic snazšího, politik skončí s politikou a začne podnikat. Doslova zázračně se mu začnou hrnout lukrativní zakázky, zcela striktně mimo státní sektor. Je to prakticky nenapadnutelné a křišťálově čisté. Vždyť i David Ráth vyslal pod eskortou ve Sněmovně varovnou větu, že ta jeho kauza je o financování politických stran. A ejhle, najednou se objevily fatální chyby ve vyšetřování, když Ráth dál nemluvil, tak možná dostane jen tolik, kolik si odseděl ve vyšetřovací vazbě.

Mám jen obavu, že až puč pod pracovním názvem “demise Sobotky” bude dotažen do konce, budou se lidé vtažení do této kauzy a zejména lidé, kteří tu kauzu možná tiše řídí smát.

Vycházím jen z toho, co si přečtu v mediích a vyhodnotím. Ale podle mého, pokud někdo patří do kriminálu, tak je to nejen Babiš, ale hlavně Sobotka s Kalouskem.

Ale abych se vrátil na začátek – zcela nesmyslná a až teatrální a nic neřešící demise Sobotky – nikoli jeho vlády, protože vláda o demisi nehlasovala, navíc všichni jsou proti předčasným volbám. Proč tedy? Sobotka nemá odvahu odvolat Babiše a tak podá demisi? No, zas až takový přizdisráč asi nebude. Že by to nechal na Zemanovi? Tomu se mi nechce věřit, protože dnes to vypadá, že nahrál Zemanovi na smeč. Ale jen vypadá a já mám pocit, že je na ten smeč připraven Sobotka. Zatkli Peltu a Janstu a další…. jedno křídlo Mafie bojuje s druhým…. Kdo bude zatčen další? Media skloňují rezorty, na kterých údajně nejvíce bují korupce a jde o cinknuté zakázky.

Tak se podívejme, o které rezorty jde a kdo je řídí – ale to je náhodička – všichni ministři jsou za ANO. Že by to bylo dlouhodobě naplánováno? Tak se podívejte – ministerstva – obrany – Martin Stropnický, životního prostředí – Richard Brabec, místního rozvoje – Karla Šlechtová, dopravy – Dan Ťok, financí (které vše zastřešují) Andrej Babiš. Po povolebním vyjednávání jsem si říkal, že Sobotka vlastně volby prohrál a je srab, že pustil nejdůležitější ministerstva. Jenže, pozor, nechal si vnitro. A co když to celé byl dlouhodobý plán? Plán, jak poslat vlastní kauzy včetně OKD k ledu a najít toho největšího lumpa? Vždyť si to smetiště kohouti v listopadu 1989 tak hezky naplánovali a tak beztrestně rozkrádali a najednou se jim na ně někdo vetře? To dlouhodobě nedopustí.

Babiše mnoho lidí kritizuje za cokoli. Dotace, dluhopisy, Čapí hnízdo, to jak získal firmy….. prostě (ne)agent Bureš. Jenže, já za prvé respektuji právo a byť je jeho stav tristní, soud pravomocně rozhodl, že agentem nebyl. Ale všichni to zpochybňují a ignorují. A tak se ptám, kolik agentů StB, CIA a dalších jsme měli v polistopadových vládách, když všechny svazky polistopadových politiků a důležitých osob na popud Havla (?) zlikvidoval tehdejší ministr vnitra Richard Sacher? StB byla sice zrušena zákonem, ale jak jsem prohlásil již v roce 1991, StB pracuje dál. Vždyť listopad byl plánovaný podvod, jakoby převrat, aby se mohlo dít, co se děje dnes. Narvali nám hypermarkety žrádlem a spotřební elektronikou, abychom žrali, žili na dluh a drželi hubu a oni mohli beztrestně krást. A na ty nejblbější z nás poslali exekutorskou mafii. Co na tom, že v jejích spárech většinou skončí důchodci?

Sobotka tvrdí, že nechce z Babiše udělat mučedníka. Já si myslím, že je to jinak. Sobotka ze sebe „setřese“ svoje kauzy, nakonec tak trochu z toho Babiše mučedníka udělá, ale ve finále vyjde jako vítěz, protože pokud bude Babiš sedět, ANO spadne na 10 %. Sobotka není hlupák a ví, že ČSSD nemá šanci jinak vyhrát volby. Erik Best několikrát popsal, které rodiny multimilionářů řídí tuto zemi a rozhodují o tom, kdo vyhraje volby, kdo bude premiérem, ministrem, prezidentem. Všichni se vzájemně nesnáší, ale všichni mají jedno společné – nenávidí Babiše. A tak mám obavu, že se všichni domluvili, poradili a vymysleli, jak to uhrát tak, aby Sobotka ty příští volby „neprohrál“. Je to jednoduché. Stačí spáchat to, co si odzkoušeli na Nečasovi nanečisto – realizovat „nenápadný“ vládní puč za povinné účasti policie, státního zastupitelství a justice.

Státní převrat za bílého dne a lidé tomu budou ještě navíc tleskat. „Je třeba zabít Sekala“, situace to vyžaduje, protože je třeba vyhrát volby.

Stačí zavřít Andreje Babiše. A pak dál krást …

ZDROJ: Michal Malý

maly

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 118 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,13 out of 5)
Loading...