green2020
12.5.2021
Kategorie: Společnost

Planeta hoří a my přikládáme

Sdílejte článek:

VÁCLAV HUSÁK

vaclav-husak53659552_0„Je to pravda, ale zní to blbě!“ Tuto dnes již okřídlenou větu použil pan Jan Werich před mnoha lety v jedné z předscén Osvobozeného divadla a já si myslím, že se docela hodí i k titulku mé dnešní glosy.

Přední zástupci klimaalarmismu cestující křížem krážem po zeměkouli od sumitu k sumitu soukromými tryskáči se nás snaží přesvědčit o tom, že se lidstvo (samozřejmě kromě nich) musí pro záchranu „hořící planety“ významně uskrovnit.

Přestat v zimě v bytech topit, v létě se ochlazovat klimatizací, pokud možno již nadále nepoužívat automobily se spalovacími motory a nahradit je drahými elektromobily, pro jejichž provoz však nebude elektřina.

Pokud by byl v dohledné budoucnosti reálně uskutečňován pro vyspělé lidstvo doslova sebevražedný projekt známý pod názvem Green deal, dojde všude k velmi prudkému snížení životní úrovně.

Komu se například vyplatí mít lednici a mrazák, když v důsledku nedostatku pohotového elektrického výkonu budou opakovaně nastávat výpadky  – blackouty?

U každé větší nemocnice bude muset stát cisterna s naftou, aby bylo možné s pomocí nouzových dieselových agregátů udržovat na živu nemocné odkázané na přístroje.

Komu se vyplatí vlastnit klasický osobní automobil, když s ním buď nebude smět jezdit do města, nebo vzhledem k extrémně vysokému zdanění pohonných hmot nebude mít na jeho provoz peníze.

Pokud bychom i připustili, že planeta Země nám doslova „hoří pod nohama“, očekával bych maximální soustředění politického, ekonomického a vědeckého kapitálu celého světového společenství na co nejrychlejší „hašení lokálních ohnisek tohoto požáru“, v první řadě například na omezení znečišťování moří a oceánů.

Na jednu stranu nesmyslně bojujeme proti životodárnému kysličníku uhličitému a vedle toho dáváme z veřejných i soukromých zdrojů desítky miliard jakýchkoli měn na v této chvíli naprosto zbytný výzkum Marsu.

Navíc v jeho rámci a obecně při jakýchkoli startech kosmických raket vypouštíme do atmosféry obrovská množství kysličníku uhličitého a spousty jedovatých sajrajtů (podpůrné rakety na pevná paliva), která chceme za drahé peníze ušetřit po obyčejných lidech.

Většinu svého novinářského života píši o vědě a technice, a tak samozřejmě nejsem zaměřen proti žádnému vědnímu oboru. Jsou-li ale k dispozici pouze omezené ekonomické zdroje, měly by být jednoznačně určeny priority a jednotlivé vědecké experimenty by neměly působit protichůdně.

Otázka: „Hoří nám planeta pod nohama?“

Odpovíme-li kladně, musíme ihned začít hasit. Dle svých možností úplně všichni. A hlavně nepřikládat!

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 189 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,42 out of 5)
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)