HAVLICEK
21.11.2020
Kategorie: Ekonomika

Plán na likvidaci živnostníků aneb Omyly vicepremiéra Havlíčka

Sdílejte článek:

PO

Ministr Karel Havlíček tvrdí, že vláda podporuje podnikání, protože živnostníkům a drobným podnikatelům proplácí mzdu jejich zaměstnanců.

Omyl pane Havlíčku, vy jen dláždíte cestu do pekla, a ta cesta ani není dlážděna ani dobrými úmysly. Roztáčíte spirálu, která začíná kolapsem živnostníků a končí prázdnou státní pokladnou a frontou před dveřmi Úřadu práce. V konečném důsledku za tenhle nepromyšlený a nelogický plán zaplatíme úplně všichni krvavou daň. Ale vaší vinou!

Omyl první

Pane Havlíčku, nepodporujete podnikání. Jen zaměstnancům, kteří nepracují, vyplácí stát z daní, které jsme zaplatili, skrytou formou podporu v nezaměstnanosti. V plné výši! Jejich zaměstnavatel jim tak sice nemusí ze své kapsy nic doplácet (což osm měsíců musel!), ale má díky vládnímu nařízení zavřený krám, nic neprodukuje, a tudíž má nulový obrat i zisk. Veškeré další nemalé náklady jdou z jeho kapsy, která je v celé řadě případů po půl roce vašich experimentů zcela prázdná.

A jen na okraj vás musíme citovat, pane ministře Havlíčku. V CNN Prima jste 23. 8. 2020 řekl doslova: O čem byl a o čem je celý program Antivirus? To není podpora podnikatelů, to je podpora zaměstnanců. (konec citátu) Tak prosíme, pane Havlíčku, aspoň si pamatujte, co jste kde řekl.

Omyl druhý

Pane Havlíčku, nepodporujete živnostníky. Dáváte jim na výběr. Buď se teď pokusí zachránit sebe a svou rodinu, nebo svoji firmu. Takzvaný kompenzační bonus totiž nemohou kombinovat s jinou formou podpory, tedy především s Antivirem, či programem Covid Nájemné, ve stejném období. Navíc lžete o výši kompenzačního bonusu. Před veřejností předvádíte pětistovku na den, abyste živnostníkům potichu hned třetinu z toho sebrali. Z bonusu je rázem almužna 10000Kč na měsíc, která mnohdy nestačí ani na měsíční úhradu vlastního bydlení a služeb s ním spojených, jako je elektřina, voda, plyn, či internet a telefon. Z čeho koupí dětem boty, zaplatí benzín do auta, aby mohli jezdit nakupovat do supermarketů, které jediné jste nechali otevřené, to vás samozřejmě nezajímá. Nestydíte se? ANO, my víme, nestydíte.

Omyl třetí

Pane Havlíčku, nepodporujete ani zaměstnance, i když se nám to snažíte vemluvit. Oni jen teď nechodí do práce a stát jim za to dává plat. Jejich pracovní místa však v reálu mnohdy již neexistují a jsou jen uměle držena na kapačkách ze státní kasy, která jede na dluh. Blíží se chvíle, kdy bude tato výživa vypnuta. A probuzení ze snu, chcete-li pád na dno, může být pro celou řadu zaměstnanců (a jejich rodiny) fatální. Čestné by bylo přiznat skutečný stav věcí a představit cestu z krize, kterou nebudou lemovat miliardové nesmysly typu kanál DOL, 6 miliard pro firmu premiéra Babiše, miliardové dotace pro Babišovy či Tomanovy agrokomplexy, či hala pro Sáblíkovou do každé vesnice. Vám bohužel prozatím stačí vykazovat falešné statistiky o nízké míře nezaměstnanosti.

Vicepremiér Havlíček nemluví pravdu (vědomá nepravda se nazývá lží), když tvrdí, že vláda podporuje podnikání. Je to jen pár „nevinných” lží a omylů, které maskují vládní chaos a neschopnost? Vzhledem k tomu, že je jich příliš, vypadá to spíše jako nějaký promyšlený plán. Plán na likvidaci živnostníků a drobných podnikatelů. V polovině minulého století ho, jinou formou, realizovali bolševici. Zdá se, že teď to zkouší jejich oligarchičtí pohrobci, kteří rozšiřují svá impéria. Právě oni nám dnes diktují pravidla a navrhují zákony.

  • Podnikatelské odbory

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Anonym poštou 222,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Petr Čermák 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Martin Golombek 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Ludmila Kárská 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 19 121,00 Kč
Vybráno 54.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 469 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
politicon.cz
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.