okwhite
21.12.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Plakáty “je okay být bílý” řeší policie ve Skotsku jako možný projev nenávisti

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

V ulicích skotského Perthu se objevilo několik desítek bílých plakátů s jednoduchým textem: “it’s okay to be white”, tedy “je v pořádku být bílý”. Plakáty s tímto textem se poprvé objevily asi před dvěma lety v USA, a ze strany levičáků vyvolaly záchvaty zuřivosti. Nyní stejné emoce vzbuzují mezi rudými a jejich spojenci ve Skotsku.

Jde přitom o geniální kampaň. Jednoduchý text psaný jednoduchým fontem bez jakékoliv grafiky říká jen to, že být bílý je v pořádku. Nikoho nenapadá, neříká, že někdo je méně, nebo více hodnotný. V reakci na nekonečné útoky na bílé lidi jen říká, že být bílý není vada, ani zločin, ale že je to prostě OK. A levičáci místo toho aby akceptovali, že tak jako je pro ně OK být gay, černoch nebo co já vím, že je i ok být bílý, tak jsou na mrtvici. Tak moc nenávidí existenci bílých lidí, že ačkoliv naplno neřeknou, že být bílý není ok, svým negativním postojem ke kampani své karty odkrývají naplno.

Poté, co se tito troglodyti ozvali v Perthu, všechny instituce jim jdou okamžitě na ruku.

Policie je v plné polní, aby ten hrozný zločin vyšetřila.

Člen skotské regionální vlády a člen Skotské národní strany John Swinney plakáty označil za nepřijatelné s tím, že ve Skotsku pro ně není místo.

Radní za Perth, Peter Barrett, mluví o skrytém rasismu a odsouzeníhodné nenávisti.

A co na plakáty říkají přímo místní antirasisté? Na text, který říká, že je v pořádku být bílý, reagovali prohlášením:

“Je nechutné a odporné vědět, že si někdo může něco takového myslet.”

Svině.

TRIKOES7

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 373 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
10 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)