13907092_1624069414572681_3532645270492381393_n
23.9.2016
Kategorie: Kultura a tipy

Placené tipy na sázení – podvod nebo cesta k zisku?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

(PR)

Lákavé reklamy sázkových kanceláří a vidina snadného výdělku sázkami na sport, to bývá většinou hrob drtivé většiny začínajících sázkařů.

Věřte, je to tvrdá sázkařská práce s informacemi, statistikami, výpočty hodnoty kurzu a také porce hodin sledování sportovních zápasů. Druhou variantou je použití “cizích” tipů na sázení, ať už free tipů či placených tipů.

V podstatě opisujete a sázíte tipy jiných úspěšných sázkařů a “vyděláváte”. Ano, slovo “vyděláváte” je v uvozovkách, protože realita nabízí zisk, ale také řadu nástrah a ztrátu.

Placené tipy

V posledních letech bylo kurzové sázení na vzestupu. S tím se objevilo na internetu mnoho “prodejců tipů”, kteří nabízí ziskové tipy. Přibližný odhad je, že cca 80 % jsou podvodníci či silně ztrátoví sázkaři, cca 18 % jsou poctiví prodejci, ale nedosahují potřebného zisku a cca 2 % jsou úspěšní sázkaři, kteří poskytují ziskové tipy.

Tento poměr ukazuje, že najít poctivý a ziskový zdroj tipů na sázení nebude vůbec snadné.

Podvodní prodejci tipů

Facebook a internet obecně je v dnešní době plný nepoctivých prodejců tipů. Rozeznáte je poměrně snadno.
– nemají uvedeny údaje o prodejci (jméno, příjmení, adresa, IČ, telefon)
– nevystaví vám doklad za nákup tipů
– nemají webové stránky
– nemají nezávislou verifikaci (ověření pravosti zaslaných tipů a uvedených kurzů) či není možnost si ověřit pravost historie tipů
– jejich reklama je často velice přehnaná, nabízejí vysoké zisky
– mažou negativní komentáře
– v nejhorším případě přímo manipulují s tipy (změní v historii tip podle výsledku)

Abyste nenaletěli, ověřte si historii tipů, v zahraničí například stránky blogabet.com či betrush.com, v ČR/SR sázkařská komunita kolemdvou.cz, která má dostatečnou historii (založení v roce 2002) a má určitou prestiž a značku poctivosti.

Máme kvalitní ziskový zdroj tipů – jak tipy sázet

Myslíte si, že teď bude stačit zaplatit si  tipy na sázení, vložit peníze do sázkové kanceláře, sázet a vydělávat? Omyl, je tady řada věcí, které je třeba vědět.

1. Money management, zodpovědnost a disciplína

Money management je zjednodušeně řečeno “řízení peněz”, přesné určení vkladů na sázky, žádný gambling, žádné all-in, ale postupné, systematické sázení podle jasných pravidel. Zodpovědnost a disciplína s tím úzce souvisí, nelze si sázet nějaké “své” pocitové tipy, tipy pro sledování zápasu v TV, různé dlouhé AKO, kombinační sázky. Ale sázet zdroj tipů, přesně podle autora tipu, včetně uvedeného vkladu.

2. Výše kurzů, rychlost sázky

Aby sázkař dosáhl potřebného zisku, je nutné sázky sázet v co nejvyšším kurzu z nabídky mnoha sázkových kanceláří, tedy většinou používá 2-4 sázkové kanceláře, nikoli pouze jednu.

Rychlost sázky je často u placených tipů velice důležitá. Je třeba si uvědomit, že prodejce tipů dodává své tipy nějakému většímu počtu zákazníků (např. 50 sázkařům) a každý, kdo tip přijme, tak se snaží ho co nejrychleji vsadit. Většinou u stejné sázkové kanceláře (autor tipu uvádí sázkovou kancelář). Jak to pak vypadá na druhé straně barikády, u bookmakera, kterému během pár minut přijde do systému požadavek na stejnou sázku a každý sázkař (50 osob) ji chce vsadit za nějaké vyšší peníze. Ten celkový objem může být v řádech statisíců Kč. I sázkové kanceláře mají na toto ochranu, mohou pozastavit sázky na tuto konkrétní příležitost, snížit kurz či třeba dát sázkaři limit = stanovit maximální vklad, za jaký mohou tip vsadit.

Právě rychlost sázky u placených tipů bývá velkou nástrahou, prostě je třeba tip vsadit od doručení co nejrychleji. U kvalitních prodejců tipů se většinou tip dále šíří, různě přeposílá a přeprodává, tz. tip se dostává k více a více sázkařům, kteří se ho snaží vsadit. To vše má vliv na kurz, který většinou klesá. Pokud vyklesá o cca 10 % a více, pak takový tip ztrácí hodnotu a nemá cenu ho vsadit.

3. Dobrá a špatná období autora tipů

V žádném případě nečekejte, že si zaplatíte kvalitní zdroj tipů a ten bude zasílat pouze OK tipy. I ten nejlepší sázkař na světě má KO tipy, má špatné série. Ale v rámci delšího období, např. 1 roku, je celkově ziskový. Například si v lednu zaplatíte 3 měsíce příjmu tipů. První měsíc byl lehký plus +6 %, druhý měsíc ztráta -15 % a třetí měsíc ztráta -5 %. V podstatě můžete přijít o část banku, vyhodnotíte zdroj za špatný a přestanete sázet.

Ale ten zdroj následné měsíce bude mít ziskové, některé více a některé lehce ziskové. V celkovém součtu jednoho roku bude mít bilanci např. +9 %. A +9 % je poměrně velmi dobrý výsledek. Ono to v počtech vkladů, výher a proher je jen “+9 %”, ale z pohledu investice je to trochu jinak.

4. Kolik lze vydělat

Jak jsem již nakousnul, máme roční bilanci sázkaře “jen” +9 %, řekněme, že za rok poskytl 200 tipů, na každý tip byla sázka 3000 Kč a celkově tedy vydělal “jen” +9 %.
Vklady do sázek: 200 tipů * 3000 Kč = 600.000 Kč
Výhry ze sázek (těch 9 %): 600.000 Kč * 1,09 = 654.000 Kč
Čistý zisk: 54.000 Kč

Ale to hlavní srovnání je třeba provádět k vašemu banku = investici peněz, které jste na začátku do sázení vložili. Řekněme, že jste měli na začátku roku bank ve výši 100.000 Kč a na konci roku po 200 sázkách máte bank ve výši 154.000 Kč.

Hlavní otázka: jaké je roční zhodnocení vaší investice?
Bank se zvýšil o 54.000 Kč, což dělá roční úrok p.a. +54 %!!!

Když toto zhodnocení srovnáte s nabídkami úročení s bankami, investičními fondy a dalšími druhy zhodnocení peněz, tak kurzové sázení může být velmi atraktivní.

Přesněji jsme toto rozebírali, včetně několika reálných příkladů, v květnovém, červnovém a červencovém čísle 2016 odborného sázkařského časopisu 1x2tip.

Na závěr k článku, ano, na kurzovém sázení se dá skutečně vydělat a ne málo, ale vyžaduje to 100 % disciplínu a zodpovědnost, mít kvalitní zdroj ziskových tipů a mít na sázení čas, dokázat rychle tip vsadit.

Autor článku: Jiří Hejsek ze sázkařské komunity www.kolemdvou.cz

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2018: *****

Ludmila Karská 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Meder 250,- Kč, Věra Vladyková 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Anonymní dárce 300,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Čermák 100,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Libor Heidler 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Tomáš Foldyna 1006,20 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 9 039,20 Kč
Vybráno 25.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.