2009623-pirati
24.4.2021
Kategorie: Ekonomika

Pirátské daně a český sen

Sdílejte článek:

VIDLÁK

 Ještě se krátce vrátím k vrbětickému tématu. Včera jste si všichni mohli přečíst celou řadu odkazů, které různým způsobem reagují na onu slavnou reciprocitu ve vzájemných vztazích mezi Českou republikou a Ruskem. Celkem jednoznačně z toho vyplývá, že nám po celé té vrbětické akci zbylo jediné… hláška, že Česká republika je suverénní a hrdý stát. Zní to dost podobně, jako “Sláva Ukrajině”. Začínáme se našim banderovským bratrům nebezpečně podobat. Dneska se chci už věnovat jinému aktuálnímu tématu, ale jen krátce shrnu: 

1. Ruská ambasáda u nás nikdy nebyla přebujelá, jen si vozili z Ruska vlastní uklízečky a zahradníky. Totéž teď budeme muset dělat i my a celý slavný Český dům v Moskvě na jedné z nejlepších adres můžeme hladce prodat, protože nebudeme mít kapacitu na jeho provoz. Díky moc Pekarová Adamová, Fischere, Fialo a podobní idioti…  sice sedíte v parlamentě už dlouho, ale nikdy jste se neobtěžovali podívat, jak to na ambasádách doopravdy funguje. Ale naštěstí jsme suverénní a sebevědomá země. 

2. Bez ohledu na nutnost všeho co se stalo, bez ohledu na pravdu o Vrběticích, Babiš si nejspíš prohrál volby, ČSSD se může rovnou rozpustit. Jedna tiskovka, jedna zbrklá odvaha a všechny ty miliony nacpané do kampaní jsou rázem úplně k ničemu. Jak jednoduché to bylo.  Ale… jsme suverénní a sebevědomá země. 

3. Bez ohledu na ruské rejdy, ve skutečnosti proti nim neuděláme nic. Budeme bojovat jen hubou. A hubou bojujeme jen proto, že orel mouchy nelapá. Až jednou bude mít Putin špatný den, bude naštvaný, milenka nedorazí, bude mít hlad, někde se něco nepovede… a on řekne do éteru něco o tom, že pošle svoje skutečné agenty na skutečnou akci se skutečným ricinem a bude likvidovat ruské protivníky v zahraničí, tak uvidíte, jak všichni zalezou.  Naštěstí si můžeme říkat, že jsme sebevědomá a suverénní země i s plnými kalhotami.  Že bychom byli suverénní a sebevědomá země díky stotisícové armádě, vlastnímu zbrojnímu programu a plné státní pokladně, to nehrozí. 

4. Dukovany budou buď s Rosatomem, nebo nebudou vůbec. Zeptejte se jakéhokoliv jaderného inženýra, který není zároveň politik a potvrdí vám to. Takže v současné situaci bychom si měli koupit elektrocentrály. předzásobit se naftou a uhlím a nebo se modlit, aby Milan V. měl pravdu a ty slavné slunečníky, větrníky a měsíčníky fakt fungovaly.  Jinak bude suverénní a sebevědomá země, ovšem poněkud vymrzlá a v noci tu bude tma.  

5. Se suverénní a sebevědomou zemí vyjebala vlastní vláda. S vládou pak vyjebali všichni spojenci, protože neudělali nic a kupují Sputniky. Malé pobaltské a slovenské ratlíky nepočítám. Německá doga jaksi nevyhošťuje.  Pak s námi vyjebali Rusové s tou reciprocitou, která se obrátila proti nám. Ve skutečnosti jsme suverénně a sebevědomě vyjebaná země, se kterou si ruský medvěd hladce vytřel prdel a Pajdáček to ještě musí vydávat za vůni fialek. 

Podle mě to má jediné řešení. Musíme vyjebat se všemi politiky napříč stranami. Zřejmě bude velmi rozumné při slově Aspen odplivnout, preventivně se pokřižovat a pravidelně projíždět jejich seznamy, abychom věděli, koho nevolit. A starý Ještěr z Hradu měl zase pravdu. Nepromeškal vzácnou příležitost mlčet. 

***

Teď hladce přejdeme k novému tématu. V tomto týdnu se na veřejnost dostaly pirátské materiály o tom, kterak si představují daňovou reformu, až se dostanou k moci. Jak jsem si to přečetl, rozhostil se v mé duši hluboký mír. Jestli se k této daňové  refomě přiznají, tak nikdy vládnout nebudou. A pokud by náhodou vládli, tak to bude krátká vláda a jejich nástupce bude kdokoliv, kdo slíbí jejich reformu zrušit. 

O co jde: 

Piráti chtějí razantně (to je ještě slabé slovo) zvednout daň z nemovitosti. Měli na to moc pěkný letáček, kterak pražský byt v hodnotě tři miliony zatíží daní z nemovitosti ve výši 30.000,- Kč ročně. Krásná cena. Jen pro ilustraci… můj dům má hodnotu zhruba stejnou a pokud jsem to pochopil, měl bych místo dosavadních sedmi stovek platit částku 32x vyšší. 

Je to neskutečně výhodná reforma. Nemusíte nic složitě vypočítávat, daň se nedá optimalizovat kreativním účetnictvím, nemovitost se nedá odstěhovat na Kajmanské ostrovy. Cáluje každý, kdo má barák a cáluje tak moc, že ztráta práce bude v tomto případě znamenat nejen propad příjmů, ale rovnou i propad sociálního statusu. 

Takhle to totiž funguje v těch Spojených státech, které nám Piráti dávají za vzor. Tam totiž máte barák podle toho, jakou máte práci. Dobrá práce = dobrý barák v dobré čtvrti. Mizerná práce = mizerný barák v černošském ghetu.  Takhle jednoduché to je. Tomu se u Pirátů říká rovnost. Takhle přesně vznikají ty západní čtvrti plné bílých domečků a zelených trávníčků, kde se nekrade, kde jezdí pravidelně policie, všichni se tam zdraví a mají se rádi… akorát už nikdo neřekne, že pokud pan analytik či doktor přijde o svou práci, tak se pěkně štando péde vystěhuje a od dalšího měsíce už kouká, jak pod okny jeho nového bytu dealuje nějaký Floyd drogy a bojí se, jestli dítě ve zdraví přežije další školní den.  

Nízká daň z nemovitosti u nás zatím dost značně bránila podobným extempóre. Pokud přijdete o práci, zůstane vám alespoň dům. Jste mezi sousedy a zůstáváte i dlouho po ztrátě práce na stejném společenském žebříčku. Musíte mít setsakramenskou smůlu a nebo musíte chlastat a fetovat, abyste o dům nakonec přišli. 

Navíc – takhle přece vypadá český sen ne? Dům, kolem zahrádka, kolem zahrádky dvoumetrový plot, kterým nejde vidět na druhou stranu. Na zahrádce bazének, zelený trávník, místo pro auto, teráska, udírna grileček. Dům v hodnotě 3, 4, 5 , 6 mega, který tvoří poslední pojistku před krachem státních financí. Kdyby nebyly důchody, tož mohu alespoň prodat dům. 

Tento český sen je sdílený napříč populací. I ti nejmladší a nejblbější mileniálové nejpozději kolem třicátého roku věku najedou na tuto jistotu a uvážou si na krk splátky až do šedesáti. Dvacetiletý mlaďoch je ještě schopen obhajovat pirátské daňové výmysly, protože ho živí maminka. Ale jakmile zjistí, jak to vypadá na trhu práce a kolik stojí žít sám, velmi rychle se zorientuje a přejde na českou klasiku – dům, zahrádka, vysoký plot a to vše za hypoteční splátky ve výši nájemného. 

A tak jsem klidný. Člověk je z podstaty tvor chamtivý, český člověk umí dobře počítat, obzvlášť ti, kdo si vzali hypotéku, splatili ji a exekutor se jich netýká. Jak jde o prachy, tak jsou všichni stejné víry. Nějaké velkolepé ideály nebo strach z Ruska, to jde daleko do pozadí, když jde o českou podstatu. A zapomeňte na všechny sliby, že vysoká daň sníží ceny nemovitostí. I kdyby to byla pravda, tohle nebude český majitel nemovitosti nikdy nikdy nikdy riskovat. Česká zkušenost je v tomto ohledu jasná – ždímání se stupňuje, nikdy neklesá.  

Ostatně, proč se dělá reforma financí? Piráti nějak potřebují vymlátit z lopat další peníze. Bohaté zdaňovat nesmějí, to jim jejich loutkovodiči nedovolí.  Peníze zásadně vydobývat z těch dole. Vždycky a za všech okolností.  A tohle každá lopata velmi dobře chápe. Velmi velmi dobře. Obzvlášť pak lopata, která projevila dostatek harpagonství a chytrosti, aby se při českých platech vzmohla na dům a rodinu. 

Nám stačí jediné – přeposlat příslušné řetězové maily a ptát se bukanýrských kandidátů z okolí, co si o těchto daních myslí a nechat je o tom mluvit na veřejnosti. Není třeba se s nimi přít, nebo jim něco dokazovat. Naopak. Nebraňte jim v tom, aby všude a co nejvíc mluvili o tom, jak nám zdaní baráky, které jsme si sami postavili, zaplatili od první do poslední cihly a počítáme s nimi jako se základní pojistkou na stáří. Všechno ostatní se už stane samo i kdyby Pirátům Kantar přisoudil 100%  hlasů. 

Pokud bude Babiš rozumný a zeptá se na to Bartoše případně sám při nějaké debatě, tak může volby nakonec ještě vyhrát i přes covid, Vrbětice a deset dalších průserů. Tady jde o koruny a ne o nějaké ojroideály. I největší Havlista dobře ví, že Havel mu žádné peníze nedá a zlaťáčky nakonec vždycky zvítězí nad hrdostí, marketingem i čarodějnictvím. 

Chtěl bych také vidět fialovou spolukoalici, kterak na tohle pirátům kývne a umožní tak hladce vítězství komunistům nebo Okamurovi. 

Takže… nechcete mít Bartoše za premiéra? Tož když uslyšíte mluvit bukanýra, zeptejte se ho, jak to plánuje s daněmi z nemovitosti. Všechno ostatní přijde samo. Hrozí vlastně jediné nebezpečí. Že se to lidi nedozvědí. 

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 103 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
70 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)