PIRATIPRIDE2020
10.8.2020
Kategorie: Politika

Piráti zahájili kampaň. Za zcizené peníze

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ

Do podzimních voleb zbývá 53 dní. 2. a 3. října proběhnou volby do krajských zastupitelstev a v 27 obvodech do 1/3 Senátu. Politické strany proto zahajují svojí kampaň, ve které představují své kandidáty. I Piráti v Praze. Jak je to u pirátů obvyklé, za uloupené peníze z magistrátní kasy.
.

Piráti v Praze mají primátora a jsou hlavní silou v současné magistrátní koalici. Svého postavení využili, a kromě toho, že primátor Hřib převzal nad pochodem menšin LGBT záštitu, přidělili organizátorům dodatečnou a individuální dotaci 1 milion korun. To jim posloužilo k tomu, aby si v rámci festivalu LBGT udělali vlastní předvolební kampaň.

Zahájení Prague Pride 2020 se konalo v sobotu 8.srpna. Před sochu Františka Palackého na Palackého náměstí uspořádali i Piráti akci s názvem “Tradiční festival Prague Pride letos s Piráty netradičně!”

V rámci duhové plavby, kterou platí hlavní město Praha, a která nahradila tradiční pochod ulicemi Prahy, naplánovali Piráti vyplutí Pirátské volební lodi spolu s lodí Prague Pride. Během plavby proběhlo veselé duhové kampaňování a plavba pak skončila návratem na Palackého náměstí, kde si mohli účastníci popovídat s pirátským poslancem Profantem, radním HMP za Piráty Zábranským a dalšími politickými aktivisty, aby výtěžek volebních hlasů z této akce byl pro Piráty co nejvyšší.

Nejde jen o to, že je to neetické, protože peníze z magistrátu, přidělené jako dotace jsou peníze veřejné, jde o to, že dotace byla zneužita k propagaci jedné strany v předvolebním boji. Zabývat by se tím měl jistě i Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí.

Jeden milion korun je historicky nejvyšší částka na jednorázovou festivalovou akci stejného či podobného typu, udělená HMP v posledních letech. Pražská kultura pochopitelně pomoc potřebuje, protože je zdecimovaná koronavirovou pandemií, ale že by tohle byla právě ta správná forma podpory ochromených hudebních klubů, divadlech a koncertních síních se zrovna nezdá.

Tam by bylo potřeba směřovat pomoc města. Provozovatelům živé kultury, kteří potřebují v důsledku katastrofálních následků pandemie COVID, vzniklých vypnutím státu současnou vládou, nejvíce ekonomickou podporu. A ne řádění maškar na Vltavě. Stát se k tomu ale nemá, a Piráti, jak vidno, také ne.

Pečlivě naplánovaná akce měla však svojí trhlinu. V mediálním prostoru se o akci objevily pouze letmé zmínky v ČT, publikováno bylo jen minimálně fotografií, žádné rozsáhlé reportáže se nekonaly. Prostě téměř mediální ticho.

Prahu chce totiž opět dobýt Andrej Babiš, který nepotřebuje, aby mu Piráti brali voličské hlasy.

Pochod Prague Pride se překládá jako „Pražský Pochod hrdosti.“ Nu, nevím. Na rozdíl od Pirátů by si patrně normální člověk tuhle loupež za bílého dne za rámeček nedal.

Předvolební kampaň bude vrcholit zhruba za měsíc. Dočkáme se ještě dalších podobných pirátských „výlovů“ z městské pokladny?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martinek 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Anonym 400,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč

Celkem za měsíc: 16 071,54 Kč
Vybráno 45.91%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 045 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
politicon.cz
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.