PIRATIPRIDE2020
10.8.2020
Kategorie: Politika

Piráti zahájili kampaň. Za zcizené peníze

Sdílejte článek:

IVAN BEDNÁŘ

Do podzimních voleb zbývá 53 dní. 2. a 3. října proběhnou volby do krajských zastupitelstev a v 27 obvodech do 1/3 Senátu. Politické strany proto zahajují svojí kampaň, ve které představují své kandidáty. I Piráti v Praze. Jak je to u pirátů obvyklé, za uloupené peníze z magistrátní kasy.
.

Piráti v Praze mají primátora a jsou hlavní silou v současné magistrátní koalici. Svého postavení využili, a kromě toho, že primátor Hřib převzal nad pochodem menšin LGBT záštitu, přidělili organizátorům dodatečnou a individuální dotaci 1 milion korun. To jim posloužilo k tomu, aby si v rámci festivalu LBGT udělali vlastní předvolební kampaň.

Zahájení Prague Pride 2020 se konalo v sobotu 8.srpna. Před sochu Františka Palackého na Palackého náměstí uspořádali i Piráti akci s názvem “Tradiční festival Prague Pride letos s Piráty netradičně!”

V rámci duhové plavby, kterou platí hlavní město Praha, a která nahradila tradiční pochod ulicemi Prahy, naplánovali Piráti vyplutí Pirátské volební lodi spolu s lodí Prague Pride. Během plavby proběhlo veselé duhové kampaňování a plavba pak skončila návratem na Palackého náměstí, kde si mohli účastníci popovídat s pirátským poslancem Profantem, radním HMP za Piráty Zábranským a dalšími politickými aktivisty, aby výtěžek volebních hlasů z této akce byl pro Piráty co nejvyšší.

Nejde jen o to, že je to neetické, protože peníze z magistrátu, přidělené jako dotace jsou peníze veřejné, jde o to, že dotace byla zneužita k propagaci jedné strany v předvolebním boji. Zabývat by se tím měl jistě i Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí.

Jeden milion korun je historicky nejvyšší částka na jednorázovou festivalovou akci stejného či podobného typu, udělená HMP v posledních letech. Pražská kultura pochopitelně pomoc potřebuje, protože je zdecimovaná koronavirovou pandemií, ale že by tohle byla právě ta správná forma podpory ochromených hudebních klubů, divadlech a koncertních síních se zrovna nezdá.

Tam by bylo potřeba směřovat pomoc města. Provozovatelům živé kultury, kteří potřebují v důsledku katastrofálních následků pandemie COVID, vzniklých vypnutím státu současnou vládou, nejvíce ekonomickou podporu. A ne řádění maškar na Vltavě. Stát se k tomu ale nemá, a Piráti, jak vidno, také ne.

Pečlivě naplánovaná akce měla však svojí trhlinu. V mediálním prostoru se o akci objevily pouze letmé zmínky v ČT, publikováno bylo jen minimálně fotografií, žádné rozsáhlé reportáže se nekonaly. Prostě téměř mediální ticho.

Prahu chce totiž opět dobýt Andrej Babiš, který nepotřebuje, aby mu Piráti brali voličské hlasy.

Pochod Prague Pride se překládá jako „Pražský Pochod hrdosti.“ Nu, nevím. Na rozdíl od Pirátů by si patrně normální člověk tuhle loupež za bílého dne za rámeček nedal.

Předvolební kampaň bude vrcholit zhruba za měsíc. Dočkáme se ještě dalších podobných pirátských „výlovů“ z městské pokladny?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč

Celkem za měsíc: 15 750,00 Kč
Vybráno 45.00%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 144 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,78 out of 5)
Loading...
9 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)